Paskutinis skambutis Janapolės pagrindinei mokyklai

Parašė:  2019-06-28

Nuo 2019 m. rugpjūčio 30 d. Telšių rajono Janapolės pagrindinė mokykla baigia savo veiklą kaip juridinis asmuo ir išregistruojama iš Juridinių asmenų registro. Tokį veiksmą lėmė gegužės 9-ąją priimtas Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimas.
Birželio 21 dieną vyko Paskutinis skambutis. Paskutinis visiems Janapolės pagrindinę mokyklą lankiusiems mokiniams, paskutinis ir čia dirbusiems mokytojams, kitiems darbuotojams. Janapolės mokyklos istorijoje padėtas taškas.
Mišios Janapolės bažnyčioje
Kunigas Kęstutis Zybartas Janapolės bažnyčioje aukojo šv. Mišias. Ragino pasimelsti už mokykloje dirbančius ir anksčiau dirbusius mokytojus, vadovus – už visus gyvuosius ir mirusius. „Pasiekė skaudi žinia, kad uždaroma Janapolės mokykla. Rugsėjį šiame kultūros židinyje nebesuskambės į klases kviečiantis skambutis, nebesigirdės jaunatviško šurmulio… Kartu pasisemkime vilties ir saugokime bei branginkime tai, kas sukurta. Dabar, kad kultūrinis gyvenimas mūsų miestelyje nemirtų, atsakingi tampame visi – aš, bendruomenė, kiekvienas Jūsų“, – kalbėjo klebonas K. Zybartas.
Paskutiniosiose Janapolės pagrindinės mokyklos šv. Mišiose mokiniai atnešė aukas, simbolizuojančias svarbiausias žmogaus vertybes: žvakę – šviesos simbolį, gėles – kaip pažinimo žiedus, žaislą – kaip šviesių vaikystės dienų prisiminimą, pirmos klasės vadovėlį – darnios visuomenės, pažinimo ir žinių simbolį, gėrybių – kaip gebėjimą dalytis, duonos ir vyno – kad Dievas laimintų visus darbus ir lengvintų rūpesčius.
Janapolę paliekantys 37 mokiniai nuo rugsėjo išvyks mokytis į kitas mokyklas – tai nėra lengva ir paprasta, todėl bendruomenės palaikymas, Dievo globa jauniesiems janapoliškiams išties labai reikalinga.
Mokykloje – 50 metų
Mokyklos direktorė Janina Šileikienė padėkojo klebonui už bendrystę, už dvasingumo pamokas ir tikino norinti, kad, nors mokykla ir uždaroma, prisiminimai apie ją visų visuomet būtų patys geriausi.
Ar gali būti kitaip? J. Šileikienė mokyklos slenkstį mynė 50 metų: 11 metų kaip mokinė ir 39 metus kaip darbuotoja (nuo 2010 m. kaip mokyklos direktorė).
Prisiminimai
Po šv. Mišių visi persikėlė į jaukią renovuotą mokyklą. Tiek mokiniai, tiek mokytojai, kaip ir visuomet dėmesingi kiekvienam svečiui ir saviškiui, tądien šypsojosi, tačiau giliai buvo galima justi ne visiems pažįstamo atsisveikinimo visam graudulį.
Renginys prasidėjo mokyklos himnu.
Liūdnoje rimtyje peržiūrėtas E. Kumžos apie mokyklą sukurtas filmas, atgaminęs mokytojų senjorų atsiminimus.
Pirmoji prakalbo buvusi pradinių klasių mokytoja I. Kumžienė. Prisiminimais dalijosi ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Petrulienė, pradinių klasių mokytoja G. Karnuševičienė, matematikos mokytoja S. Žukauskienė.
Pasididžiavimas savo mokykla
Šiltai apie mokyklą ir joje dirbančius mokytojus kalbėjo Telšių Žemaitės gimnazijos mokinys Dominykas Vaitiekus. Jis pabrėžė, jog Janapolės pagrindinėje mokykloje dirba Mokytojai, sugebantys paruošti vaikus olimpiadoms ir konkursams taip, kad mažos mokyklos mokiniai „šluosto nosis“ progimnazijų ir gimnazijų auklėtiniams. Dominykas didžiavosi, kad 10 metų mokėsi ir mokyklą baigė būtent čia, Janapolėje.
Garbingai atstovavo mokyklai
Iš tiesų mokyklos tinklalapyje randame informacijos, kad janapoliškiai į miestelį nuolat parveža garbingų įvertinimų.
Štai gegužės 3 dieną Telšių „Kranto“ progimnazijoje vyko 5 klasių mokinių konkursas „Telšių rajono istorijos žinovai“ (komandos sudėtis – 5 dalyviai). Janapolės mokyklai atstovavo 3 penktokės mergaitės. Konkurse dalyvavo 10 komandų. Janapoliškės Deimantė Kavaliauskaitė, Ugnė Ramonaitė, Rugilė Rekašiutė užėmė garbingą ketvirtąją vietą (mokytoja Rūta Nevardauskienė).
Kita gera žinia: gegužės 15-ąją vyko Telšių rajono 5–8 klasių mokinių biologijos olimpiada. Septintokas Bernardas Dirvonskis laimėjo antrąją vietą. Sveikinamas mokinys ir jo mokytoja Danutė Maciutė.
Dar viena pergalė: mokyklos bendruomenė sveikina 7 klasės mokinę Juliją Kulevičiūtę, rajono 5–8 klasių mokinių diktanto konkurse „Raštingiausias mokinys“ užėmusią pirmąją vietą (mokytoja Verginija Masiliauskienė), ir dėkoja už mokyklos vardo garsinimą.
Padėkos
Telšių rajono savivaldybės mero patarėjas Česlovas Ubartas geriausiai dirbantiems mokytojams įteikė pagerbimo raštus. Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė pedagogus apdovanojo padėkos raštais už ilgametį darbą.
Varnių seniūnas Rolandas Bružas pasidžiaugė išpuoselėta Janapolės mokyklos aplinka, mokymo įstaigoje dirbančiu techniniu personalu, jiems įteikė padėkos raštus. Seniūnas išsakė lūkesčius, kad Janapolės mokykla išliks tokia prižiūrėta, kokia dabar yra. Vylėsi, kad jos neištiks sugriautų, išdaužytais langais mokyklų likimas…
Nuleista mokyklos vėliava
Po mokinių meninio pasirodymo suskambo V. Bagdono daina „Senai mokyklai“… Visi išėjo į lauką: paskutinį kartą ir visam laikui buvo nuleista mokyklos vėliava. Janapolės pagrindinė mokykla tarsi padėjo tašką savo gyvavimo istorijoje, išleisdama kitur savo 37 auklėtinius. Vienas mokinys žada mokytis Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje, du – „Kranto“ progimnazijoje, kiti keliaus į Varnių Motiejaus Valančiaus gimnaziją…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Janapoliškis parašė:

    Labai suprantamas jausmas, kas dedasi tos mokyklos darbuotojų, mokinių bei jų tėvų širdyse. Stiprybės ir mokėjimo išsaugoti bent jau pastatą (kad nebūtų daužomi langai ir niokojamos patalpos), jei nepavyko išsaugot žmonių. Pagarba direktorei Janinai už ilgametį darbą, pagarba Mokytojams ir Seniūnui, užuojauta – baltųjų rūmų valdininkams.

  2. Mokykla parašė:

    Kodėl naujai išremontuotos mokyklos uždaromos, o pvz. Germanto mokykloje vaikai žiemą šala…..švaistomi pinigai vėjais, matyt kažkam nemaža naudos buvo ???

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt