Mero Kęstučio Gusarovo padėkos vakaras verslo bendruomenei

Parašė:  2020-02-21

Vasario 17 dieną Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas surengė padėkos vakarą Telšių rajono verslininkams. Renginys skirtas atkreipti dėmesį į rajone veikiančias įmones ir padėkoti už jų veiklą bei nuopelnus rajone. Įsteigtos septynios nominacijos.
Rugilė KUMŽAITĖ, Telšių rajono savivaldybės mero patarėja
„Tai idėja, kurią įgyvendinti norėta jau kurį laiką. Kiekvienas rajone plėtojamas verslas – svarus ir neatsiejamas indėlis, prisidedantis prie Telšių augimo ir stiprinimo. Čia veiklą vykdančios įmonės yra mūsų rajono verslo ambasadorės tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmenimis, sporto, kultūros, švietimo renginių rėmėjos. Vienos savo verslą jau pradėjo, kitos, sukaupusios didžiulę patirtį, turi nuosavą sėkmės istoriją, trečios – novatorės, kurios drąsiai dar tik žengia į rinką. Visos skirtingos, turinčios unikalią verslo formulę, tačiau vienodai svarbios rajonui“, – renginio „Padėkos bijūnas 2020“ atidarymo metu į susirinkusią verslo bendruomenę kreipėsi Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas.
Paskutinį kartą renginys, skirtas atkreipti dėmesį į Telšių rajone veikiančias įmones ir padėkoti už jų veiklą bei nuopelnus rajone, buvo organizuotas daugiau nei prieš dešimt metų. Todėl šių metų vasario 17 dieną tokia tradicija atgaivinta.
Rajone yra daugiausia didmenine ir mažmenine prekyba užsiimančių smulkių įmonių, kuriose dirba nuo 1 iki 4 darbuotojų. Žemaitijos sostinėje yra įsikūrusi viena didžiausių įmonių Lietuvoje – „Žemaitijos pienas“, o visai netrukus rajonas sulauks naujo starto – veiklą pradės farmacijos įmonė „Escolit“. Telšiai nėra priskiriami prie didžiausių miestų Lietuvoje, todėl ir verslo tendencija aiški – vyrauja nedidelės įmonės, kurios ateityje, tikimasi, sėkmingai vystysis ir peraugs į konkurencingas ir stiprias rinkos dalyves. Pagal pastarųjų metų statistiką, Telšių rajone vienam gyventojui tenkančių tiesioginių užsienio investicijų rodiklis beveik padvigubėjo – išaugo 45 proc. Tačiau vis dar pasigendama spartesnio augimo ir plėtros. „Ne visada viskas vyksta, kaip galbūt norėtųsi. Kalbant apie tai, ko rajone trūksta siekiant sudaryti palankesnes sąlygas pramonės ir verslo aplinkai kurti ar jo plėtrai, manau, kad glaudesnio bendradarbiavimo. Ir šis vakaras tebus pirmasis, bet ne vienintelis žingsnis į tai“, – kalbėdamas apie tai, ko trūksta verslo plėtrai rajone, akcentavo Telšių rajono savivaldybės meras.
Specialiai renginiui „Padėkos bijūnas 2020“ sukurti unikalūs stikliniai Telšių miesto gėlės – bijūno – formos apdovanojimai, kurių tikslas – padėkoti už verslo idėjas, rezultatus ir nuopelnus rajone. Apdovanojimų autorius – iš Telšių kilęs tikras žemaitis garsus stiklo menininkas Vygantas Paulauskas. Apdovanojimų skaičius taip pat simbolinis – mieste ant septynių kalvų įsteigtos būtent septynios nominacijos: „Metų investicija į Telšių rajoną“, „Šeimos plėtojamas verslas“, „Moteris – lyderė“, „Metų verslo plėtra“, „Verslininkas maksimalistas“, „Metų kultūros rėmėjas“, „Metų darbdavys“.
Nominacija „Metų investicija į Telšių rajoną“ skirta už naujų darbo vietų atsiradimą, investicijas bei verslo kūrimą rajone. Jos laimėtoja – UAB „Levandula“. Tai Viešvėnų miestelyje neseniai veiklą pradėjusi maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas teikianti įmonė, kuri prisideda stiprinant ir plėtojant Telšių patrauklumą Lietuvoje. Šio verslo įkūrėja – Adomaičių šeima, jauni, entuziastingi, idėjų gražinant miestelį ir skatinant bendruomenės aktyvumą nestokojantys gyventojai, kurie, sėkmingai išvystę verslą užsienyje, nusprendė ir Telšių rajone pasiūlyti naujų paslaugų, įkurti darbo vietų ir prisidėti prie rajono garsinimo.
Nominacija „Šeimos plėtojamas verslas“ – už gebėjimą sujungti dvi šeimos kartas bendro verslo plėtojimo link. Nominacijos laimėtoja – spaustuvės įmonė, kurioje šiandien tėvai kartu su savo vaikais sutelkę bendras jėgas ir patirtį sėkmingai vykdo verslą. Tai – UAB „Spaudos lankas“.
Nominacija „Moteris – lyderė“ paskirta už sėkmingą vadovavimą verslui – suburti komandą, ugdyti jos narių pasitikėjimą savimi ir savo kolegomis, būti lydere ir tuo pat metu išlikti žavesį ir charizmą spinduliuojančia moterimi. Šia nominacija apdovanota UAB „Scandye“, skandinavų kapitalo tekstilės dažymo ir baigiamosios apdailos įmonės, generalinė direktorė Violeta Jurkevičienė. „Metų verslo plėtra“ – nominacija už veiklą vykdžiusios įmonės atnaujinimą ir didžiausią per 2019 metus įkurtų naujų darbo vietų skaičių Telšių rajone. Padėkos bijūno apdovanojimas skirtas UAB „Telsoda“ už įkurtas 12 naujų darbo vietų ir investiciją į gamybos modernizavimą.
„Verslininku maksimalistu“ pripažintas MB „Sporto vitaminas“ direktorius Tomas Jogminas. Apdovanojimas skirtas už aktyvumą versle ir visuomeninėje veikloje. T. Jogminas įkūrė sporto klubą „Vitaminas“, nuo 2019 m. Telšiuose atidarė ir visuomenei pasiūlė dar vieną aktyvaus laisvalaikio praleidimo pramogą – vandenlenčių parką. Taip pat T. Jogminas aktyviai dalyvauja organizuojant ir įgyvendinant visuomeninius renginius.
Šeštoji nominacija „Metų kultūros rėmėjas“ – už iniciatyvą kuriant Telšių miesto ir rajono socialinį ir kultūrinį įvaizdį, už nuoširdžią finansinę pagalbą organizuojant renginius. Parama bei palaikymas kultūros renginiams suteikia visam rajonui platesnių galimybių reklamuotis ir reklamą panaudoti kaip priemonę, turinčią teigiamos įtakos ilgalaikiam ekonomikos augimui, urbanizacijos plėtrai, tiesioginėms investicijoms pritraukti ir kultūriniam turizmui, kuris garsina Telšius, skatinti. Nugalėtoja paskelbta UAB „Sidonas ir Ko“, kuriai simbolinį padėkos bijūną įteikė tą dieną gimtadienį šventęs Telšių vyskupas ordinaras Kęstutis Kėvalas.
Renginį vainikavo apdovanojimas „Metų darbdavys“. Nominacija įteikta daugiausiai žmonių per 2019 m. rajone įdarbinusiai įmonei. Ši nominacija atspindi ne tik momentinį įvertinimą, bet ir per daugelį metų sukauptus rezultatus. Didelė komanda ir darbuotojų skaičius – be galo didelis iššūkis įmonės savininkams. Jis reikalauja gerai apgalvotų, kompleksiškai įvertintų sprendimų, profesionalaus potencialių rizikų valdymo ir perspektyvių įžvalgų. Tai ilgametė sėkmės istorija, kurią šiandien galime drąsiai vadinti neatsiejama Žemaitijos sostinės įvaizdžio dalimi. Renginyje dalyvavusiam AB „Žemaitijos pienas“ įkūrėjui Algirdui Pažemeckui padėkos bijūną įteikė Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas.
Baigiantis renginiui meras K. Gusarovas, dėkodamas susirinkusiems svečiams, sakė, kad esame viena didelė komanda, vienaip ar kitaip prisidedanti prie bendrų mūsų rajono siekių. Savivaldybės vadovas pažadėjo, jog kartu su Telšių rajono savivaldybės tarybos nariais stengsis, kad toks renginys taptų tradicija, kaskart sukviečiančia vis daugiau verslo atstovų ir vienijančia verslo bendruomenės narius.
Dar kartą dėkojame visiems dalyvavusiesiems bei sveikiname nominacijų laimėtojus visai verslo bendruomenei linkėdami sėkmingų pergalių versle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt