Mažajai renovacijai vykdyti numatytas 5 mln. eurų finansavimas

Parašė:  2020-08-07

Lietuvoje Daugiabučių namų modernizavimo (atnaujinimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) rugpjūčio 3-iąją paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas dėl mažosios renovacijos, kuriai numatytas 5 mln. eurų finansavimas. Paraiškų daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti ir įrenginiams, skirtiems karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos šaltinių, diegti laukiama iki 2021 m. vasario 1 d. Jas teikti galima visuose BETA regioniniuose padaliniuose.
„Šis kvietimas išskirtinai suteikia galimybę įsidiegti alternatyvias energijos priemones karštam vandeniui paruošti bei modernizuoti šildymo ar karšto vandens sistemas“, – pabrėžia Valius Serbenta, BETA direktorius.
Paraiškų mažajai renovacijai vykdyti BETA laukia iš plataus pareiškėjų spektro – tai gali būti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, šilumą tiekiančios įmonės, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai ar asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.
Daugiabučių gyventojams, planuojantiems įsidiegti energinio efektyvumo didinimo priemones, kvietimo sąlygose numatyta 30 proc. valstybės parama.
Kvietimo sąlygos
Remdamiesi kvietime nurodytomis sąlygomis, gyventojai, siekiantys gauti valstybės paramą, turi pasikeisti elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinti senus susidėvėjusius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko užduotos karšto vandens temperatūros pastato vidaus karšto vandens tiekimo sistemoje.
Pagal naująjį kvietimą į valstybės paramą gali pretenduoti ir tie daugiabučiai namai, kuriuose šilumos punktas jau yra pakeistas ir yra įrengta nepriklausoma šilumos tiekimo sistema.
Valstybės parama bus skiriama šioms priemonėms: radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, įgalinančios vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegimas ir kt.
Vis daugiau susidomėjusių gyventojų
Būsto energijos taupymo agentūra reguliariai atlieka visuomenės nuomonės tyrimus. Jų naujausi rezultatai rodo, kad vis daugiau daugiabučių gyventojų domisi inovatyviomis energijos taupymo priemonėmis. 2020 m. liepos mėnesį atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, jog daugiau nei dešimtadalis apklausos dalyvių, gyvenančių daugiabutyje, teigia, kad šiuo metu savo pastate jau yra įsidiegę arba planuoja įsidiegti inovatyvias energijos taupymo priemones, tokias kaip saulės kolektorius, rekuperacinę vėdinimo sistemą arba geoterminį šildymą.
Tuo metu net 91 proc. daugiabučių gyventojų pritaria alternatyvių energijos šaltinių diegimui renovuojant daugiabučius namus: 38 proc. apklaustųjų pritaria visiškai, o 53 proc. greičiau pritaria, nei nepritaria.
„Tikime, kad šis kvietimas gali tapti paskatinimu gyventojams savo daugiabutyje įsirengti alternatyvias energijos priemones, tuo pat sėkmingai parodant aplinkinių namų gyventojams, kad inovatyvios priemonės gali būti įdiegtos ir senos statybos daugiabučiuose“, – sako V. Serbenta.
Daugiau informacijos apie kvietimą rasite www.betalt.lt

 

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt