Migracijos skyriuje aktualiausi klausimai – dėl asmens dokumentų

Parašė:  2020-05-19

Migracijos skyrių darbą eiliniai gyventojai dažniausiai sieja vien su asmens dokumentų išdavimu ar keitimu. Nors ši paslauga ir aktualiausia telšiškiams, Migracijos departamento Telšių skyriuje teikiama pagalba ir kitais svarbiais klausimais. Apie teikiamas paslaugas ir gyventojų poreikius kalbėjomės su Migracijos departamento Telšių skyriaus vedėja Asta Ežerskiene.
Monika GIRDVAINĖ
Pasikeitė struktūra
Praėjusių metų liepos 1-ąją įvyko Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pertvarka. Nuo šios dienos Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato sudėtyje buvęs Migracijos skyrius tapo Migracijos departamento teritoriniu – Telšių skyriumi.
„Šie pokyčiai labiau vidiniai. Kaip ir anksčiau, gyventojai gauna visas migracijos teikiamas administracines paslaugas. Tik šiek tiek pasikeitė asmenų aptarnavimo tvarka, pakito Telšių skyriaus darbo laikas. Taip pat keitėsi išankstinė, atvykimo į migracijos skyrių, laiko rezervavimo tvarka. Rezervuoti priėmimo laiką galima per Lietuvos migracijos informacinę sistemą MIGRIS“, – kalbėjo A. Ežerskienė.
Pastebima, kad po pertvarkos, modernizavus elektroninių paslaugų informacines sistemas, gyventojai elektroniniu būdu gali atlikti dar daugiau veiksmų migracijos klausimais. Per elektroninę sistemą EPIS asmenys, neatvykdami į migracijos skyrių, gali pateikti pranešimą apie prarastą dokumentą, peržiūrėti informaciją apie turimus dokumentus, gauti informaciją apie dokumento galiojimo pabaigą, sužinoti informaciją apie gaminamus dokumentus. Naujausioje Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS galima rezervuoti asmenų priėmimo laiką. Anot A. Ežerskienės, šiomis internetinėmis paslaugomis Telšių rajono gyventojai dažniausiai naudojasi norėdami iš anksto užsiregistruoti vizitui bei gauti informaciją apie gaminamus dokumentus.
Dažniausiai kreipiasi dėl asmens dokumentų
„Dažniausiai Telšių rajono gyventojai į skyriaus darbuotojus kreipiasi dėl asmens tapatybės kortelių ar pasų išdavimo, keitimo. Nemažai kreipiasi ir užsienio valstybių piliečių, kurie pageidauja gauti leidimus gyventi Lietuvos Respublikoje. Mažiausiai gauname asmenų prašymų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės klausimų sprendimo“,– paklausta apie aktualiausias ir rečiau rajono gyventojams reikalingas paslaugas kalbėjo skyriaus vedėja.
Pašnekovė informavo, kad Telšių rajono gyventojai dažniau pageidauja gauti asmens tapatybės korteles. Per pirmus tris šių metų mėnesius išduotos, pakeistos 649 asmens tapatybės kortelės, o pasų – 543.
Savaime suprantama, asmens dokumentą gyventojai dažniausiai keičia pasibaigus jo galiojimo laikui. Tačiau pasitaiko ir kitų keitimo priežasčių: dokumentas tapo netinkamas naudoti, dokumentas buvo prarastas ar pavogtas, kai to dėl tam tikrų aplinkybių pageidauja pilietis.
„Asmenys dažnai pageidauja kartu atsiimti savo ir kitų šeimos narių pagamintus dokumentus be tokią teisę suteikiančio įgaliojimo ir nelabai supranta, kodėl šeimos nariai – vyras žmonos, žmona vyro, tėvai suaugusių vaikų – negali paimti naujų dokumentų“, – apie įdomesnius atvejus išduodant asmens dokumentus kalbėjo A. Ežerskienė.
Karantinas pakoregavo darbus
Kaip ir daugelio kitų darbą, karantino režimas pakoregavo migracijos padalinio veiklą. Vedėjos teigimu, klientams ir toliau teikiamos visos paslaugos (išskyrus prašymų Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais priėmimą ir konsultacijas), tačiau laikinai yra aptarnaujami tik iš anksto www.migracija.lt užsiregistravę klientai. Be išankstinės registracijos atvykę klientai šiuo laikotarpiu nėra aptarnaujami. Be to, atsiimti jau pagamintus dokumentus galima tik sulaukus migracijos skyriaus tarnautojų skambučio ir suderinus dokumento atsiėmimo laiką.
„Taip pat šiuo metu laikinai neteikiama ir mobili atvykimo į namus ar kitą vietą paslauga“, – pranešė A. Ežerskienė.
Jos teigimu, migracinių paslaugų poreikis šiuo metu yra šiek tiek sumažėjęs. Karantino laikotarpiu pastebimai sumažėjo išduodamų, keičiamų asmens tapatybės kortelių ir pasų skaičius. Pavyzdžiui, šių metų vasario 17–kovo 15 dienomis Telšių skyriuje išduotos, pakeistos 245 asmens tapatybės kortelės, o pasų – 192. Per pirmąjį karantino režimo mėnesį, nuo kovo 16 d. iki balandžio 16 d., išduotos, pakeistos tik 52 asmens tapatybės kortelės, pasų – 23.
Primenama, kad klientai, norintys atnaujinti asmens tapatybės kortelėje įrašytus asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatą ir kvalifikuotą elektroninio parašo sertifikatą, turi vizito laiką suderinti telefonu 8 707 67000 arba el. paštu: info@migracija.gov.lt.
Vizitą jau rezervavusių klientų prašoma atsakingai įvertinti atvykimo būtinumą ir galimybę vizitą nukelti vėlesniam laikui, kai sumažės koronaviruso keliama grėsmė.
Migracijos departamento Telšių skyriaus darbo laikas: pirmadieniais – 7.30–18.30 val., antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – 7.30–16.30 val., penktadieniais – 7.30–15.15 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt