Naujas turistinis maršrutas – „Po Žemaitijos sostinės lūšnynus“

Parašė:  2019-09-17

Telšiai – turizmo perlas. Toks perlas, kad vaikštant po Žemaitijos sostinę galima pasijusti tarsi Rio de Žaneire. O tiksliau – Rio de Žaneiro lūšnynuose. Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris piktinosi Birutės gatvėje esančiomis piktžaizdėmis – namais vaiduokliais. Vieni jų tapo benamių landynėmis, kitų būklė tokia bloga, jog kelia pavojų aplinkiniams.
Pasivaikščioti kartu su žurnalistais Birutės gatve sutiko vos prieš kelias savaites Telšių miesto seniūno pareigas pradėjęs eiti Česlovas Ubartas.
Antanas NEKRAŠIUS
Pirmiausia mūsų turistinė grupė sustojo ties Birutės gatvės 16-uoju namu. Fasadinė pastato pusė sąlyginai atrodė tvarkingai: užkalti langai, durys. Tačiau, užėjus iš kiemo pusės, vaizdas buvo kitoks. Aplink mėtėsi įvairios atliekos – nuo automobilio padangų iki baldų likučių. Rūsio durys išplėštos. Buvo puikiai matyti, jog patalpose kažkas lankosi: sudėti dubenėliai su pienu ir maistu (tikėtina benamėms katėms), paklotas guolis. Į akis krito nukirsti ir neizoliuoti elektros laidai ant pastato sienos, kuriuos net ir vaiko ranka gali lengvai pasiekti…
Toliau mūsų kelionė tęsėsi iki Birutės gatvės 28-ojo namo. Čia už galvos teko griebtis visiems turistinės grupės nariams. Net ir ne specialisto akimi buvo matyti, jog pastatas yra avarinės būklės ir kelia pavojų aplinkiniams. Viena namo medinė siena sukrypusi taip, jog atrodo, kad tuoj tuoj ims ir sugrius, kaminas sutrupėjęs ir laikosi vos ant kelių plytų.
Pakalbinti šalia pastato vaiduoklio gyvenantys daugiabučio namo gyventojai teigė, kad baiminasi dėl vaikų ir savo pačių saugumo. Mat minėtas pastatas stovi prie vienintelio kelio, kuriuo galima iš Birutės gatvės patekti į jų kiemą. „Tik laiko klausimas, kada tas kaminas grius. Ir neduok Dieve, kam ant galvos užkris…“ – kalbėjo gyventojai. Žmonės prisiminė ir neseną įvykį, kai svaigiuosius gėrimus greta namo vartoję neaiškios socialinės grupės atstovai padegė čiužinį ir vos nesukėlė gaisro.
Dar vienas išvaizdus Žemaitijos sostinės perliukas – Birutės ir Žalgirio gatvių sankryžos namas vaiduoklis. Tai pats tikriausias traukos objektas. Pastato langai išplėšti. Per juos į vidų lengvai galėtų patekti netgi darželinukas (vos per gatvę veikia vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“). Kaip žinome, tokie apleisti namai tarsi magnetas traukia jaunuosius nuotykių ieškotojus. Ir ne tik juos: namas tapo benamių nakvynės vieta. Apie tai bylojo pastato viduje gulintis čiužinys su antklode.
Kupini turistinio maršruto „Po Žemaitijos sostinės lūšnynus“ įspūdžių tądien su Telšių miesto seniūnu Č. Ubartu išsiskyrėme. Seniūnijos vadovas neslėpė, jog tai, ką pamatė vaikščiodamas Birutės gatve, yra problema, kurią imsis kuo skubiau spręsti.
„Šiandien išsiunčiau raštą Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriui, – kitą dieną „Telšių ŽINIAS“ informavo seniūnas. – Paprašiau, kad atsakingi Savivaldybės skyrių specialistai surastų minėtų pastatų savininkus ir įpareigotų juos susitvarkyti savo nekilnojamąjį turtą. Manau, kad ir Viešosios tvarkos užtikrinimo skyrius neliks nuošalyje: iš pradžių savininkus įspės, o paskui skirs baudas.“
Į klausimą, ar pati seniūnija negali imtis iniciatyvos ir bent jau laikinai apriboti patekimą į apleistus namus Birutės gatvėje bei aptverti įspėjamaisiais užrašais pavojų aplinkiniams keliantį namą, Č. Ubartas atsakė: „Tai yra privati nuosavybė. Deja, mes neturime teisės ten atlikti jokių darbų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Julius parašė:

    Ką paliko pensininkas tą ir turim…

  2. * parašė:

    O kokia „puiki“ gatvės būklė šalia šio darželio ir daugiabučių? 🙁

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt