Naujienos iš Telšių rajono tarybos

Parašė:  2019-05-14

Telšių rajono valdžioje didelių permainų nėra. Praėjusį ketvirtadienį vykusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje meras toliau piktino valdančiąją daugumą neteikdamas jos siūlomų kandidatų į mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigas, o valdančioji dauguma – merą, sumažinusi patarėjų skaičių iki vieno.
Antanas NEKRAŠIUS
Prisiekė naujas Tarybos narys
Posėdžio pradžioje prisiekė naujas Telšių r. savivaldybės tarybos narys Stanislovas Čekanauskas. Jis pakeitė Tarybos nario mandato atsisakiusią ir nuo praėjusio penktadienio viešosios įstaigos Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro vadove pradėjusią dirbti Laimą Jurytę-Zakarauskienę.
S. Čekanausko priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės pavaduotojas Andrius Puksas.
Politikas prisijungė prie Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje.
Pasiskelbė frakcijomis
Vėliau posėdyje meras Kęstutis Gusarovas informavo apie susiformavusią Darbo partijos frakciją Telšių rajono savivaldybės taryboje. Jai priklauso Tarybos nariai Rimantas Adomaitis (frakcijos seniūnas), S. Čekanauskas, Petras Kuizinas, Simona Simaitytė ir Linas Šedvilas.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė pranešė, kad Taryboje susidarė nauja frakcija – „Už Telšius“. Joje – penki Tarybos nariai: Kęstutis Trečiokas (frakcijos seniūnas), Tomas Lekavičius, Algirdas Žebrauskas, Almantas Lukavičius ir J. Rupeikienė.
Taip pat Vilma Rumšienė paskelbė apie susiformavusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją Telšių rajono savivaldybės taryboje. Ją sudaro V. Rumšienė (frakcijos seniūnė), Imantas Motiejūnas, Algirdas Tarvainis ir Dovydas Česnauskis.
Neteikė kandidatūrų
Prieš teikiant tvirtinti darbotvarkę meras K. Gusarovas Tarybos narius informavo, jog į ją nėra įtraukti valdančiosios daugumos užregistruoti sprendimų projektai dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir vicemero skyrimo. Anot mero, T. Lekavičiaus kandidatūros į mero pavaduotojo pareigas jis neteiks dėl minėto asmens asmeninių ir dalykinių savybių: „Mano kompetencija yra teikti ar neteikti. Tarp jūsų (kreipėsi į valdančiąją daugumą, – red.) yra etiškų, vertų vicemero pareigų Tarybos narių, kurie galėtų eiti šias pareigas.“
I. Motiejūno kandidatūros į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas meras teigė neteiksiąs, kol negaus visų reikalingų pažymų dėl asmens tinkamumo eiti pareigas. Esą pažyma iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gauta, tačiau dar laukiama pažymos iš Valstybės saugumo departamento (pažyma reikalinga, kad asmuo galėtų dirbti su slapta informacija).
Sumažino mero patarėjų skaičių
Iš pradžių meras K. Gusarovas į darbotvarkę nebuvo įtraukęs ir keturiolikos Tarybos narių užregistruoto sprendimo projekto dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo. Tačiau, valdančiajai daugumai nepritarus Savivaldybės vadovo siūlomai darbotvarkei, šioji galiausiai buvo papildyta minėtu sprendimo projektu.
Rašėme, kad valdančiąją koaliciją Telšių rajono savivaldybės taryboje suformavę keturiolika narių užregistravo siūlymą sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos (šiuo metu yra dvi). Esą gyventojų rajone sumažėjo, Tarybos narių skaičius – sumažėjo, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skaičius sumažėjo, todėl logiška mažinti ir mero patarėjų skaičių.
„Kadangi šį sprendimo projektą pasiūlė valdančioji dauguma ir jis liečia mano asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojus, aš nuo sprendimo svarstymo nusišalinu. Tarybos nariai, galite pasiskirti šiam klausimui pirmininkaujantį Tarybos narį“, – pareiškė meras K. Gusarovas ir pasišalino iš posėdžių salės.
Tarybos narė J. Rupeikienė netruko posėdžio pirmininku pasiūlyti buvusį Telšių rajono savivaldybės merą, Darbo partijos atstovą Petrą Kuiziną. Šis, garsiai pasvarstęs, jog K. Gusarovui nebuvo priežasties nusišalinti nuo sprendimo svarstymo, nes nieko asmeniško jame nėra, paskelbė balsavimą. Bet žodžio paprašė Telšių rajono savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Sigitas Motuzas. Politikas atkreipė dėmesį, kad sprendimas svarstomas be mero teikimo, todėl negalios. Kitas dalykas, anot S. Motuzo, – tai, kad mero patarėjų pareigybių skaičių Taryba nustatė dar 2011 metais, kai rajono vadovai dar nebuvo renkami tiesiogiai. Esą merų darbo krūviai šiandien yra dideli, todėl mažinti patarėjų skaičių nėra tikslinga.
„Savivaldybės administracijos direktorius šiandien turi išgyventi su vienu pavaduotoju, nors funkcijų nesumažėjo, – atrėžė A. Lukavičius, – o meras turės pavaduotoją, patarėją, sekretorę. Manau, pakankamai yra įsteigta pareigybių, kurios gali padėti merui dirbti.“
Galiausiai paskelbus balsavimą Tarybos narių dauguma nusprendė sumažinti mero patarėjų pareigybių skaičių iki vienos.
Ir nors sprendimo projektas įsigaliojo iškart po priėmimo, tačiau kitą dieną – penktadienį – į darbą atvyko abu mero patarėjai – Česlovas Ubartas ir Rugilė Kumžaitė.
„Konsultuojamės su teisininkais, ar visos procedūros buvo tinkamai atliktos Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams priimant sprendimą, – lakoniškai „Telšių ŽINIOMS“ atsakė meras K. Gusarovas. – Iki tol abu patarėjai toliau eis savo pareigas. Išsamesnę informaciją pateiksiu šią savaitę.“
Patvirtintos Kolegijos ir komitetų sudėtys
Taip pat ketvirtadienį vykusiame posėdyje patvirtintos Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijos ir komitetų sudėtys.
Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijoje dirbs K. Gusarovas, S. Motuzas, Mantas Serva, P. Kuizinas, D. Česnauskis, Algirdas Bacevičius, K. Trečiokas, J. Rupeikienė ir A. Žebrauskas.
Pačiame gausiausiame – Verslo, ekonomikos ir finansų – komitete darbuosis šie Tarybos nariai: R. Adomaitis, D. Česnauskis, Tomas Katkus, Martinas Leščiauskas, A. Lukavičius, I. Motiejūnas, S. Motuzas, M. Serva, K. Trečiokas.
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariais patvirtinti A. Bacevičius, Kazys Lečkauskas, V. Rumšienė, Algirdas Tarvainis, A. Žebrauskas.
Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai: Janina Bucevičė, T. Lekavičius, Remigijus Macas, J. Rupeikienė, L. Šedvilas.
Patvirtinta ir Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto sudėtis: S. Čekanauskas, P. Kuizinas, Giedrė Nagienė, S. Simaitytė, Evelina Zelbaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Kada pradesit dirbt?

  2. Sandra parašė:

    Ce gereuses meras koki telsei galejo gauti. Mias kartu mokemes venas no kyto per letuvu ir metematyka nusirasinejom kartu iz pamoku begom nu ir kartu praradom cel….. Ai nu dapar visi presai ant jo pola o jis tikrai telsem sukurs tugstancus darbo vetu visa europa ape telsus kalbes. Kai mane is italijos deportavo as izkart grizau tik suzinojus kat mano jaunistes meile meru dirb. U mes su anu dar dauk nuveiksi.

  3. Socialdemokratas to Sandra parašė:

    Berazte tu neralota, zinau kas toke esi, tu musu partijei gedos nedarik besitrindama aplink langus. Meras visai taves nebemyli ir tu isikalk i savo galva kad kas buvo tarp jusu jau praitys. Dabar meras padorus piletis ir jei jam reikes tavo paslauku tave be problemu susiras. Ir dar pasitikrink nes zinau ka Italijoj dirbai i uz ka tave deportavo.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt