Savivaldybės duoti pažadai – neištesėti. Darželio remontas tebesitęsia

Parašė:  2020-01-31

Praėjusių metų rugsėjo 3-iosios „Telšių ŽINIŲ“ laikraščio numeryje rašėme apie liūdnai prasidėjusius mokslo metus Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenei. Dalis vaikų ir auklėtojų dėl griūvančio pastato buvo perkelti į netoliese esantį Telšių centrą „Viltis“.
Tada buvo žadama, jog pastato tvarkymo darbai bus atlikti nedelsiant, o vaikai į darželį sugrįš iki metų pabaigos (2019 12 31), tačiau šie pažadai taip ir liko neįgyvendinti. Mažamečiai ir šiandien dar tebėra Telšių centro „Viltis“ patalpose.
Aurelija SERVIENĖ
Laikini pokyčiai užsitęsė
2019 m. rugsėjo 3 d. „Telšių ŽINIOS“ rašė: „Vasarą švietimo įstaigoje pradėjus vykdyti rekonstrukcijos darbus pirmame pastato aukšte buvo išgriauta pagrindinė pastatą laikanti siena, dėl to antrame aukšte skilo sienos ir lubos. Mažamečiai (gim. 2015 m.), turėję lankyti šią grupę, iškelti į Telšių centro „Viltis“ pastatą.“
Šiai nelaimei įvykus Telšių lopšelio-darželio direktore dar buvo Aleksandra Dapkienė. Moteris tada pasakojo, jog nebuvo lengva priimti sprendimą vaikus perkelti į Telšių centro „Viltis“ patalpas, tačiau kitos išeities nebuvo. Auklėtojos, vaikai ir jų tėveliai iškeliavo ten su viltimi, jog netrukus pastatas bus sutvarkytas ir mažamečiai galės saugiai sugrįžti pas bendraamžius.
Kad mažieji ilgai neužsibus svetimoje aplinkoje, tada patvirtino ir tuometinė Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, šiuo metu dirbanti mero Kęstučio Gusarovo patarėja. „Pokyčiai tik laikini – iki Naujųjų metų vaikai tikrai grįš į savo įstaigą“, – tuomet užtikrino D. Mažeikienė.
Dar daugiau vilties teikė Statybos ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Norkus, informavęs, jog pastatas bus sutvarkytas iki 2019 metų spalio mėnesio.
Užsitęsė darbai
Nuo šių metų sausio 3 dienos Telšių lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ dirbanti nauja direktorė Edita Andrijauskienė apgailestavo, jog tenka pranešti žinią, kad vaikai vis dar tebėra Telšių centro „Viltis“ pastate.
„Galiu patvirtinti, kad nuo mano atėjimo pastato tvarkymo darbai aktyviai vyksta. Situacija tikrai nepablogėjo, naujų skilimų sienose nėra. Šiuo metu tvarkomos dvi naujos grupės bei trečioji skilusiomis sienomis ir lubomis. Tikiu, kad viskas susitvarkys ir vaikai galės būti su savo bendraamžiais. Gaila, kad jų nėra šalia mūsų bendruomenės. Mes darželyje turime daug renginių, tad jiems tenka pas mus atkeliauti per lauką, nesinori jų pamiršti“, – kalbėjo direktorė.
Naujoji vadovė tikino suprantanti tėvelių nerimą, jų išgyvenimą dėl savo vaikų: „Gaila, kad darbai užsitęsė, tačiau reikia viską sutvarkyti taip, kad nekiltų jokios grėsmės, juk mums svarbiausia vaikų saugumas.“
Prašo kantrybės
Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Skaistė Sadonytė informavo, jog, dėl statybininkų veiksmų įskilus antro aukšto sienoms, 2019 m. spalio 8 d. buvo gautas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) nurodymas stabdyti tolesnius pirmo aukšto tvarkymo darbus tol, kol bus pašalinta avarinė būklė.
2019 m. spalio 9 d. VTPSI atsiuntė privalomąjį nurodymą, kuriame nurodė teisės aktų nustatyta tvarka parengti konstrukcijų stiprinimo kapitalinio remonto projektą ir atlikti jo ekspertizę.
2019 m. gruodžio 9 d. rangovas, vykdęs rangos darbus, parengė stiprinimo projektą ir pateikė Savivaldybei. Ši savo ruožtu užsakė projekto ekspertizę. 2020 m. sausio 22 d. buvo gautos pastabos, pagal kurias rangovo projektuotojas privalo pakoreguoti projektą.
Pasak S. Sadonytės, pagal patvirtintą stiprinimo projektą rangovas kaip įmanoma greičiau įsipareigojo atlikti konstrukcijų stiprinimo darbus ir užbaigti rangos darbus pirmame aukšte.
„Savivaldybė savo lėšomis planuoja suremontuoti (iš esmės atnaujinti) visą antrame aukšte šiuo metu uždarytą grupę iki 2020 m. rugsėjo 1 d. Vieną iš pirmame aukšte remontuojamų grupių planuojame perduoti eksploatuoti 2020 m. vasario mėnesį. Prašome lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenės kantrybės ir supratimo, dedame visas pastangas, kad vaikai būtų ugdomi saugioje, jaukioje ir teisės aktų reikalavimus atitinkančioje aplinkoje“, – sakė vyriausioji specialistė. Ir nė žodžio apie pažadų nesilaikymą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. IMANTAS parašė:

    Kas rangovas, UAB „Telšių keliai“ ?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt