Mokyklos direktorės aistra – siuvinėjimas

Parašė:  2019-12-27

Telšių „Germanto“ progimnazijos direktorė Alma Mikienė laiko po darbo valandų veltui neleidžia – savo laisvalaikį moteris skiria rankdarbiams. Šiuo metu didžiausia jos aistra – siuvinėjimas kryželiu, o mokyklos vadovės siuvinėtais darbais, surengus parodą, galėjo pasidžiaugti visa ugdymo įstaigos bendruomenė.
Monika GIRDVAINĖ
Surengė parodą
„Gėlės Žemaitijai“ – taip pavadinta „Germanto“ progimnazijos bibliotekoje surengta A. Mikienės darbų paroda. Joje – įvairia technika siuvinėti paveikslai, knygų skirtukai, atvirukai. Daugiausiai darbų siuvinėta kryželiu, o visuose juose dominuoja gėlių motyvai. Gėles mokyklos direktorė paskyrė jubiliejų mininčiai Žemaitijai. Daugumoje paveikslų dominuoja būtent Žemaitijos spalvos. Surengti siuvinėtų darbų parodą paskatino mokyklos technologijų mokytojas.
„Pirmąjį kartą siuvinėti pabandžiau prieš daug metų, kai dar besimokydama mokykloje mano dukra per darbų pamokas siuvinėjo daržoves, vaisius. Tačiau tada ta veikla nesudomino. O dabar į siuvinėjimą žiūriu kitaip. Man ši veikla – geriausias būdas atsipalaiduoti po dienos darbų“, – kalbėjo parodos autorė.
A. Mikienė sakė, kad rimtai siuvinėjimu ji pradėjo užsiimti prieš 8–9 metus, kai gimus anūkei norėjosi kažkaip įamžinti tą įvykį. Pašnekovė teigė žinojusi, kad yra tokie metrikai, bet nežinojo, kaip juos reikia padaryti. Pirmajai anūkėlei moteris numezgė antklodę su jos inicialais, gimimo data ir kitais duomenimis.
Kiek vėliau pašnekovė atrado metrikų siuvinėjimą kryželiu.
Tinka kaip dovana
Meniškos sielos moters siuvinėti metrikai, atvirukai, paveikslai kaip dovanos dažnai atitenka artimiesiems ar pažįstamiems.
Pašnekovė pasakojo, jog sužinojusi, kad pažįstamų ar kurio nors iš mokyklos darbuotojų vaikai susilaukia atžalų, ji iš karto pradeda siuvinėti metriką ir apdovanoja vaikutį rankų darbo dovana. Darbuotojams gimtadienių ir kitomis progomis direktorė išsiuvinėja atvirukus su sukaktį žyminčiais skaičiais, ką nors simbolizuojančius paveikslus. O dabar, šventiniu laikotarpiu, darbšti moteris siuvinėja šventinius paveikslėlius, kuriuos klijuoja į atvirukus. Ne vienas tokių atvirukų iškeliauja į užsienį.
„Nežinau, ar reikėtų džiaugtis gavus tokią dovaną. Kai pati siuvinėju, man neatrodo tie darbai tokie vertingi, nors kiti labai džiaugiasi. Aišku, visada malonu yra padovanoti darbą kitiems, o ne kaupti juos namuose“, – sakė A. Mikienė.
Kolekcionuoja tušinukus
„Aš mėgstu vis kažkuo užsiimti, toks jau mano prigimimas. Tai karpinius karpiau, tai mezgiau, tai siuvinėju. O šis pomėgis atsirado kaip ir netyčia“ – kalbėjo pašnekovė, rodydama kito savo pomėgio, tušinukų kolekcionavimo, rezultatą.
Jos kolekcijoje – apie 250 vardinių tušinukų. Tai ir įmonių simbolika papuošti tušinukai, ir iš įvairių pasaulio šalių atkeliavę, įvairių mokyklos svečių ir kitų žmonių dovanoti rašikliai.
„Pradėjus rinkti pirmus tušinukus atsirado noras ieškoti kitų. Paskui aplinkiniai, sužinoję mano pomėgį, pradėjo dovanoti rašiklius, parvežti iš užsienio kaip suvenyrą. Taip per dešimt metų jų ir susikaupė tiek daug“, – pasakojo kolekcininkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt