Rokoukimies žemaitiškā

Parašė:  2018-11-13

Paskutinė spalio mėnesio mokymosi diena Janapolės mokyklos moksleiviams buvo įdomesnė už kitas. Tą dieną ir mokiniai, ir mokytojai turėjo kalbėtis tarmiškai, tik žemaitiškai. Kaip sekėsi? Įvairiai… Kartais netyčiomis vėl grįždavo į bendrinę kalbą, bet visi labai stengėsi…
Dieną vainikavo popietė lietuvių kalbos kabinete, kur visi turėjo rokouteis žemaitiškā. Lietuvių kalbos mokytoja parodė senovės Žemaitijos (Samogitijos) ir Lietuvos žemėlapius, papasakojo apie garbingąją žemaičių praeitį.
O tada jau rokavos patys mokiniai. Tarmiškai liejosi eilėraščiai, prozos gabaliukai, buvo pasakojami anekdotai, neužmiršti ir sodrūs žemaitiški keiksmažodžiai.
Popietė baigėsi garsiai skanduojamu žodžiu „Samogitija“.
Kitais metais vieną dieną vėl bandysim rokouteis žemaitiškā.
Verginija MASILIAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vanda parašė:

    Tokias dienas reikėtų įvesti visose Žemaitijos mokyklose, o ypačemaitijos sostnės Telšių mokyklose.

  2. Antanas parašė:

    Reiktų rašyti: ROKOUKEMUOS ŽEMAITĖŠKA. Straipsnelio antraštėje – 4 gramatikos klaidos. Reiktų straipsnelio autorę palikti po pamokų. Bet, kadangi žemaičių kalba mokyklose nėra dėstoma, už klaideles reikia atleisti. 🙂

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt