Mobilieji laiškininkai – jau ir Telšiuose

Parašė:  2019-10-08

Spalio pradžioje penkiuose šalies rajonuose, tarp jų ir Telšių, pradėjo dirbti mobilieji laiškininkai. Po Telšių rajoną važinėsis 12 specialių tarnybinių automobilių, kuriais mobilieji laiškininkai teiks pašto paslaugas nuo miesto nutolusiose vietovėse gyvenantiems asmenims.
Įgyvendinant mobilaus laiškininko projektą miestuose esantys paštai liks nepakitę, o jų skyrius kaimo vietovėse žadama pertvarkyti.
Monika GIRDVAINĖ
Paslaugas teiks namuose
Lietuvos paštas modernėja. Ne vienerius metus kituose šalies rajonuose taikytas mobilaus laiškininko projektas spalio 1-ąją pasiekė ir Telšius. Telšių rajonui atiteko dvylika tarnybinių automobilių. Keturiais iš jų mobilieji laiškininkai aptarnaus varniškius, o aštuoniais automobiliais bus aptarnaujami kitų rajono seniūnijų gyventojai.
„Tai – dar vienas etapas modernizuojant pašto veiklą ir didinant paslaugų prieinamumą, nes mobilaus laiškininko modelis suteikia galimybę paštui atvykti pas klientą į namus. Tai itin aktualu vyresnio amžiaus žmonėms ir šeimoms su mažais vaikais. Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimo vietovių nebefunkcionalūs paštai pertvarkomi, tad pirmus metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad kaimo vietovių gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose arba šalia tam tikromis valandomis lauks mobilusis laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas“, – informavo Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas. Jis pridūrė, jog po pereinamojo laikotarpio centrinis paštas ir didesnių miestelių paštai veiks įprastu ritmu, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilieji laiškininkai.
Dirbs 12 laiškininkų
Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento komunikacijos projektų vadovė Aušra Kurtkutė, atsakydama į klausimą, kaip pasikeis pašto darbuotojų skaičius, teigė, jog Telšiuose dirbančių laiškininkų etato vidurkis iki pertvarkos buvo 0,6, o atsiradus mobiliesiems laiškininkams – 1. Nebeliko anksčiau po 0,25 etato arba 0,5 etato dirbusių asmenų.
„Aštuoni mobilieji laiškininkai išvažiuos iš Telšių pašto, keturi – iš Varnių. Praktiškai visi mobilieji laiškininkai – senbuviai pašto darbuotojai. Be to, yra priimti du nauji pavaduojantys laiškininkai tam atvejui, jeigu laiškininkas susirgtų arba norėtų atostogų“, – sakė A. Kurtkutė.
Mobilųjį laiškininką gyventojai galės išsikviesti į namus norėdami išsiųsti laišką ar siuntą bei pageidaudami, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai.
Teikiamos paslaugos ir kontaktai
A. Kurtkutės teigimu, mobiliojo laiškininko maršrutas kasdien keičiasi – jis priklauso nuo gaunamų iškvietimų, prenumeratos ir siuntų skaičiaus, nes pagal tai dėliojasi laiškininko dienos maršrutas ir darbo laikas.
Be tradicinių pašto paslaugų, per mobilųjį laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas. Norint išsikviesti mobilųjį laiškininką reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55400 arba rašyti el. paštu info@post.lt.
Svarbu: mobiliojo laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.
Jeigu lauktas siuntinys arba prenumerata gyventojų nepasiektų laiku, apie kilusius nesklandumus prašoma rašyti arba skambinti anksčiau nurodytais kontaktiniais duomenimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt