Pradedamas vykdyti Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Dalyvavimas biudžeto sudaryme“ („Participatory budgeting“)

Parašė:  2019-06-18

Telšių rajono savivaldybės administracija, Telšių rajono savivaldybės tarybos pritarimu, vykdo projektą „Dalyvavimas biudžeto sudaryme“ („Participatory budgeting“), finansuojamą pagal 2014–2020 m. INTERREG Baltijos jūros regiono programą. Projektą planuojama įgyvendinti per 36 mėnesius: 2018–2021 m. Pagrindinis Projekto partneris – Rostoko universitetas (Vokietija). Kiti Projekto partneriai yra iš Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos.
Dalyvavimas biudžeto sudaryme yra demokratinio sprendimų priėmimo procesas, kuriame miesto/rajono įvairių socialinių grupių, amžiaus, lyčių gyventojai dalyvauja rengiant ir priimant Savivaldybės biudžetą. Projekto tikslas – skatinti piliečių priėmimą, kurti socialinius ryšius Savivaldybėje, skleisti dalyvaujamojo biudžeto sudarymo idėją ir Projekto bandomąją gerąją patirtį Baltijos jūros regione. Pagrindinis rezultatas yra gebėjimų ir žinių kūrimas, savivaldybių ir piliečių santykių stiprinimas, pasitelkiant mokymo programas ir priemones, skirtas įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą. Visą projektą remia ekspertai iš universitetų ir patariamosios tarybos.
Siekiant numatyto tikslo bus vykdoma miesto/rajono gyventojų poreikių analizė (apklausa) ir informacijos apie dalyvaujamąjį biudžetą sklaidos galimybių analizė (pvz., jaunimui, pagyvenusiems žmonėms, šeimoms ir kt. gyventojų grupėms), bus sukurtos ir pritaikytos informacinių technologijų panaudojimo galimybės įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą.
Telšių rajono savivaldybės administracijos biudžetas Projekte – 68 600,00 Eur, iš jų: Europos Sąjungos lėšos – 58 310,00 Eur, Savivaldybės biudžeto lėšos – 10 290,00 Eur. Dalis – 50 proc. Savivaldybės biudžeto lėšų Telšių rajono savivaldybės administracijai bus kompensuojama iš Valstybės biudžeto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt