Pretendentai: 201 – į Telšių rajono savivaldybės tarybą ir 9 – į merus

Parašė:  2019-02-08

Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė kovo 3 d. Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių kandidatų sąrašus ir kandidatus į savivaldybių tarybų narius-merus.
Telšių rajono valdžios aukštumas rinkimuose šturmuos 201 asmuo. Konkurencija nemaža: Telšių rajono savivaldybės taryboje – tik 25 vietos, į vieną vietą pretenduoja net aštuoni kandidatai.
Antanas NEKRAŠIUS
Sąrašuose – 201 kandidatas
„Telšių ŽINIOSE“ rašėme, jog kovo 3 d. įvyksiančiuose rinkimuose į Telšių rajono savivaldybės tarybą norą dalyvauti pareiškė septynios politinės partijos ir du visuomeniniai rinkimų komitetai. Didžiausią kandidatų sąrašą pasiūlė Lietuvos socialdemokratų partija – net 35. Darbo partija į rinkimus eina su 27 kandidatais, partija Tvarka ir teisingumas – su 26. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą sudaro 24 kandidatai, visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ – 22, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – 18, visuomeninio rinkimų komiteto „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ – 17. Po 16 kandidatų rinkimuose pasiūlė Lietuvos liberalų sąjūdis ir Lietuvos centro partija.
Teistumas
Net penki kandidatai, siekiantys patekti į Telšių rajono savivaldybės tarybą, nurodė turintys teistumą.
2001 m. už buhalterinės apskaitos tvarkymą nuteistas buvo partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Pranciškus Šmukšta (sąraše įrašytas 10 numeriu). Kitas tvarkiečių į rajono valdžią siūlomas kandidatas – Marius Sabaliauskas (sąraše – 26-tas) – 2018 m. teistas už tai, kad nepateikė informacijos SODRAI.
Dar du teistus asmenis į valdžią deleguoja visuomeninis rinkimų komitetas „Mūsų Telšiai“. Vienas iš jų – turintis netgi du teistumus. Šeštas kandidatų sąraše įrašytas Virginijus Kuokšta 2001 m. Vokietijoje buvo teistas už „vagystės bandymą“ ir 2010 m. Lietuvoje – už dokumentų klastojimą. Kitas „Mūsų Telšiai“ kandidatas į rajono valdžią – Algirdas Arys (sąraše – 12-tas) – 2003 m. buvo teistas už aplaidų buhalterinių dokumentų tvarkymą.
Su teisėsauga problemų taip pat turėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše 6-uoju numeriu įrašytas Marius Bytautas. Jis 1997 m. buvo teistas už svetimo turto sugadinimą (išdaužtas automobilio langas). Byla buvo nutraukta atlyginus žalą.
Kandidatai į merus VRK anketose
Telšių rajone mero pareigų siekia 9 kandidatai. Daugelis šių asmenų politikoje ne pirmi metai, tačiau yra ir tokių, apie kuriuos mažai kas žinoma. Trumpai apžvelgsime kiekvieno kandidato į rajono vadovo postą VRK pateiktas anketas.
Algirdas Bacevičius – visuomeninio rinkimų komiteto „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ keliamas kandidatas tiesioginiuose Telšių rajono savivaldybės mero rinkimuose. Savo anketoje kandidatas pateikia minimaliai informacijos apie save: tai, kad gimė Maskvoje, turi aukštesnįjį išsilavinimą, teikia automobilių remonto paslaugas, moka rusų kalbą, yra išsituokęs ir patinka žvejoti. A. Bacevičius turi turto, kurio vertė 66 500 Eur, ir piniginių lėšų – 35 000 Eur. Privačių interesų deklaracijoje kandidatas nurodė sąsajas su VšĮ „Pilietinių teisių gynimo centras“ – yra šios organizacijos vadovas.
Kęstutis Gusarovas – Lietuvos socialdemokratų partijos keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Savo anketoje kandidatas nurodė turintis aukštąjį išsilavinimą: 1992 m. baigė Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijo inžinieriaus-mechaniko specialybę.
Pagrindinė K. Gusarovo darbovietė – UAB „Orlis“, kurioje eina techninio direktoriaus pareigas. Kandidatas moka anglų, rusų ir vokiečių kalbas. Patinka keliauti, skaityti, sportuoti.
Yra vedęs, turi 2 vaikus. Privalomo registruoti turto – 28 743 Eur, piniginės lėšos – 100 Eur.
Albinas Juškevičius – Lietuvos centro partijos keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. A. Juškevičius turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą: 2014 m. baigė Klaipėdos universitetą, įgijo viešojo administravimo specialybę. Kandidatas šiuo metu dirba vadybininku UAB „Telšių sparta“, moka rusų ir vokiečių kalbas. Yra vedęs, turi tris vaikus. Nuo 2007 m. – visuomeninių organizacijų „Jungtinis demokratinis judėjimas“ ir „Nepartinis demokratinis judėjimas“ narys. A. Juškevičius deklaravo turintis 3 000 Eur vertės turtą ir 10 500 Eur piniginių lėšų.
Petras Kuizinas – Darbo partijos keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Jis šiuo metu eina Telšių rajono savivaldybės mero pareigas. Turi aukštąjį išsilavinimą: 1982 m. baigė Šiaulių K. Preikšo pedagoginį institutą, įgijo mokytojo specialybę. Kandidatas moka rusų ir vokiečių kalbas. Yra vedęs, turi du vaikus. Laisvalaikiu mėgsta drožinėti iš medžio, medžioti bei keliauti. Yra Lietuvos šaulių sąjungos narys, Šiaulių r. Ilgšilio medžiotojų būrelio pirmininkas, Upynos kaimo bendruomenės narys, policijos rėmėjas.
Kandidatas deklaravo turintis turto už 17 785 Eur, piniginių lėšų – 24 000 Eur.
Tomas Lekavičius – visuomeninio rinkimų komiteto „Mūsų Telšiai“ keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą: 2005 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetą, įgijo dizainerio specialybę. Kandidatas nurodė dirbantis pagal autorines sutartis – yra interjero dizaineris, verslo įvaizdžio konsultantas. Moka anglų ir rusų kalbas. Yra Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės narys. Vedęs, turi sūnų. T. Lekavičius deklaravo neturintis jokio turto ir piniginių lėšų. Tik paskolą, kurios vertė beveik 52 000 Eur.
Almantas Lukavičius – partijos Tvarka ir teisingumas keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą: 1993 m. baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą, įgijo mechanikos inžinieriaus specialybę. Pagrindinė darbovietė – UAB „Raidžių lanka“, dirba komercijos direktoriumi. Moka rusų ir anglų kalbas. Yra vedęs. Kandidatas deklaravo turintis 115 848 Eur vertės turtą, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už 3 860 Eur, piniginių lėšų – 3 658 Eur, yra paskolinęs 66 933 Eur ir pasiskolinęs 7 093 Eur.
Imantas Motiejūnas – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą: 2008 m. baigė Mykolo Romerio universitetą, įgijo teisininko specialybę. Vos prieš savaitę kandidatas buvo paskirtas į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Iki tol ėjo Tryškių seniūno pareigas. Nuo 1995 m. iki 2018 m. I. Motiejūnas dirbo teisėsaugos srityje. Vedęs, turi dukrą. Moka anglų ir rusų kalbas. Deklaravo turintis 20 000 Eur vertės turtą ir 48 000 Eur piniginių lėšų.
Jolanta Rupeikienė – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio keliama kandidatė tiesioginiuose mero rinkimuose. Apie save anketoje ji pateikė nedaug informacijos. Kandidatė nurodė turinti aukštąjį universitetinį išsilavinimą, kokį – nenurodė. Yra UAB „Gurmanų gildija“ akcininkė ir vadovė, Telšių LIONS moterų klubo narė. Ištekėjusi, turi dukrą. Moka rusų ir anglų kalbas. J. Rupeikienė deklaravo turinti 165 139 Eur turto, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už 55 024 Eur, piniginių lėšų – 7 236 Eur. Yra paskolinusi 645 Eur ir paėmusi 184 271 Eur dydžio paskolą.
Mantas Serva – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliamas kandidatas tiesioginiuose mero rinkimuose. Šiuo metu Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas einantis M. Serva turi du aukštuosius išsilavinimus: aukštąjį neuniversitetinį (2007 m. baigė Socialinių mokslų kolegiją, įgijo teisės specialybę) ir aukštąjį universitetinį (2012 m. baigė Klaipėdos universitetą, įgijo viešojo administravimo specialybę). Moka anglų ir rusų kalbas. Yra vedęs, turi du vaikus. M. Serva deklaravo turintis 42 000 Eur vertės turtą ir 2 000 Eur piniginių lėšų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt