Renovacija: neatsakyti klausimai ir kultūringo bendravimo stoka

Parašė:  2019-09-13

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Telšiuose, Sedos gatvės 27-ajame name, gyvenantis vyras. Daugiabučio, kuris šiuo metu atnaujinamas, gyventojas piktinosi už renovaciją atsakingų asmenų veiksmais – į žmonių nuomonę ir norus pakoreguoti techninio darbo projektą neva nereaguojama, neteikiama rūpima informacija, bendraujama nemandagiai.
„Susidaro jausmas, kad gyvename ne savo pirktuose butuose, o socialiniuose būstuose. Negalime net žodžio pasakyti, daug kas daroma neatsižvelgiant į mūsų norus“, – kalbėjo į redakciją paskambinęs daugiabučio atstovas.
Monika GIRDVAINĖ
Užmūrijus dalį langų – per tamsu
Renovacija Sedos gatvės 27-ajame name pradėta šių metų pavasarį. Vienas šio daugiabučio gyventojų, atstovaujantis ir daugumos kitų žmonių nuomonei, teigia, kad stebint atnaujinimo darbus viskas vyksta kiek kitaip, nei atrodė tvirtinant techninio darbo projektą.
Labiausiai telšiškius piktina tai, kad į jų norą kažką keisti žiūrima atsainiai.
Daugiausiai diskusijų tarp gyventojų ir daugiabutį administruojančio Telšių butų ūkio daugiabučių namų renovacijos specialisto Raimundo Budniko kilo dėl laiptinių langų angų.
Žmonės iš pradžių pritarė siūlymui, kad dalis laiptinių langų angų būtų užmūryta, tačiau pamatę brėžinius nusprendė, kad langų bus per mažai, ir išreiškė norą palikti visus langus, kaip ir buvo.
Vyras apgailestauja, kad nors jis ir surinko 70 proc. gyventojų parašų bei pateikė administruojančiai įmonei protokolą su prašymu palikti tokį pat skaičių langų, į pageidavimą nebuvo reaguojama iš karto ir statybininkai vis tiek atliko anksčiau suplanuotus darbus.
Pašnekovo teigimu, kaip ir buvo galima tikėtis, sumažinus langų skaičių laiptinėse iš tiesų pasidarė tamsu.
„Dabar net dieną turime laikyti įjungtą šviesą, o į mūsų prašymus palikti visus buvusius langus atsakoma su pašaipa, kad jei per tamsu, galime įsisukti stipresnes elektros lemputes. O kiek mes mokėsime už išdeginamą elektrą, niekam nerūpi. Ar šitaip turi bendrauti savivaldybės įmonės, kuriai mokame nemažus pinigus už administravimą, darbuotojas?“ – piktinosi apie daugiabučio gyventojams nerimą keliančias problemas kalbėjęs vyras.
Pašnekovas pasidalijo laišku, kurį parašė renovacijos specialistas, reaguodamas į pastabą, kad užmūrijus dalį langų gyventojai nusivylė atliktais darbais, nes laiptinėse tamsu.
„O ten lempų nežadate įsirengti? Įsisukite pagal poreikius sau galingiausias lempas ir „žibėkite“. Kita vertus, ar pasikviesite į laiptinėse vykdomus skaitymo konkursus?..
Kokių šviesų (kokius ten kruopščius, didelio apšvietimo reikalaujančius, darbus ruošiatės daryti?), kokių „liuksų“ Jums ten reikia? Man atrodo, kad svarbiau būtų per langus neišleisti šilumos…“ – rašė R. Budnikas.
Į redakciją skambinęs vyras pridūrė, jog gyventojams nepatinka ir tai, kad langai užmūryti nesimetriškai. Viename aukšte lango apačia – ties juosmeniu, kitame – ties krūtine.
Be to, renovuojamo namo gyventojams nesuprantama, kodėl į projektą nebuvo įtraukti elektros instaliacijos tvarkymo darbai.
Kaltinimų nepripažįsta
„Telšių ŽINIOMS“ R. Budnikas tvirtino, jog nėra taip, kad atliekant renovaciją į gyventojų pastabas ir pageidavimus nebūtų reaguojama.
Anot specialisto, kaip ir įprasta, prieš pradedant renovacijos darbus su Sedos gatvės 27-ojo namo gyventojais buvo apžvelgtas ir aptartas techninio darbo projektas, jiems buvo pateikti brėžiniai. Žmonėms kilę klausimai ir pageidavimai susitikimo metu buvo surašyti, patvirtinti.
Atsakingi to namo gyventojai su viskuo sutikdami pasirašė. Pagal gyventojų patvirtintą techninio darbo projektą buvo skelbiami konkursai ir perkami darbai.
„Tokie procesai – ne vaikų žaidimai. Yra projektai padaryti, darbai nupirkti, ir keisti kas 5 minutes viso to negalima.
Taip, yra paprašyta statybininkų, projektuotojų, kad padarytų tuos langus tokius, kokių gyventojai prašė paskutiniuose protokoluose. Bet ten yra ir daugiau problemų, ne tik dėl langų.
Jie atsisakė ventiliacijos, už tuos pinigus sugalvojo tvarkyti elektros instaliaciją. Bet niekas taip paprastai ir greitai nevyksta. Yra darbų eiliškumas, o gyventojams persigalvojus viskas komplikuojasi“, – situaciją komentavo R. Budnikas.
Renovacijos specialistas teigė laukiantis žinių iš projektuotojų ir renovacijos darbus atliekančios statybos įmonės su konkrečiomis darbų kainomis.
Trūksta informacijos
Atnaujinamo daugiabučio atstovui apmaudu, kad gyventojai iki šiol nėra informuoti, kiek apytikriai jiems kainuos renovacija, neteikiama ir kita dominanti informacija. Žmonėms įdomu, kodėl statybininkai, kurį laiką pasidarbavę, palikę statyboms reikalingas medžiagas, nesutvarkytą aplinką, kelias savaites neatlieka darbų.
„Jie savo klaidų nemato, bet kai mes pradėjome reikšti priekaištus, domėtis, atsakingi asmenys rodo nepasitenkinimą. Mes norime žinoti, už ką mokėsime nemažus pinigus“, – kalbėjo gyventojas.
Reaguodamas į kritiką dėl informacijos stokos R. Budnikas sakė: „Aš turiu penkiasdešimt prižiūrimų namų, tad nuo ryto iki vakaro prie kiekvieno jų vaikščioti neturiu galimybės. Jei nutiko kažkas, nuėjau ir pasišnekėjau. Nevaikštau kasdien. Su gyventojais bendraujame telefonu.“
Kodėl šiuo metu Sedos gatvės 27-ojo namo atnaujinimo darbai laikinai pristabdyti, pašnekovas negalėjo pasakyti. Jis žadėjo tuo pasidomėti ir informuoti gyventojus.
„Padarysime viską taip, kaip nori gyventojai. Kai viską tiksliai žinosiu, tai žmonės bus informuoti, kiek papildomai kainuos jų persigalvojimas“, – tikino
R. Budnikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Tai parašė:

  Galite nutraukti sutartį su administratoriumi ir pasamdyti kitą. Gerai tvarkosi Šiaulių ir Klaipėdos. Jie tikrai perims.

 2. Klientas parašė:

  Stiprybės Raimundui dirbant ir vykdant modernizavimą.

 3. tomas juotka parašė:

  labai gerai tvarkosi renovacijos eina i gera pusę

 4. Roma parašė:

  Visados skundžiasi vienas ir tas pats žmogus

 5. Romai parašė:

  O kitiems po,,ui

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt