Neradę medžiotojų pašaro, šernai be gailesčio knisa ūkininko žemę

Parašė:  2018-11-16

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Žarėnų seniūnijoje ūkininkaujantis Antanas Sivickis. Žarėniškis teigė, jog baigia prarasti sveikatą kovodamas su jo laukus knisančiais šernais. Esą nelabieji kaimynystėje atsirado dėl medžiotojų kaltės – šie aplink jo žemes prisistatė medžioklės bokštelių, įrengė šėryklas.
„Kelias dienas pašeria šernus, vieną kitą nušauna ir daugiau akių nerodo, – pasakojo ūkininkas. – O tie, privilioti ėdalo ir neradę šėryklose maisto, eina į mano laukus. Kas rytą randu išknistus laukus. Investavau apie 5 000 Eur, kad aptverčiau juos… Nepadeda, eina šernai kiaurai. Kartą suskaičiavau apie 68 šernus, „besidarbuojančius“ mano laukuose.“
Antanas NEKRAŠIUS

Žurnalistus Žarėnų seniūnijoje ūkininkaujantis A. Sivickis pasikvietė kartu su Telšių rajono savivaldybės Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams ir miškui nuostolių skaičiavimo komisija. „Paėdė mane iki gyvo kaulo! Tie medžiotojai sąžinės neturi! – su ašaromis akyse pasakojo žarėniškis. – Prisistatė bokštelių aplink mano žemę… Suvažiuoja visokie ponai: medikai, girininkai, parduotuvių savininkai – vieną dieną pašeria šernus, kitą dieną pašeria… Nušauna vieną kitą ir dingsta. O šernai, neradę šėryklose maisto, pradeda eiti į mano laukus.“ A. Sivickis sakė, jog savo žemę aptvėrė tvora. Išleido apie 5 000 Eur. Tačiau ji – ne kliūtis pusšimčiui šernų. „Eina jie kiaurai per ją“, – numojo ranka ūkininkas.
Šernus iš savo laukų žarėniškis veja mėtydamas petardas. Bet jos – tik laikina priemonė. „Kartą šernui po kojomis numečiau petardą. Ta sprogo – šernas pabėgo apie 50 m į šalį ir toliau knisa… – prisiminė vyras. – Prieš keletą metų su medžiotojais sutarėme, kad aš jiems leidžiu medžioti savo žemėje ir miškuose, o tie 100 proc. atlygina laukinių gyvūnų padarytą žalą. Kiekvieną pavasarį po savaitę vargstu, kol laukus išlyginu. Bet taip dar nė karto nėra buvę kaip šiemet. Šernų padarytai žalai atlyginti iš medžiotojų paprašiau 200 Eur. Tie atšovė, kad „tam ubagui ir 50 Eur užteks…“ Na, iš tikrųjų nervai nebelaiko! Arba tie medžiotojai atlygina patirtus nuostolius, arba aš rašau raštą į Prezidentūrą!“
Savivaldybės Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams ir miškui nuostolių skaičiavimo komisija, apžiūrėjusi ūkininko laukus (beveik 9 ha), konstatavo šernų padarytos žalos faktą, tačiau atlikti matavimus bei apskaičiuoti, kokia ji, nusprendė po kelių dienų – lap-kričio 13 d.
Kitą dieną Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėjos Vilmos Lukoševičienės paklausėme, kokią šernų padarytą žalą ūkininkui Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams ir miškui nuostolių skaičiavimo komisija nustatė. Vedėja atsakė, kad jokios. Esą sutartą dieną komisijos nariams nuvykus pas A. Sivickį apskaičiuoti žalos, šis pareiškė, kad jokių pretenzijų medžiotojams nebeturi: su jais susitarė dėl žalos atlyginimo.
„Susitarėm su medžiotojais. Šernų padarytai žalai atlyginti davė 250 Eur, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė A. Sivickis. – Užteks… Ką jau padarysi? Ar aš dabar kelsiu tuos skandalus?“
Susisiekus su medžiotojais, šie patvirtino atlyginę ūkininkui šernų padarytą žalą, tačiau neigė turintys kažkokį susitarimą, kad už leidimą medžioti A. Sivickio žemėje ir miškuose jie yra įsipareigoję visu 100 proc. atlyginti laukinių gyvūnų padarytą žalą. Esą kiekvienais metais su minėtu ūkininku draugiškai sutardavo dėl patirtos žalos atlyginimo. Šiemet tai padaryti sekėsi sunkiau, bet priekaištų vieni kitiems neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. viliush72h parašė:

    Tas Sivickis yra tikrai geras žmogus, tik užėjo jam noras ženytis. Todėl nebetrivoja.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt