Rankų darbo knygų skirtukai patys mieliausi – jų nebūna vienodų

Parašė:  2020-03-31

Upynos seniūnijoje, Kaunatavoje, dirbanti bibliotekininkė, rankdarbių mėgėja, keliautoja Vilija Jocienė prieš daugelį metų pradėjo kolekcionuoti knygų skirtukus.
Jos kolekcijoje šiandien yra per 2 000 skirtukų: dovanotų, pirktinių, atvežtinių, rankų darbo ir kt.
Aurelija SERVIENĖ
Skirtukų paieškos
V. Jocienė sakė, jog knygų skirtukus pradėjo kaupti gana seniai, o kad sukaupė tiek daug, sužinojo visai neseniai… „Daug metų dirbu bibliotekoje, tai knygų skirtukai pas mane atkeliaudavo iš daug kur: iš knygų mugių, draugai su knygomis padovanodavo, parsiveždavau iš kelionių“, – pasakojo bibliotekininkė. Kartą pamačiusi knygų skirtukų parodą ji nusprendė savus skirtukus surinkti į vieną vietą. Jų tada buvo per 200. Na, tuomet ir prasidėjo: mainai, pirkimai, paieškos… Net susibūrė skirtukų kolekcininkų grupė!
Be skirtukų paieškų interneto erdvėje ar kelionių metu, Vilija juos labai mėgsta gaminti iš įvairiausių medžiagų: juostelių, sąvaržėlių, karoliukų ir pan.
„Labai mėgstu rankdarbius, tai skirtukams pritaikau visas išmoktas technikas. Rankų darbo skirtukai man patys mieliausi – jų nebūna vienodų. Mėgstu mokytis naujų technikų, tad stengiuosi viską, ką išmokstu naujo, panaudoti ir skirtukų gamybai. Neriu, darau su įlaminuotais augalais, iš karoliukų, juostelių, modelino ir net su keramikos pakabukais, į kuriuos galima lašinti eterinius aliejus. Visada stengiuosi, kad būtų kuo daugiau savo rankų darbo detalių“, – kalbėjo kolekcininkė.

Kolekcijoje – per 2 000 skirtukų
Šiuo metu Vilijos kolekcijoje yra per 1 000 popierinių ir daugiau kaip 1 000 rankų darbo skirtukų.
Paties pirmojo gausios kolekcijos skirtuko Vilija nepamena. Visi jos skirtukai išskirtiniai, turi istorijas, ypač brangūs širdžiai dovanoti ar rankų darbo. Reklaminiai skirtukai yra patys informatyviausi. Moteris mėgsta skirtukus iš įvairių knygų, jie būna lyg mažas knygos ir autoriaus pristatymas.
Rinkdama skirtukus bibliotekininkė sužinojo, kad Lietuvoje veikia knygų skirtukų organizacija ir jau kelinti metai būna organizuojama Tarptautinė knygų skirtukų diena ir loterija.
Dovanoja skirtukus
V. Jocienė pasakojo, jog dirbdama bibliotekoje ir bendraudama su skaitytojais pastebėjo, kad žmonės dabar vis daugiau naudoja skirtukus knygoms. Retas kuris skaitydamas belanksto knygų lapų kampus.
Bibliotekininkė labai mėgsta naujiems į biblioteką užsukusiems skaitytojams padovanoti savo rankų darbo skirtukų. Net Kaunatavos bibliotekai yra sukūrusi specialų skirtuką.
Mylimiausias skirtukas – varliukas
V. Jocienė, kaskart į rankas imdama naują knygą, jai skirtuką iš savo didelės kolekcijos renkasi pagal nuotaiką – būna ir taip, jog vieną labiausiai patinkantį naudoja keletą kartų.
„Kartą dukra parvežė iš Vokietijos tokį juokingą skirtuką – varliuką. Ilgai galvojau, kol išvis sugalvojau, kas tai, bet su juo perskaičiau begalę knygų. Tas varliukas yra mano brangiausias skirtukas“, – sakė bibliotekininkė.
Vilija dalijosi prisiminimais apie vieną pažintį su japone Namozi. Ji kaskart Kalėdoms atsiunčianti skirtukų ir kokį siurprizą – origamį ar japonišką suvenyrą. Vilija žada pabandyti lankstyti japoniškus skirtukus. Namozi jai padėjo hieroglifais parašyti ir žodį „Lietuva“, „Kaunatava“. Išėjo labai įdomūs skiemenų vertimai: „Li-E-To-Ba“ arba „Lie-To-Va“.
Skirtukus Vilija laiko sudėtus tvarkingai įmautėse ir segtuvuose. Rūšiuoja atskirai lietuviškus, kitų šalių ir pan.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt