Paskola verslui – ar paprasta ją gauti

Parašė:  2019-10-10

Turint nuosavą verslą, visuomet neišvengiamai reikia investuoti nemažai lėšų – ir kuo rinka yra konkurencingesnė, tuo investicijų suma būna didesnė. Tačiau anaiptol ne kiekvienas naujas verslas gali pasigirti turintis pakankamai apyvartinių lėšų, kuriomis galėtų padengti visas verslo vystymui tenkančias išlaidas. Todėl norint išlikti rinkoje ir efektyviai konkuruoti su kitais rinkos dalyviais, būtina išspręsti apyvartinių lėšų klausimą.

Taigi, kaip tai padaryti? Kaip verslui gauti papildomų lėšų? Šiuo atveju atsakymą pateikia paskolos verslui. Tačiau ar paprasta gauti paskolą? Ar tikrai kiekvieni kreditoriai yra pasiruošę išskėstomis rankomis sutikti kiekvieną įmonę ir akimirksniu patvirtinti jų jiems pateiktą verslo paskolos paraišką? Akivaizdu, kad verslo paskolos gavimo procesas tikrai nėra vienas iš lengvųjų, o tai reiškia, kad verta pasinaudoti keliomis naudingomis įžvalgomis.

Pagerinkite savo įmonės finansinę situaciją

Visiškai suprantama, kad kiekvienas kreditorius turi būti tikras, jog į jį besikreipiantis potencialus klientas yra finansiškai pajėgus grąžinti paskolą laiku, nepažeidžiant verslo paskolos sutarties sąlygų. Dėl šios priežasties nei vienas kreditorius nesuteiks verslo paskolos, prieš tai neįvertinęs potencialaus kliento mokumo. Tačiau jei jūsų įmonė turės daug finansinių įsipareigojimų ir kreipsis dėl dar vienos papildomos verslo paskolos, tai gali labai neigiamai paveikti kreditorių pateikiamą atsakymą. Kuo didesni finansiniai įsipareigojimai, tuo mažesnės galimybės gauti paskolą. Todėl galvojant apie verslo paskolą, visuomet yra naudinga pasistengti kaip įmanoma labiau sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus, pagerinant įmonės finansinę situaciją. Tačiau vėlgi, tai tikrai nėra vienintelė efektyvi priemonė, kurią reikėtų pasitelkti. Todėl pateikiame jums dar keletą labai svarbių detalių:

 • Padidinkite savo gaunamas įmonės pajamas
 • Sumažinkite savo vykdomos komercinės veiklos sąnaudas
 • Sumažinkite savo prašomos paskolos dydį

Jei jūs atrasite būdų, kaip galėtumėte padidinti savo įmonės generuojamas pajamas, kartu sumažinant patiriamas išlaidas, galėsite gerokai padidinti tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Be abejo, kai kuriais atvejais jums gali nereikėti padidinti savo įmonės kredito reitingo, sumažinant patiriamas išlaidas ar padidinant gaunamas pajamas (pvz., jei jūsų įmonės kredito reitingas yra aukštas arba jūs minėtus klausimus jau esate išsprendę dar prieš pradedant galvoti apie verslo paskolą). Kaip bebūtų, didelis dėmesys verslo savininko atžvilgiu visuomet turėtų būti skiriamas ir paskolos sumai. Tai reiškia, kad visuomet yra būtina labai tiksliai apskaičiuoti ir aiškiai žinoti, kokio dydžio paskola yra būtina. Niekuomet nereikėtų kreiptis dėl didesnės pinigų sumos nei jums iš tikrųjų reikia. Net jei jūsų įmonės finansinė situacija yra pakankamai gera ir jūs galėtumėte pajėgi nesunkiai grąžinti gautą 50 000 eurų paskolą – jei jums iš tikrųjų reikia 30 000 eurų, neimkite daugiau vien dėl to, jog manote, kad galite gauti tokio dydžio paskolą. Supraskite, kad gavus didesnę paskolą nei jums iš tikrųjų reikia, jūs patirsite didesnes išlaidas ir taip pat galite pabloginti savo įmonės finansinę situaciją, kadangi kiekvieną mėnesį kreditoriams turėsite grąžinti pakankamai didelę pinigų sumą.

Pasiūlykite užstatą

Kiekvieni kreditoriai turi savitą tvarką, kuria vadovaudamiesi suteikia paskolas arba atmeta jiems pateiktas paskolų paraiškas. Be to, jei yra kreipiamasi dėl verslo paskolos, neturėtumėte nustebti, kad iš jūsų bus reikalaujama ir užstato. Šiuo atveju, jei netgi nėra tokio reikalavimo, turėdami tam tikro turto, galite jį pasiūlyti kreditoriams kaip užstatą, tokiu būdu padidindami savo tikimybę gauti verslo paskolą. Šiuo atveju turėtumėte suprasti, kad užstatu gali būti ir jūsų asmeninis turtas. Kai kurie pradedantieji verslininkai ar su paskolomis iki tol niekuomet nesusidūrę vartotojai mano, kad kreditoriai žvelgia tik į įmonės finansinius duomenis ir kaip užstatą galėtų priimti tik įmonei priklausantį turtą. Tačiau viskas yra šiek tiek kitaip. Kreditoriams taip pat yra svarbi ir įmonės vadovo finansinė padėtis, o tai reiškia, kad kreipiantis dėl verslo paskolos, galima užstatyti ir savo asmeninį turtą. Tai taptų puikia garantija kreditoriams, kad jūsų įmonei suteikta verslo paskola bus padengta laiku ir būtent taip, kaip yra nurodyta verslo paskolos sutartyje.

Todėl, kai būsite nusprendę, ką galėtumėte pasiūlyti kreditoriams kaip užstatą, turėtumėte paruošti visus reikalingus dokumentus, kuriuos pristatytumėte savo pasirinktiems kreditoriams. Kuomet pildysite verslo paskolos paraišką, kartu nurodykite ir tai, kad turite turtą, kurį galite užstatyti. Tokiu atveju labai tikėtina, kad jūsų galimybės gauti paskolą taps gerokai didesnės.

Paruoškite tinkamus dokumentus

Pradžioje, kuomet pildysite paskolos paraišką, jums reikės pateikti pakankamai bazinius duomenis ir įprastinę informaciją. Tačiau tuomet, kai kreditoriai su jumis susisieks, jūsų bus prašoma pateikti jiems kur kas daugiau jūsų įmonės finansinę informaciją atspindinčios informacijos. Todėl jūs iš anksto turėtumėte būti paruošę visus svarbiausius dokumentus. Tarp tokių dokumentų neabejotinai turėtų būti:

 • Banko sąskaitos išrašas
 • Balanso ataskaita
 • Pelno (nuostolių) ataskaita
 • Turimos nuosavybės dokumentai
 • Informacija apie sumokėtus mokesčius
 • Turimus finansinius įsipareigojimus pagrindžianti informacija
 • Juridinio asmens oficialūs dokumentai
 • Darbuotojų skaičius ir mokamų atlyginimų dydžiai
 • Verslo savininko asmeniniai ir finansiniai duomenys
 • Kiti dokumentai

Be abejo, galbūt jūsų kreditoriui, į kurį jūs nuspręsite kreiptis, nereikės tam tikrų iš aukščiau išvardintų dokumentų, tačiau jei jūs juos būsite paruošę, tai bus tik privalumas, kuris galėtų padidinti jūsų galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Be to, jei jūs surinksite visus šiuos duomenis, taip pat ir jums patiems taps lengviau suprasti, kokia yra jūsų verslo finansinė situacija.

Suformuokite ateities pajamų projekciją

Kreditoriai ne tik analizuoja potencialaus kliento jiems pateiktus įmonės finansinius duomenis. Jie taip pat nori matyti, kokia yra įmonės ateitis, kokios yra jos perspektyvos ir kokie yra numatyti tikslai. Todėl vienas iš labai svarbių veiksnių visuomet yra jūsų įmonės ateities pajamų projekcija. Trumpiau tariant, tai yra lyg prognozė to, kas nutiks ateityje ir to, kiek jūsų įmonė galės generuoti pajamų bei gauti gryno pelno. Lygiai taip pat tokioje projekcijoje turėtų atsispindėti ir ateityje numatomos išlaidos. Taigi, jei kreditoriams jūs pateiksite tokią informaciją, tikėtina, kad jie yra jūsų jiems pateiktą verslo paskolos paraišką žvelgs kur kas palankiau.

Naudokite buhalterines programas

Prieš kreipdamiesi į kreditorius prašant verslo paskolos, turėtumėte labai gerai suprasti savo įmonės finansines ataskaitas. Tai reiškia, kad jums reikia išmokti suprasti savo įmonės finansinius ir buhalterinius duomenis. Dėl šios priežasties visuomet yra rekomenduojama savo įmonėje naudoti buhalterines problemas, kurios sektų jūsų įmonės gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas. Be abejo, tai tikrai nereiškia, kad jūs patys turite tvarkyti savo įmonės buhalteriją. Tačiau jei jūs taip pat naudositės buhalterinėmis programomis, jums turės būti kur kas lengviau suprasti, kaip veikia buhalterija ir kokia yra jūsų įmonės finansinė situacija.

Turėkite tikslų verslo planą

Nors ne visi kreditoriai prašo jiems pateikti įmonės verslo planą, jo turėjimas gali padidinti jūsų galimybes gauti paskolą. Tai taip pat pagerins jūsų, kaip įmonės vadovo, įvaizdį kreditorių akyse, kadangi tuomet jūs parodysite esantys organizuoti, tinkamai pasiruošę ir labai atsakingi. Verslo plano sudarymas ir pateikimas kreditoriams taipogi rodo, kad jūs suprantate, koks yra jūsų įmonės pagrindinis tikslas ir žinote, kaip jo turėtumėte siekti. Be to, tikslus verslo planas padeda numatyti realistiškas prognozes, kurių pagalba kreditoriams taip pat turėtų būti lengviau įvertinti jūsų įmonės tikrąją finansinę situaciją.

Elkitės profesionaliai

Akivaizdu, kad iš tikrųjų to nė nereikėtų sakyti – profesionalumas visuomet padidina tikimybę sulaukti norimo atsakymo ir turi labai didelės tiesioginės įtakos kitų žmonių vertinimui. Todėl nepaisant to, kokiu būdu pradedate bendravimą su kreditoriai (el. paštu, telefonu ar akis į akį), visuomet turėtumėte pasistengti atrodyti ir elgtis labai profesionaliai. Kreditoriai turi matyti, kad jumis galima pasitikėti. Todėl šiuo atveju galite būti tikri, kad profesionalumas yra raktas į sėkmę.

Kaip jau turbūt supratote, kreditoriams yra svarbi ir paties verslo savininko asmenybė. Tai gali labai daug pasakyti apie verslo savininką ir jo įmonę. Jei jūs elgsitės profesionaliai, tuomet didės kreditorių pasitikėjimas jumis. O jei jūsų įmonės kredito reitingas bus pakankamai aukštas, visa tai kartu gali nulemti norimą galutinį rezultatą.

Palaukite tinkamos situacijos rinkoje

Tai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip postūmis atgal, nes jūs galite teigti, kad pinigų jūsų įmonei reikia čia ir dabar, tačiau taip pat turėtumėte suprasti, kad jei jūs paskubėsite ir pasirinksite pirmą po ranka pasitaikiusį verslo paskolos variantą, tai gali labai neigiamai paveikti jūsų tolimesnę įmonės finansinę situaciją. Todėl visuomet yra patariama visų pirma atlikti atidžią paskolų paiešką ir jų palyginimą, stengiantis suprasti, kokia yra dabartinė situacija rinkoje ir ar jums nevertėtų luktelėti palankesnių laikų.

Neignoruokite socialinių tinklų

Anaiptol ne visų kreditorių atveju pinigai yra pats svarbiausias veiksnys. Kreditoriai taip pat nori žinoti apie jus ir jūsų reputacija. Tikrai ne vienas kreditorius nenorės suteikti paskolos įmonės savininkui, kurio reputacija viešojoje erdvėje yra labai prasta ir neigiamai vertinama daugelio vartotojų. Dėl šios priežasties neturėtumėte nustebti, jei kreditoriai įvertins ir jūsų profilius socialiniuose tinkluose. Jei jie atrodys labai profesionaliai, jūs turėsite daug naudingų pažinčių, taip pat begalę teigiamų atsiliepimų ir būsite aktyvūs savo rinkoje, tuomet visa tai gali nutiesti kur kas sėkmingesnį ir gerokai daugiau žadantį kelią.

Ieškokite papildomos pagalbos

Jei jūs vis dar jaudinatės dėl verslo paskolos ir nežinote, koks sprendimas jūsų atveju galėtų būti pats tinkamiausias ir efektyviausias, visuomet turėtumėte ieškoti papildomos profesionalios pagalbos. Tai reiškia, kad nėra nieko blogo prieš kreipiantis į vienus ar kitus pasirinktus kreditorius, taip pat pasinaudoti ir verslo konsultantų teikiamomis paslaugomis. Tai leistų jums išsklaidyti įvairias šiuo metu galbūt jūsų jaučiamas abejones ir padėtų gauti atsakymus į jums iškylančius svarbius klausimus. Todėl visuomet yra labai naudinga išklausyti specialistų nuomonę ir jums pateikiamas praktiškas bei didžiule patirtimi paremtas finansines įžvalgas.

Žodis pabaigai

Pateikėme jums dešimt svarbių žingsnių, kurie turėtų padidinti galimybes gauti verslo paskolą. Jei jūs visu tuo tinkamai pasirūpinsite ir kreipsitės dėl pačiomis palankiausiomis sąlygomis pasižyminčios verslo paskolos, turėtumėte pakankamai nesunkiai sulaukti norimo rezultato. Tačiau visų svarbiausia šiuo atveju yra tai, kad jūs nespėliotumėte ir nesikliautumėte sėkme. Jūs turite kliautis faktais ir labai aiškiais skaičiais, kurie liudytų apie jūsų gerą ir tvirtą įmonės finansinę situaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt