Rugsėjo 1-osios išvakarėse – apie naujoves švietimo srityje

Parašė:  2016-08-30

Artėjant naujiems mokslo metams Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas sukvietė rajono žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją. Jos metu kartu su Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danute Mažeikienė meras trumpai pristatė esamą rajono švietimo situaciją bei naujoves.
Antanas NEKRAŠIUS
„Ruduo visada prasideda viena iš gražiausių švenčių – Mokslo ir žinių diena, – spaudos konferencijoje kalbėjo Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas. – Švietimas – viena iš valstybės, taip pat ir mūsų rajono, prioritetinių sričių. Todėl norėtųsi pažvelgti į tai, kas numatoma švietimo sistemoje ateinančiais mokslo metais.“ Kaip vieną iš didžiausių naujovių P. Kuizinas įvardino tai, kad Telšių r. savivaldybė su dar keturiomis šalies savivaldybėmis nuo rugsėjo pirmosios pradės taikyti klasės krepšelio metodiką. Nors eksperimento pradžia buvo paskelbta nuo šių metų sausio 1 d., tačiau jis realiai bus pradėtas tik nuo naujų mokslo metų, t. y. nuo šių metų rugsėjo. Skaitytojams priminsime, kad klasės krepšelio metodika bus išbandoma Alytaus, Jonavos, Telšių, Raseinių ir Šalčininkų rajonų savivaldybių mokyklose. Pagal naująją metodiką, ugdymo lėšos bus skaičiuojamos klasei, o ne kiekvienam mokiniui.
„Mūsų savivaldybė pasirinkta viena iš penkių pilotinių savivaldybių, kuri šiemet pradės taikyti klasės krepšelį, – spaudos konferencijos metu teigė P. Kuizinas. – Labai džiaugiamės, kad galėsime prisidėti prie naujo šalyje finansavimo modelio sukūrimo.“
Kalbėdamas apie rajono švietimo įstaigų materialinę būklę meras pabrėžė, jog ji nėra prasta, tačiau dar reikia įdėti daug pastangų, kad ja būtų visi patenkinti. „Teigiamus pokyčius po truputį pradėjo jausti Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija (rekonstrukcijai iš Valstybės investicijų programos (VIP) šiemet skirta 116 tūkst. Eur), Telšių „Ateities“ progimnazija (iš VIP kapitaliniam remontui skirta 116 tūkst. Eur). Abu šie projektai tęstiniai, – informavo P. Kuizinas. – Šiemet ketiname baigti Ubiškės mokyklos salės rekonstrukciją (iš VIP skirta 149 tūkst. Eur), Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos modernizavimą (iš VIP skirta 120 tūkst. Eur), Telšių „Džiugo“ gimnazijos modernizavimą (iš VIP skirta 150 tūkst. Eur), Telšių „Kranto“ progimnazijos modernizavimą (iš VIP skirta 150 tūkst. Eur) bei Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos sporto salės remontą (iš VIP skirta 25 tūkst. Eur). Jau nekalbant apie Savivaldybės biudžeto lėšas įvairiems švietimo įstaigų remontams atlikti.“
Meras žadėjo, jog kartu su Seimo nariu Valentinu Bukausku, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariais bei Savivaldybės administracijos darbuotojais ir toliau dės visas pastangas ieškodami lėšų rajono švietimo įstaigoms atnaujinti.
Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja D. Mažeikienė spaudos konferencijoje informavo, jog naujaisiais mokslo metais į mokyklinius suolus (1–12 klasės) atsisės 5 070 mokinių, t. y. 180 mokinių mažiau nei pernai. Pagal priešmokyklinio ugdymo programą mokysis 371 vaikas, pagal ikimokyklinio ugdymo programą – 1 190. Į darželius šiemet ateis 40 vaikų daugiau nei pernai. „Bendras vaikų mažėjimas ugdymo įstaigose išlieka, – teigė D. Mažeikienė. – Prognozuojame, kad mažėjimas išliks dar 3–4 metus. Tada mokinių skaičius turėtų nusistovėti. Ateinantys mokslo metai yra pirmieji, kada abiturientų bus mažiau, nei mokyklą pradėjusių lankyti pirmokų. Pastarųjų iš viso šiemet sugužės 429. Žiūrint į ateitį – tai kelia vilčių.“
Vedėja pranešė, jog nuo rugsėjo 1 d. „Ateities“, „Atžalyno“ ir „Germanto“ pagrindinės mokyklos tampa progimnazijomis. Ryškėnų pradinė mokykla dėl mažėjančio vaikų skaičiaus bus prijungta prie „Atžalyno“ progimnazijos.
Taip pat nuo rugsėjo 1 d. atidaromos dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės: lopšelyje-darželyje „Saulutė“ ir Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje.
Nuo rugsėjo 1 d. įvedamas ir privalomas priešmokyklinis ugdymas. „Priešmokyklinį ugdymą vykdys tiek mokyklos, tiek darželiai. Mokyklose ugdymas truks 4 val., darželyje – visą dieną. Buvo atsižvelgta į tėvelių pageidavimus ir didžioji dauguma priešmokyklinio ugdymo grupių veiks darželiuose“, – teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja. Kadangi priešmokyklinės grupės mūsų rajone veikė ir anksčiau – jų steigti nereikėjo. Įsteigtos tik dvi naujos grupės – Buožėnų ir „Germanto“ mokyklose. Iš viso rajone veikia 30 priešmokyklinio ugdymo grupių.
Dar viena naujovė – nuo šių metų Nevarėnų pagrindinė mokykla tampa visos dienos mokykla. Pasak D. Mažeikienės, taip kaimo mokyklos bando išsaugoti vaikus, kad šie neišvažiuotų mokytis į miestą. „Nevarėnų pagrindinė mokykla nuo šiol pasibaigus paskutinei pamokai durų neužrakins. Vyks įvairūs užsiėmimai visą dieną“, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. STT parašė:

    „Šiemet ketiname baigti Ubiškės mokyklos salės rekonstrukciją (iš VIP skirta 149 tūkst. Eur)“

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt