Netrukus prasidės Metų renovacijos projekto rinkimai: teikti paraiškas dar nevėlu

Parašė:  2020-02-21

Šių metų pavasarį tradiciškai vyks Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuojami Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriais siekiama ne tik išrinkti laimėtoją, bet ir pristatyti nuveiktus darbus bei kokią naudą kiekvienam daugiabučio gyventojui gali suteikti renovacija. BETA informuoja, kad norintys dalyvauti turėtų nesnausti ir suskubti tai padaryti.
BETA, administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą Lietuvoje, šįmet visuomenei pateiks net 18 projektų, kuriuos kvies vertinti ne tik pagal išorę, bet ir sutaupomą energiją, indėlį į aplinkosaugą, bendruomeniškumą bei jos poveikį ne tik kiemui ar gatvei, bet ir rajonui, o gal net visam miestui. Rinkimai vyks atviro balsavimo principu viename iš didžiausių naujienų portalų.
Nors jau yra parengtas preliminarus kandidatų sąrašas, vis dėlto paraiškas dar galima teikti. Svarbiausia, kad daugiabučiai būtų atnaujinti ne anksčiau nei 2018 m.
„Iš patirties žinome, kad sėkmingai įgyvendintų projektų yra daug, todėl skatiname gyventojus teikti savo siūlomus projektus, o mes juos įtrauksime į kandidatų sąrašą ir pristatysime visai Lietuvai“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.
Kviečia atsižvelgti į skirtingus kriterijus
BETA visuomenę skatina ne tik aktyviai balsuoti, bet ir susipažinti su kiekvienu projektu bei patyrinėti, kokią naudą gavo daugiabučio gyventojai po atliktų atnaujinimo darbų.
„Kviečiame atkreipti dėmesį ne tik į atnaujintą daugiabučio išorę, bet ir į įvairius kriterijus: energetinį efektyvumą, atsinaujinančius energijos šaltinius, indėlį į aplinkosaugą, bendruomeniškumą, projekto indėlį į platesnį gyvenamosios aplinkos atnaujinimą ne tik kieme, bet ir gatvėje, rajone ar net miesto mastu“, – vardija V. Serbenta.
Anot jo, rinkimų metu siekiama ne tik pasidalyti gerąja patirtimi, bet ir įtraukti kuo aktyviau reikšti savo nuomonę: „Mums svarbu išsiaiškinti, kokiems projektams visuomenė teikia prioritetą, į kokias įgyvendintas priemones atsižvelgia, ar tai energijos taupymas, inovatyvių šaltinių diegimas, kvartalinė renovacija, ar kiti kriterijai.“
Rinkimai didina suvokimą apie renovaciją
„Rinkimai padeda visuomenę supažindinti su renovacijos mastais – ji vyksta visoje Lietuvoje – didmiesčiuose ir mažuose miesteliuose, o jos metu skirtingos priemonės yra pritaikomos skirtingų daugiabučių gyventojų poreikiams. Džiaugiamės matydami, kaip tipiniai sovietiniai daugiabučiai įgauna individualumo, o kai kurie net tampa inovatyviausi savo mieste.“
Pretendentai į Metų renovacijos projektą visuomenei bus pristatomi nuo vasario 24 dienos BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portale, kuriame taip pat vyks ir atviras balsavimas.
Balsavimo metu bus atrinkti trys daugiausiai skaitytojų balsų surinkę projektai. Jie bus apdovanoti BETA renginio metu. Metų renovacijos projekto rinkimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu komentaru, kodėl jie yra verti būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti el. paštu: info@betalt.lt arba žinute
BETA „Facebook“ puslapyje iki vasario 28 dienos. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio mėnesio pradžioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt