Nuo­gąs­ta­vi­mas: Sa­vi­val­dy­bė pa­tal­pas se­na­mies­ty­je ga­li par­duo­ti už gra­šius

Parašė:  2019-09-17

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai palaimino sprendimą dėl nekilnojamojo turto pripažinimo netinkamu (negalimu) naudoti ir pavedimo organizuoti šio turto nurašymą. Tarp nurašomo turto atsidūrė ir du socialiniai butai, esantys Turgaus a. 8-7, Telšiuose. Jų likutinė vertė – 2 287 Eur. Telšių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Bacevičius išreiškė nuogąstavimą, jog minėtas turtas – bemaž 90 kv. m Telšių senamiestyje – gali būti parduotas už grašius.
Antanas NEKRAŠIUS
Bendras Savivaldybės pripažintų netinkamomis naudoti patalpų plotas – 90,70 kv. m (tarp jų – 29,11 kv. m rūsys). Namo, kuriame jos yra, statybos metai – 1927-ieji.
Tarybos sprendimą, kuriuo buvo siūloma pripažinti netinkamomis naudoti minėtas patalpas, lydėjo statinio priežiūros patikrinimo aktas. Jį surašė Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vyr. specialistė Dalia Jonylienė. Jame teigiama, kad patalpos neatitinka vieno iš esminių patalpai keliamų reikalavimų – higienos normų: išardyta šildymo sistema, pertvarinės sienos pažeistos mechaniškai, sienų tapetai nuplėšyti, tinkas nubyrėjęs, san. mazgo patalpų plytelės išdaužytos. Būstas netinkamas apgyvendinti, būklė – labai bloga. Būtinas kapitalinis remontas.
Įtarimų Telšių rajono savivaldybės tarybos nariui A. Bacevičiui sukėlė sprendime nurodyta likutinė patalpų vertė – 2 287 Eur. Politikas ėmė nerimauti, ar tik vėl nepasikartos buvusios Telšių autobusų parko teritorijos Luokės gatvėje pardavimo istorija. Esą Turgaus a. 8 name esančių kitų patalpų savininkams Savivaldybė savo patalpas parduos vos už kelis grašius.
Apžiūrėti Savivaldybės „išbrokuotas“ patalpas, kuriose anksčiau buvo du socialiniai būstai, A. Bacevičius pasikvietė žurnalistus ir SĮ Telšių butų ūkio direktoriaus pavaduotoją Artūrą Liauzginą. Anot A. Liauzgino, viename socialiniame bute gyveno vyriškis, kitame – moteriškė. Abu gyventojai šiuo metu iškeldinti į kitas patalpas.
Telšių butų ūkio direktoriaus pavaduotojo teigimu, pagrindinė iškeldinimo priežastis – labai prasta patalpų būklė. O labiausiai problemų kėlė krosnis ir kaminas, dėl kurių nuolat aprūkdavo viršutiniuose aukštuose esančios patalpos. „Jų savininkas net keletą metų mums rašė skundus. Susirašinėjome. Bet socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų mes iškeldinti negalėjome, nes šie nesutiko“, – kalbėjo A. Liauzginas. Iškeldinti į kitas patalpas pavyko visai neseniai. Bet ir tai, kaip direktoriaus pavaduotojas sakė, per prievartą.
Į klausimą, kaip pats vertina patalpų būklę, A. Liauzginas gūžčiojo pečiais, esą patys matote… Tačiau pripažino, jog yra matęs kur kas prastesnių socialinių būstų. Prieš įkeliant gyventi žmones – būtinas kapitalinis patalpų remontas. Įmonė tokių pinigų neturi, o Savivaldybė nusprendė neinvestuoti lėšų į jų sutvarkymą.
Taigi, koks likimas laukia viduryje senamiesčio esančių Savivaldybei priklausančių patalpų?
Pasak Telšių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjos Birutės Každailevičiūtės, šiuo metu yra rengiamas Tarybos sprendimas Turgaus a. 8-7 esančias patalpas įtraukti į viešame aukcione parduodamo Telšių rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą. „Savivaldybė paskaičiavo, jog remontuoti jūsų minimų patalpų neapsimoka, todėl nuspręsta siūlyti Tarybai jas parduoti aukcione“, – „Telšių ŽINIAS“ informavo B. Každailevičiūtė. Vedėjos tvirtinimu, kiti Turgaus a. 8 namo savininkai neturės pirmumo teisės įsigyti Savivaldybės parduodamų patalpų, nes jų nuosavybės nesieja bendrojo naudojimo patalpos. „Mes tik juos privalome informuoti apie vyksiantį aukcioną, – pridūrė B. Každailevičiūtė. – Taip pat visą informaciją apie vyksiantį aukcioną Savivaldybė skelbs spaudoje.“
Kalbėdama apie sprendime nurodytą patalpų likutinę vertę – 2 287 Eur – Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja sakė, jog tai nėra ta kaina, už kurią aukcione patalpos bus parduodamos. Dabartinę parduodamų patalpų vertę nustatys Savivaldybės samdytas turto vertintojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vytautas parašė:

    Tai, kad tos patalpos neturi dūmtraukio apie koki pardavimą kalbama.

  2. Edmundas parašė:

    Taigi aukcione parduokit Ryškėnuose plytų krūvą, remontuoti namui-vaiduokliui savivaldybė pinigų neturi…

  3. Bebras parašė:

    Manau, kad ta žulikų šutvė išsigando viešumo ir dabar skelbs viešą aukcioną. Nebūtų A.B. paviešinęs šią problemą, tai ir būtų patalpos už nurodytą sumą parduotos, o kam parduotos, tai manau visiems aišku.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt