Luokiškiai mūru stoja už Luokės muzikos ir dailės mokyklą

Parašė:  2020-01-21

Sausio 15 dieną Luokės muzikos ir dailės mokykloje lankėsi Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus atstovai. Jie bendruomenei pristatė 2016–2020 metų švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plano pakeitimo projektą, kuris palies 14 rajono mokyklų. Tarp jų – Luokės muzikos ir dailės mokykla, kurią nuo rugsėjo 1 dienos siūloma likviduoti, paliekant tik muzikos ir dailės klases.
Tokiam pasiūlymui nepritaria mokykloje dirbantys pedagogai, streikais grasina ir vaikų tėvai.
Aurelija SERVIENĖ
Siūlo likviduoti
Luokės muzikos ir dailės mokykloje sausio 15-ąją lankėsi Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, atliekantis skyriaus vedėjo funkcijas, Gediminas Gudas ir pavaduotoja Daiva Tūmienė. Jų teigimu, gruodžio 6 dienos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta darbo grupė parengti 2016–2020 metų švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plano pakeitimo projektą. Ši darbo grupė buvo susirinkusi tris kartus, išnagrinėjo visas medžiagas ir sausio 7 dieną svarstė, kas turėtų įvykti nuo rugsėjo 1-osios su 14 mūsų rajono švietimo įstaigų.
Pasak G. Gudo, buvo nuspręsta, kad nuo šių metų rugsėjo 1 dienos Luokės dailės ir muzikos mokykla bus likviduojama. Visi darbuotojai bus atleisti, įskaitant ir techninį personalą.
„Darant vienokį ar kitokį žingsnį, visų pirma atsižvelgiama į luokiškius. Todėl tas paslaugas, kurias gaudavo Luokės muzikos ir dailės mokykloje besimokantys mokiniai, nuo rugsėjo 1-osios gaus ir toliau. Tik kad paslaugos teikėjas bus nebe Luokės muzikos ir dailės mokykla. Vaikams, kurie lanko muzikos krypties dalykus, paslaugas teiks Telšių muzikos mokykla, o dailės paslaugas – Telšių dailės mokykla“, – kalbėjo vedėjas.
Pagrindiniu argumentu Švietimo ir sporto skyriaus atstovai įvardijo tai, kiek įstaigai kainuoja vieno ugdytinio išlaikymas. Pagal jų turimas žinias, Luokės muzikos ir dailės mokykloje vieno vaiko išlaikymas yra brangiausias rajone – apie 2 000 Eur, kai Telšių muzikos mokykloje vieno vaiko išlaikymas kainuoja 1 350 Eur, Dailės mokykloje – 400 Eur. Atsižvelgus į šiuos skaičius buvo priimtas pasiūlymas juridinį vienetą – Luokės muzikos ir dailės mokyklą – likviduoti.
Ugdymas nenutrūktų – vaikams Luokėje paslaugos ir toliau būtų teikiamos, sudarant muzikos ir dailės klases. Pamokas planuojama vykdyti tose pačiose patalpose. Tokios klasės mūsų rajone yra Nevarėnuose, Tryškiuose ir Varniuose.
Tėvai nesutinka
Šiame susitikime dalyvavo Luokės seniūnijos seniūnas Erikas Volskis, Luokės bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė, Luokės muzikos ir dailės mokyklos direktorė Vilija Benešienė, muzikos ir dailės mokytojai bei vaikų tėvai.
Švietimo ir sporto skyriaus atstovų išsakyti siūlymai labai papiktino luokiškius. Jie stebėjosi, kodėl esant nemažam mokinių skaičiui – 44 vaikai – buvo priimtas toks sprendimas. Tėvai aiškino, jog Luokėje jų atžaloms ir taip mažai užimtumo, nėra ko pasiūlyti. Vaikai nori šokti, sportuoti, dėl to juos tenka vežti į Telšius.
Vienas tėvelis, išklausęs prognozes, neslėpė pykčio ir grasino streikais: „Neseniai streikavo ūkininkai, streikuosime ir mes prie Savivaldybės. Tokiu sprendimu yra naikinamas kaimas, čia paliks džiunglės! Jei reikės, rinksime parašus, rašysime laiškus į LR Seimą!“
Susirinkime Muzikos ir dailės mokyklos mokytojai tikino, jog Luokėje įsteigus tik muzikos ir dailės klases nukentės vaikų mokymo kokybė, nes iki šiol su vaikais buvo dirbama visai kitokia sistema, vyko individualus darbas su vienu mokiniu.
Tėvai kėlė klausimą ir dėl pedagogų. Jei darbuotojai bus atleisti, kas mokys jų vaikus? G. Gudo tvirtinimu, kad užtikrintų vaikų poreikius, muzikos mokyklos direktorius turės pasirūpinti darbuotojais: „Jei neturės savų, priims dirbusius iki šiol Luokėje.“
Tačiau Luokės muzikos ir dailės mokykloje dirbančios pedagogės įsitikinusios, jog iš miesto į kaimą tikrai nenorės važiuoti dirbti nė vienas muzikos mokytojas: „Mes važiavome 30 metų, nes buvome garantuoti dėl savo darbo vietų. Esame patriotai ir norime dirbti, bet šiandien jau nebėra garantijos – ateis nauja valdžia ir vėl bus nauji įstatymai. Vėl mus klibins, kad esame nereikalingi!“
Pirmoje vietoje – menas ir kultūra
Luokės bendruomenės pirmininkė M. Beleckienė taip pat išsakė argumentus, kodėl ši mokykla kaime labai reikalinga: „Muzikos ir dailės mokykla Luokėje gyvuoja 30 metų. Jei mes netenkame tokios įstaigos, tai yra genocidas kaime… Nuoširdžiai sakau. Luokiškiams kultūra ir menas visais laikais buvo pirmoje vienoje. Domėjomės mūsų krašto istorija – 1648 m. radome įrašą, kad sugriuvo parapinė mokykla, kurioje mokėsi vaikai, bet vargonininkas vaikus ir toliau mokė savo namuose. Ir tai yra amžių amžiais. Kai Luokėje įkūrė Muzikos ir dailės mokyklą, buvo didžiulis džiaugsmas, nes tai mūsų švyturys. Per šventes matome, kaip mūsų vaikai čia mokydamiesi tobulėja, auga nuoširdūs ir geri, o kiti net savo gyvenimo keliu pasirenka muziką. Čia yra tokia gyvybės ir meno oazė – mes stosime prieš jūsų sprendimą.“
Pasiūlymai bus perduoti
Jeigu situacija išties tokia sudėtinga, tėvus ir pedagogus tenkintų tokios sąlygos, kurių jie pasiryžę siekti bet kokiais būdais: „Luokės muzikos ir dailės mokyklą – reorganizuoti. Su sąlyga, kad muzika ir dailė nebūtų atskiros, kad nereiktų luokiškiams mokėti dviejų mokesčių. Kad mokykla, kaip skyrius, liktų tose pačiose patalpose, su tais pačiais mokytojais, kurie būtų ne atleisti, o pervesti.“
Švietimo ir sporto skyriaus atstovai visus tėvų išsakytus pasiūlymus ir argumentus pažadėjo parvežti į Savivaldybę, kur bus sprendžiama, ką daryti toliau.
Pasak G. Gudo, šitas sprendimo projektas bus ruošiamas kovo mėnesio Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. D. partija parašė:

  O kas privede prie to? Kas valde Telsiu rajono daugeli metu…

 2. benas parašė:

  Socialdemokratai

 3. Daiva parašė:

  Kaimo vaikai turi talentą,o dabar uždarys,į Telšius neprivažinėsi,juk mokytis reikia

  1. parašė:

   Kaimo sako. O miesto – ne? Visi vaikai gabūs, nereikia čia kaimo išskirti.

 4. Kiek galima parašė:

  išlaikyti taip vadinamas „vieno mokinio“ mokyklas? Jose mokinio vieta kainuoja nerealius pinigus. Jei tėvai sutinka jas išlaikyti – tegu. Bet tik ne iš biudžeto.

 5. Buvusi mokinė parašė:

  Būtina palikti, tai šviesa ir ateitis vaikams.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt