Sauliaus ir Olios Jogminų šeimoje geriausias laikas – praleistas kartu

Parašė:  2020-06-02

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Registrų centro duomenimis, šių metų pradžioje savo gyvenamąją vietą Telšių rajono savivaldybėje buvo deklaravusių 44,2 tūkst. gyventojų, vaikų iki 6 metų amžiaus – 2 236, vyresnių vaikų (7–17 metų amžiaus) – 4 708.
Visoje Lietuvoje vaikų iki 6 metų amžiaus 2020-ųjų pradžioje buvo 175,8 tūkst., o vyresnių (7–17 metų amžiaus) – 316,8 tūkst.
„Telšių ŽINIOS“ džiaugiasi, jog mūsų rajone auga daug laimingų vaikų. Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse pakalbinome gražią Jogminų šeimą iš Varnių, kurioje auga trys atžalos.
Aurelija SERVIENĖ
Kartu 13 metų
Saulius ir Olia Jogminai susituokę jau trylika metų. Gyvena šeima pačioje Žemaitijos širdyje – Varniuose ir tuo labai didžiuojasi.
„Varniai – puikus miestelis, įdomus savo krašto istorija, gamtovaizdžiu. Labai džiaugiamės, kad galime čia kurti savo ateitį“, – sako Jogminai.
S. ir O. Jogminai dirba pedagoginį darbą, tik skirtingose mokyklose. Saulius kas rytą iškeliauja į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją, o Olia išvyksta į Laukuvą. Abu sutuoktiniai – fizinio ugdymo mokytojai.
Jogminų šeimoje auga trys vaikai: vyriausias Matas, jam dvylika metų, Lukui – vienuolika, o jauniausiai Kotrynai – aštuoneri. Pasak tėvelių, jų atžalos – tikras pasididžiavimas. Vaikai gerai sutaria, visi pomėgiai – bendri, ką sugalvoja, drauge žaidžia. Daug laiko praleidžia gamtoje, stato miške namus, visi trys labai mėgsta žaisti futbolą, turėdami laisvo laiko eina žvejoti. Namuose jie netgi turi savo sukurtą augalų sodą, kuriame pasodinta citrina, mandarinas, bananas ir kiti augalai.
Šeimos pomėgiai
Saulius ir Olia stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su vaikais, visa šeima turi begalę bendrų pomėgių. Drauge dainuoja, muzikuoja, leidžiasi į keliones, mėgsta aktyvų laisvalaikį: dalyvauja įvairiuose žygiuose pėsčiomis, žiemą čiuožinėja su pačiūžomis, slidėmis, stengiasi reguliariai lankytis baseine, vasarą kartu važinėja dviračiais.
„Labiausiai džiaugiamės, kai galime laiką leisti visi kartu“, – teigia S. Jogminas.
Be gausybės pramogų savame krašte, varniškių šeima jau apsilankė daugelyje pasaulio šalių. Tolimiausia jų – Portugalija.
Tėvai ypač daug dėmesio skiria vaikų muzikiniam išsilavinimui. Visos trys Jogminų atžalos lanko Telšių muzikos mokyklą ir vaikų folkloro kolektyvą „Čiučiuruks“. Todėl beveik visos šeimos kelionės į svečias šalis susijusios su folkloro festivaliais. „Tai labai įsimintinos kelionės, nes jų metu yra galimybė pamatyti pasaulio tautų tradicijas, papročius, dainas ir šokius“, – džiaugiasi Saulius. „O dar smagiau, kai visa šeima kartu galime užtraukti bendrą dainą“, – antrina Olia.
Auklėja savo pavyzdžiu
Ypatingų vaikų auklėjimo metodų Jogminai sako neturintys, tikina, jog vaikus auklėja savo pavyzdžiu: „Mes sportuojame – ir vaikai kartu sportuoja, mes dainuojame – ir jie dainuoja. O kai reikia, visi kartu pasidarbuojame. Ir tai jiems patinka.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt