Naujosios koalicijos partneriai įvardijo kandidatūras į rajono vadovų postus

Parašė:  2019-08-02

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme, kad liepos 26 dieną Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas Tomas Katkus, Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas Valentinas Bukauskas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkas Mantas Serva ir Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Dovydas Česnauskis pasirašė koalicinę sutartį.
Sutartį teko koreguoti
Liepos 30-ąją naujiesiems partneriams vėl teko grįžti prie sutarties: Telšių rajono savivaldybės tarybos nario mandato atsisakė D. Česnauskis. Šįkart nuspręsta, jog sutartį pasirašo ir visi koaliciją sudarę Tarybos nariai. Iš keturiolikos dėl esą objektyvių priežasčių nedalyvavo trys – dokumento antradienį nepasirašė socialdemokratas Remigijus Macas, Darbo partijos atstovai Petras Kuizinas ir Simona Simaitytė.
Nauja koalicija – nauji rajono vadovai
Remiantis pasirašyta sutartimi, susidarė nauja valdančioji koalicija. Iki šiol valdančiąją daugumą sudarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos, Partijos Tvarka ir teisingumas, visuomeninio komiteto „Mūsų Telšiai“ ir liberalų atstovai. Deja, šimtas dienų prabėgo, tačiau galutinai suformuoti valdžios merui socialdemokratui Kęstučiui Gusarovui su minėtomis politinėmis jėgomis taip ir nepavyko. Vicemero kandidatūra taip ir nebuvo patvirtinta, vargu ar savo kabinete apsiprasti spėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius, tik kiek ilgėliau Administracijai vadovauti galėjo Imantas Motiejūnas. Panašu, kad naujoji koalicija pasirengusi viską keisti iš pagrindų.
Naujosios koalicijos nariai susitarė per vieną mėnesį nuo koalicijos sutarties pasirašymo paruošti Koalicijos programą, ne rečiau kaip kartą per mėnesį rengti koalicijos sutarties partnerių pasitarimus ir, svarbiausia, vertindami partnerystę, atvirumą ir pagarbą, sutelkę bendrai turimas jėgas, patirtį ir kompetencijas dirbti vieningai Telšių rajonui ir kiekvienam čia gyvenančiam.
Kaip sekasi įgyvendinti duotus pažadus, labiausiai parodo laikas…
Koalicijos partneriai taip pat sutarė, kad mero pozicija yra nedaloma ir šios koalicinės sutarties nuostatos nepriklauso nuo to, kuriai politinei partijai priklauso išrinktas meras. Visų koalicijos partnerių remiamą kandidatą į mero pavaduotojo pareigas siūlo Darbo partijos Telšių skyrius, kandidatą į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlo Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyrius, o kandidatą į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas siūlo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyrius.
Darbo partijos kandidatas
Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas V. Bukauskas teigia, jog dėdamas parašą jis išreiškė partijos narių valią. Partijos taryba siekia, kad rajone įsivyrautų stabilumas, būtų tęsiami pradėti ir formuojami nauji darbai. „Pagal koalicijos sutartį Darbo partijai tenka mero pavaduotojo postas. Partijos taryba nuomonės nepakeitė – priimtas sprendimas į šias pareigas siūlyti Rimanto Adomaičio kandidatūrą“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė V. Bukauskas.
Iš mero patarėjų – į direktorius
Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininkas T. Katkus „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, jog partijos skyrius priėmė sprendimą į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius siūlyti Česlovą Ubartą, buvusį Luokės seniūną, dabar einantį mero patarėjo pareigas. Paklaustas, kodėl pats nesiekia šio atsakingo posto, T. Katkus atsakė: „Česlovas turi patirties toje sistemoje – dirbo seniūnu. Manau, kad profesiniams pokyčiams aš esu dar šiek tiek per jaunas: turiu gerą darbą, rūpi šeima. Į politiką ėjau ne dėl postų – Tarybos nario mandatas taip pat suteikia galimybę dirbti.“
Iš opozicijos – į valdančiąją daugumą
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkas M. Serva neslepia, kad jų skyrius jau lyg ir buvo susitaikęs, jog šią kadenciją teks dirbti opozicijoje, tačiau, atsiradus galimybei rinkimų programą įgyvendinti bent iš dalies, siūlymo neatmetė. Konservatoriams pagal koalicijos sutartį atitenka Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos. Kas į jas bus siūloma, kol kas M. Serva neįvardijo, esą artimiausiu metu bus šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis vicemerui ir Administracijos direktoriui patvirtinti ir greičiausiai tik kitame posėdyje bus tvirtinama jų partijos siūloma pavaduotojo kandidatūra. „Neskubu įvardyti, bet turbūt būtų logiška, kad į Administracijos direktoriaus pavaduotojus būtų siūloma skyriaus lyderio, t. y.
mano, kandidatūra“, – svarstė M. Serva.
Neeilinis Tarybos posėdis
Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas informavo, jog neeilinį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį planuoja sušaukti rugpjūčio 12 dieną.
„Neperšokęs duobės, nenoriu sakyti „op“, bet susidariusi nauja koalicija, tikiuosi, įneš stabilumą ir darbų tęstinumą. Neturime nei laiko, nei galimybių laukti. Visuomenei ir rajono problemoms reikia sprendimų, kurie pateisintų gyventojų lūkesčius“, – apie naują susiformavusią koaliciją kalbėjo meras K. Gusarovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Sandra L parašė:

  Jei jau meras nusprende kat su tais lensbergeus tarnajs rejke susidėt reiskes teip turi but nes tik meras ira gereuses į ans mumis nuves į svesu ritoju į ans sukurz tugstancus darpo vetu nes ans mana klasoks i mes kartu iš pamoku bekom

 2. Rinkėja parašė:

  Blogai, kai į tarybą ateina žmonės pagal sąrašus, kadangi rinkėjai daugiausiai nereitinguoja, nes niekas senyviems rinkėjams neišaiškina, todėl tokie ir patenka į tarybą, kurie išsitroškę šiltų kėdžių. Prasideda rietenos, purvais drabstymas vieni kitų ir t.t. Kurie yra išrinkti( o ne pagal sąrašus) tie ir elgiasi kitaip. Turim ką turim.

 3. *|* parašė:

  Vyrai dirba savo naudai ir žmonų gėrybei.

 4. Ubagas parašė:

  Gerai,kad,,zadanija sužiebriu“nuo lovio nustūmė tai+telšiškiam…manau😉

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt