Nau­ja ra­jo­no val­dan­čio­ji dau­gu­ma: nau­ji vei­dai, nau­ji spren­di­mai

Parašė:  2020-10-23

Po naujos valdančiosios koalicijos vėliava pirmadienį susibėgo Telšių socialdemokratai, „darbiečiai“ ir konservatoriai. Naujoji valdžia iki Telšių rajono savivaldybės tarybos kadencijos pabaigos išreiškė siekį sukurti žmogaus sveikatai palankią ir saugią socialinę aplinką, efektyviai tvarkyti rajono ūkio reikalus, sudaryti sąlygas žmonėms dirbti ir užsidirbti bei gauti kokybišką išsilavinimą.
Bet pirmiausia tam reikia svertų. Tad kitą savaitę įvyksiančiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje teikiama Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyriaus pirmininko Tomo Katkaus kandidatūra Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigoms eiti.
Antanas NEKRAŠIUS
Skaitytojams primename, jog rugpjūčio mėnesį Telšių rajono savivaldybės taryba iš Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atleido Imantą Motiejūną. Koalicijos partnerių – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – deleguotas asmuo įvardytas kaip praradęs politinį (asmeninį) pasitikėjimą. Tai tapo kone esminiu kadencijos pradžioje susiformavusios valdančiosios koalicijos („valstiečių“, Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų bei frakcijos „Už Telšius“) vienybės pleištu.
Galutinai rajono valdantieji subyrėjo spalio 15 dieną, Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje nariams pasitraukus iš koalicijos. Esą toks buvo vidinis partijos sprendimas. Koalicijos sutartyje numatyta, kad, pasitraukus vienam iš partnerių, sutartis nustoja galioti. Dėl šios priežasties pradėta formuoti naują valdančiąją daugumą.
Neilgai truko. Spalio 19-ąją trys politinės partijos pasirašė sutartį dėl atnaujintos valdančiosios koalicijos, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyrius, Darbo partijos Telšių skyrius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyrius. „Koalicija veiks Telšių rajono savivaldybės taryboje iki 2019–2023 m. kadencijos pabaigos ir sieks sukurti žmogaus sveikatai palankią ir saugią socialinę aplinką, efektyviai tvarkyti rajono ūkio reikalus, sudaryti sąlygas žmonėms dirbti ir užsidirbti bei gauti kokybišką išsilavinimą“, – teigiama šią savaitę išplatintame pranešime spaudai.
Pasirašytoje naujoje sutartyje numatyta, kad visų koalicijos partnerių remiamą kandidatą į Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo pareigas siūlo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyrius, į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas – Lietuvos socialdemokratų partijos Telšių skyrius, į Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas – Darbo partijos Telšių skyrius.
Koalicijos partneriai per vieną mėnesį nuo koalicijos sutarties pasirašymo įsipareigojo parengti Koalicijos programą ir ją pristatyti visuomenei.
O dabar pakalbėkime apie personalijas.
Lietuvos socialdemokratų partija į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas siūlo partijos skyriaus pirmininko T. Katkaus kandidatūrą. Tai oficialu – sprendimo projektas dėl T. Katkaus skyrimo įtrauktas į kitą savaitę vyksiančio Tarybos posėdžio darbotvarkę.
Pats Telšių socialdemokratų lyderis „Telšių ŽINIOMS“ teigė, jog jo kandidatūros teikimą gali sutrukdyti tik laiku negauta pažyma iš Specialiųjų tyrimų tarnybos. Kol kas jos vis dar laukiama.
Kalbėdamas apie naują valdančiąją koaliciją T. Katkus sakė, jog šiandien joje susibūrė 14 iš 25 Telšių rajono savivaldybės tarybos narių. Esą kalbinti buvo ir kiti Tarybos nariai, tačiau frakcija „Už Telšius“ laikėsi įsikibusi „valstiečių“, o „A. Bacevičiaus pilietinis sąrašas“ atsisakė palaikyti.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į vicemero pareigas siūlys Manto Servos kandidatūrą. „Koalicijos sutartį pasirašėme, o dabar reikia įsitikinti, ar mes turime daugumą, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Telšių skyriaus pirmininkė Giedrė Nagienė. – Visa mūsų partijos pozicija atsispindės Koalicijos programoje. Mes nebijome atsakomybės ir esame pasiruošę dirbti. Pagrindinės kryptys – smulkusis verslas, kultūra, švietimas, socialinė ir sveikatos sritys.“
„Telšių ŽINIŲ“ duomenimis, Darbo partija į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ketina siūlyti frakcijos seniūno Rimanto Adomaičio kandidatūrą. „Pavardės pasirašant sutartį nebuvo minimos, – teigė Darbo partijos Telšių skyriaus pirmininkas Valentinas Bukauskas. – Kandidatūras dar turi patvirtinti partijos skyriaus taryba. Tačiau taip, R. Adomaitį matome kaip vieną iš galinčių eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.“
Anot skyriaus pirmininko, R. Adomaitis puikius vadovavimo rezultatus parodė eidamas uždarosios akcinės bendrovės „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pareigas. Pradėjęs dirbti nuostolingoje ir skolose skęstančioje bendrovėje, per savo vadovavimo laikotarpį ne tik ją išvedė iš skolų, bet ir įgyvendino ne vieną didžiulės apimties projektą.
Į klausimą, kokių pokyčių visuomenei atneš nauja koalicija, V. Bukauskas atsakė, jog pirmiausia bus siekiama griežtesnės Savivaldybės administracijos kontrolės ir veiklos skaidrumo: „Aš esu sprendimų iš apačios šalininkas. Kiek tų raštų galima rašyti? Gyventojams turi būti iki smulkmenų aišku, kokie darbai ir kada bus daromi, kokie sprendimai ir dėl ko yra priimti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vida parašė:

    Klausimas V. Bukauskui i T. Katkui. Ar bus sprendimai dėl Gustienės, kurią taip šildo socdemai. Ir, ar taip bandote vykdyti bedarbių įdarbinimo politiką?

  2. Julius parašė:

    Aš pritarsiu ir pakartosiu Anželos mintis “O jau Adomaičio susitvarkymas su šiukšlėmis… lygu šiukšlynui“.

  3. Baisu parašė:

    nebijokime jaunų, naujų veidų, svarbu, kad jie nevykdytų tos pačios korupcijos, kaip dabartiniai mūsų seimūnai ir administracijos valdantieji. Žiauru, kai yra „maitinami“ nebedirbančios mūsų rajone įmonės (kažkada dirbo),kuri šiai dienai nesiliauja savame kailyje, norėdama vėl kaip kadaise visas įmones išgrūsti už rajono ribų, o pati įsigalėti ir vykdyti darbus,kaip tai darė prieš dešimtmetį.Bet dar baisiau, kai patys politikai ir administracijos atstovai netyčia prasitaria, kad šitaip jie yra „maitinami“ . Tai va, tuos primaitintus, mielieji, reikia išgrūsti lauk iš valdžios ir leisti dirbti jaunimui. Dar yra likę ne vienas, tame tarpe ir l. e. p. direktorius.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt