„Saulėtekio“ pradinės mokyklos vaikų tėvų nerimo vizitas pas merą

Parašė:  2019-12-13

Antradienį su Telšių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Gusarovu susitiko Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos bendruomenė. Vaikų tėvai kartu su mokyklos administracijos darbuotojais kreipėsi į rajono vadovą klausdami, kas laukia jų ugdymo įstaigos. Esą jau metus sklando kalbos, jog „Saulėtekiui“ numatytas ypatingas dėmesys kitame mokyklų tinklo pertvarkos plane, o būtent – pradinė mokykla taps darželiu. Susitikimo metu meras ragino bendruomenę netikėti gandais, bet jų taip pat ir nepaneigė.
Antanas NEKRAŠIUS
„Saulėtekio“ pradinės mokyklos tarybos pirmininkė Kristina Valienė į susitikimą atvykusio Savivaldybės mero K. Gusarovo teiravosi, kokia ateitis mokymo įstaigos laukia, nes jau kuris laikas šnekama apie tai, jog, ruošiant kitą mokyklų tinklo optimizavimo planą, duoti nurodymai jame numatyti ugdymo įstaigos reorganizavimą į darželį. „Mūsų mokykla yra pažangi, turi stiprią bendruomenę, pedagogus. Vaikai puikiai paruošiami pradinio ugdymo srityje. Mokykla didžiuojasi savo pasiekimais ir rezultatais, kurie yra aukštesni už rajono vidurkį. Mes labai norime ir toliau gyvuoti“, – kalbėjo K. Valienė ir įteikė merui jos žodžius patvirtinančius – daugiau kaip 400 tėvų – parašus.
„Dėkoju, kad šiandien atėjote ir išreiškėte savo poziciją, – susirinkusiems „Saulėtekio“ pradinės mokyklos bendruomenės nariams sakė K. Gusarovas. – Darbo grupė, kuriai pavesta paruošti kitą mokyklų tinklo pertvarkos planą, sudaryta praėjusią savaitę. Jai pavesta atlikti analizę, paruošti rekomendacijas, pabendrauti su kiekvienos mokyklos bendruomenėmis, gauti jų pritarimą arba nepritarimą. Darbo grupė lankysis ir pas jus mokykloje. Išėjo taip, kad jūs atėjote anksčiau, negu darbo grupė apsilankė pas jus. Labai gerai. Jeigu mūru eisite – savo atstovėsite. Diskusija dėl mokyklų pertvarkos plano tik prasideda.“
Meras ragino tėvus nesivadovauti išgirstais gandais, nes jokių sprendimų dar nėra priimta. Tačiau į susitikimą atvykusios bendruomenės nariai teigė, jog kalbos apie tai, bus reorganizuojama mokykla, sklinda ne iš kur kitur, bet iš Savivaldybės kabinetų. „Paneikite, jeigu tai yra netiesa“, – ragino rajono vadovą tėvai, tačiau šis tarsi negirdėjo bendruomenės prašymo.
Alyvos į sklindančių kalbų įžiebtą ugnį įpylė šiemet duotas nurodymas „Saulėtekio“ pradinei mokyklai nuo rugsėjo 1 dienos nebeformuoti pirmos klasės. „Jeigu ne mano užsispyrimas, galbūt taip ir būtų įvykę, – kalbėjo mokyklos direktorė Jadvyga Vaitkienė. – Keista, bet pamąstymai apie „Saulėtekio“ mokyklos reorganizaciją atsirado atėjus naujai valdžiai. Mes visi – tiek mokytojai, tiek tėvai, kurie leidžia arba ketina leisti savo vaikus į mūsų mokyklą, – labai nerimaujame dėl ugdymo įstaigos ateities.“
Susitikime su „Saulėtekio“ pradinės mokyklos bendruomene dalyvavo ir minimos darbo grupės vadovas – laikinai Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Gediminas Gudas. „Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu mokyklų pertvarkos planas buvo patvirtintas 2016 m. Jame visiškai nėra kalbama apie „Saulėtekio“ pradinę mokyklą, – teigė G. Gudas. – Paruošti kito etapo pertvarkos plano prieš savaitę sudaryta darbo grupė į pirmąjį savo posėdį rinksis tik rytoj (gruodžio 11 d., – red.). Visų pirma mes dar turėsime išanalizuoti esamą situaciją, įvertinti, kokias ugdymo įstaigas naujasis planas turėtų paliesti. Sprendiniai turėtų išryškėti tik kitų metų vasario mėnesį. Jeigu jūsų mokykla ir patektų į minimą pertvarkos planą – apie tai dar su jūsų bendruomene būtų diskutuojama. Ir tik radus patį geriausią variantą būtų priimtas sprendimas.“
Tėvams pasidomėjus, kokių kriterijų mokyklos turi neatitikti, kad būtų įrašytos į naująjį tinklo pertvarkos planą, G. Gudas atsakė, jog pirmiausia bus vertinama ugdymo įstaigų finansinė padėtis ir vaikų skaičius žvelgiant į trejų metų perspektyvą.
„Pagal šiuos kriterijus „Saulėtekio“ pradinė mokykla nepapuola!“ – apsidžiaugė tėvai, tačiau juos laikinasis Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas greit apramino – esą to jis negali garantuoti, nes bus „žiūrima į įstaigų visumą“.
„Kodėl šiandien meras negali konkrečiai pasakyti, kad jūsų mokykla neatsidurs mokyklų pertvarkos plane? – į diskusijas įsiliejo buvusi Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, šiandien K. Gusarovo patarėja Danutė Mažeikienė. – Todėl, kad yra kitų nuomonių tarp Tarybos narių. Bet tai, kad šiandien atėjote – labai gerai padarėte“.
„Reikia palaukti, kol darbo grupė parengs planą. Tada matysime konkrečius skaičius: koks mokyklos finansavimas, koks prognozuojamas vaikų skaičius, kiek etatų ir pan., – pripažino „Saulėtekio“ pradinės mokyklos tarybos pirmininkė K. Valienė. – Dabar braukome su šakėmis po vandenį, užuot konkrečiai kalbėjęsi.“ Anot jos, mokykla yra stipri, turi fantastiškus pedagogus, žmonės eilėje laukia norėdami vesti savo vaikus į ją.
„Mes Jus išrinkome. Mes Jumis tikime ir manome, kad Jūs priimsite gerą sprendimą ir kad mes galėsime ir toliau didžiuotis, jog esate mūsų meras, – pabaigoje į K. Gusarovą kreipėsi vienas į susitikimą atėjusių tėvų. – Dar paskambinsime giminaičiams į kitus rajonus pasigirti, koks geras žemaitis yra mūsų rajono vadovas. Nuoširdžiai tikiu, kad neturėsiu pagrindo sakyti, kad išsirinkau merą, kuris sužlugdė mano vaikų gyvenimą!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. benas parašė:

    Vaikų tėvai bereikalingai sugaišo laiką, mūsų meras gali tik gėles įteikinėti …

  2. Skaitovas parašė:

    Sužlugdė mano vaikų gyvenimą. Per skambiai čia, net panašiai į grasinimą, gal vaikams kaiptik geriau būtų eiti į mokyklą kur yra bent 8 klasės.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt