Pritrūko lėšų Telšių miestui stebėti

Parašė:  2019-10-15

Nuo rugsėjo vidurio per miesto vaizdo stebėjimo kameras nebėra stebimos Telšių gatvės ir viešosios erdvės. Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nutraukė sutartį su paslaugą teikusia viešąja įstaiga „Soneima“, nes Telšių rajono savivaldybė šiam tikslui skyrė tik dalinį finansavimą ir šiemet lėšų daugiau nenumatė. Kol sprendžiama, ką toliau daryti, vaizdo stebėjimo kameros Žemaitijos sostinės gyvenimą tik įrašinės.
Antanas NEKRAŠIUS
Buvo įdarbinti neįgalūs žmonės
Penketą metų Telšių miesto gatvių ir viešųjų erdvių stebėjimo paslaugas vykdžiusios neįgaliųjų socialinės įmonės „Soneima“ direktorius Artūras Zakarauskas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad jo vadovaujama įstaiga šių paslaugų nebeteikia nuo rugsėjo 18 dienos. Pasak direktoriaus, Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas sustabdė sutartį, nes Savivaldybė neskyrė finansavimo. „Vaizdo kameras stebėdavo keturi mūsų įstaigos darbuotojai. Visi jie turi neįgalumą, – kalbėjo A. Zakarauskas. – Sustabdžius sutartį darbuotojai išleisti nemokamų arba kasmetinių atostogų.
Tikimės, jog finansavimo klausimas išsispręs ir nereikės jų atleisti. Teko girdėti, kad Savivaldybė vaizdo stebėjimą perims į savo rankas: jeigu skelbs konkursą – dalyvausime.“
Perims į savo rankas
„Tai policijos komisariatas turėtų atsakyti, kodėl nebėra finansuojamas miesto gatvių ir viešųjų erdvių stebėjimas per vaizdo kameras, – „Telšių ŽINIOMS“ situaciją komentavo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. – Mano žiniomis, Savivaldybė pervedė visą sumą, reikalingą paslaugai teikti iki metų pabaigos. Buvo kalbėta su policijos komisariato atstovais, klausta, kiek reikia pinigų. Šie įvardijo sumą – daugiau kaip 5 000 Eur. Mes pinigus pervedėme.“
Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus, tai, kad niekas nesėdi ir nestebi gatvių ir viešųjų erdvių per stebėjimo kameras, dar nereiškia, jog vaizdo kameros neveikia. „Jos įrašinėja. Tad saugumas mieste yra užtikrintas, – tvirtino I. Motiejūnas. – Kitas dalykas – Savivaldybė ruošiasi pati perimti vaizdo stebėjimą. Jis bus pavestas mūsų Viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus specialistams. Net ir patalpas esame numatę šiai veiklai – Telšių miesto seniūnijos pastate.“
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius informavo, jog pasiruošimo darbai perimti vaizdo kamerų stebėjimą praktiškai baigti. Miestas vėl stebimas bus po savaitės. „Ateityje spręsime, ką toliau daryti dėl miesto ir viešųjų erdvių stebėjimo per vaizdo kameras, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo I. Motiejūnas. – Ar skelbsime šios paslaugos pirkimą, ar patys šį darbą atliksime, o gal savanorystės principu bus stebimi Telšiai, kaip tai daroma kituose rajonuose.“
Skirtų lėšų neužtenka nė pusmečiui
Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog pakankamai ilgą laikotarpį Savivaldybė remdavo prevencinę programą, kurioje numatyta ir mieste įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų stebėsena. Tačiau šiemet Savivaldybė šiam tikslui biudžete visiškai nenumatė lėšų.
„Keletą kartų kreipėmės į Savivaldybę ragindami skirti lėšų vaizdo stebėjimo kamerų stebėsenai, – pasakojo R. Rudminas, – ir tik rugpjūčio mėnesį buvo skirtas dalinis finansavimas – 5 100 Eur. Įmonei už paslaugas per mėnesį sumokėdavome apie 1 000 Eur. Taigi nesunku paskaičiuoti, kad Savivaldybės skirto finansavimo visiems metams nepakanka. Matydamas tai, žodžiu kreipiausi į Savivaldybę su klausimu, ar bus skirtos visos lėšos. Sulaukiau atsakymo, kad šiais metais pinigų šiam tikslui daugiau nebus. Todėl mums nebeliko nieko kito, kaip nutraukti paslaugos sutartį su VšĮ „Soneima“.“
Anot Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko, Savivaldybės skirtų pinigų net neužteko atsiskaityti už visus šių metų mėnesius, kai buvo teikiama paslauga. Tad skolą komisariatui teko padengti iš savo biudžeto.
R. Rudminas pabrėžė, jog vaizdo stebėjimo kamerų stebėsenos mintis prieš daugelį metų kilo patiems Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams. Policija prisidėjo prie šios iniciatyvos, kuri per daugybę metų padėjo atskleisti ne vieną padarytą nusikalstamą veiką, nusižengimus, užkirsti jiems kelią.
V. Bukauskas: „Ne tokius jau didelius finansinius išteklius Savivaldybei surasti reikia“
Sužinojęs, jog nebėra vykdoma mieste įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų stebėsena, reagavo ir Seimo narys Valentinas Bukauskas. Parlamentaras, prašydamas kuo skubiau išspręsti susiklosčiusią situaciją, kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės tarybą ir merą.
„Dėl šios priežasties mieste gali padidėti nusikalstamų veikų skaičius, o gyventojai praras saugumo jausmą. Būtina rasti šiai situacijai sprendimą, užtikrinant gyventojų saugumą mieste, – dėstė V. Bukauskas. – Ne tokius jau didelius finansinius išteklius Savivaldybei surasti reikia. Randa lėšų tortams ir pyragams, o vaizdo kamerų stebėsenai pinigų nėra… Taip, vaizdo kameros įrašinės tai, kas vyksta mieste. Bet viena yra matyti daromą nusikaltimą tiesiogiai ir reaguoti tą pačią minutę, kita – peržiūrėti vaizdo įrašą jau po viso įvykio, kai nusikaltėlių pėdos seniai ataušo.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Gal pirmiausia pateikite skaičius. Kiek per metus buvo per kameras užfiksuota įvykių (stebint gyvai), kiek buvo užkardoma veikų? O dabar skirsim pinigus, stebėsim. Ar yra tam poreikis? Be to policijai tikrai būtų pačiai pigiau stebėti miestą per kameras, o ne važinėjantis su auto. O gal galima pajungti kameras viešai, kad visi galėtumėm matyti jų vaizdą ir realią naudą?

 2. V.G. parašė:

  Puikus sprendimas nutraukti kažkurių vaikinų (V. Bukauskas žino) sugalvotą neblogą biznį mokesčių mokėtojų pinigais bausti … pačius mokėtojus. Žinau, jog ne vien iš manęs ,,išlupo“ 15 eurų reketinį mokestį, vadinamą bauda, bet ir daugiau žmonių mieste buvo dėl menkniekio ,,apiplėšti“ policijos.
  Pranešimas baudai atėjo po kurio laiko, man grįžus iš užsienio. Per stebėjimo kamerą nufotografuotas man priklausantis automobilis, tarsi būtų padaręs ypatingą autoįvykį – priešventinį savaitgalį stabtelėjau 5 min. ant užbrūkšniuotos gatvės dalies Turgaus aikštėje, prie Kaišiadorių parduotuvės, kol žmona užbėgusi kažką nusipirko.
  Policijoje aiškinantis, kas per pažeidimas, pavaduotojas nuoširdžiai aiškinosi ir teisinosi, jog čia ne policija kontroliuoja, o žmonės su negalia stebi ir perduoda ,,pažeidimus“ – policija negalinti adekvačiai vertinti ,,pažeidimų sunkumo“.
  Vietoje to, kad sudarytų sąlygas automobilių statymui, ypač priešventinėmis dienomis, kai mieste gausu automobilių, ,,stebėtojai“ prie kamerų medžioja ir renka duoklę.
  Užsienyje važinėju jau šešti metai, bet čia tokių nesąmonių netenka patirti: automobiliai, kai švenčių metu perpildytos aikštelės statomi visur, ir ant žolynų, ir po medžiais, ir ant šaligatvio, kur būna laisva vieta, kad tik netrukdytų eismui. Ir niekas nesikabinėja, nes supranta, jog tai būna tik laikina.
  Tačiau kvailių mieste tai nesuprantama, čia net nėra prasmės aiškintis. Manau, jog ne aš vienas toks, ,,pamalonintas“ stebėtojų, vargiai ar sutiktų savo mokesčių dalį skirti kažkieno sugalvotam bizniui.

 3. Barsas parašė:

  „soneima“ tai darbietės zakarauskienės firmelė, siurbianti pinigus iš savivaldybės biudžeto. Bet dabar administracijai vadovauja ne darbietis, tad ir babkės keliaus kitai firmelei. Kas čia neaišku, tas pats, kaip ir bet kokio kaimelio kultūros centre – keičiasi vedėjas, keičiasi ir dizaineris.

 4. intrigos parašė:

  Bukauskas su Rudminu…Ne žmonių saugumas rūpi. Rinkimai artėja.Tai patys paaukokit tą nedidelę sumelę.

 5. Jonas parašė:

  Pritariu V.G. niekur taip nėra, kaip Telšiuose. Todėl, kad čia visi surišti vienu mazgu, Postuose sėdi metų metus, prieš rinkimus visi žmonėms pažadus dalija, o atėje į valdžia nedirba žmonių labui, bet pusmetį dalijasi kėdėmis, paskui į atatinkamas kėdės vėl sodinami savi. Kam tie konkursai skelbiami, jei dar konkursas neįvykęs, o tam tikri veikėjai jau skelbenasi, kad aš būsiu seniūnas, skyriaus viršininkas, vėdėjas ir t.t. Žmonės eilinį kartą yra apgauti ir už tuos pačius veikėjus tikrai nebalsuos….

 6. A.Bacevičius parašė:

  TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARYS
  ALGIRDAS BACEVIČIUS
  algirdasbacevicius@gmail.com
  TEL. 8-614-83313

  TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MERUI

  DĖL TELŠIŲ MIESTO SAUGUMO
  2019-10-09
  Telšiai

  Mane pasiekė informacija, kad nuo š. m. rugsėjo 18 d. Telšių miestas nėra stebimas gatvių ir viešųjų erdvių stebėjimo kameromis, nes įmonė, laimėjusi konkursą ir vykdžiusi miesto stebėjimą ir tuo užtikrinusi gyventojų saugumą, nutraukė sutarties vykdymą, nes Policijos komisariatas neapmokėjo įmonei už paslaugas. Pasirodo Policijos komisariatas iš Telšių rajono savivaldybės negavo finansavimo miesto stebėjimui vykdyti.
  Prašau:
  1. nedelsiant išsiaiškinti susidariusią padėtį,
  2. nustatyti priežastis, dėl kurių įvyko nesusipratimas, susidarė grėsminga situacija Telšių mieste,
  3. užtikrinti saugumą Telšių miesto gatvėse.

  1. Barsas parašė:

   Rinkimai į seimą prasideda? Kas labiau „rūpinasi“ Telšiais bukauskas ar bacevičius? ☺

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt