Luokiškį nužudę sugėrovai išgirdo nuosprendį

Parašė:  2019-11-19

Lapkričio 5-ąją Šiaulių apygardos teisme paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje du Telšių rajono Luokės miestelio gyventojai buvo kaltinami itin žiauriu vyro nužudymu. Abiem nuteistiesiems skirta po 13 metų laisvės atėmimo bausmes ir piniginės baudos. Kol nuosprendis neįsiteisėjo, jis dar gali būti skundžiamas.
Monika GIRDVAINĖ
2018 metų kovo 8-osios naktį Luokėje nutikęs įvykis sukrėtė miestelio bendruomenę. Luokėje, Varnių gatvėje, šalia gyvenamojo namo gyvatvorės, praeivis rado vyro lavoną su smurto žymėmis ant viso kūno. Nustačius velionio asmenybę buvo sulaikyti trys jo nužudymu įtariami luokiškiai.
Du iš jų – 1981 metais gimęs S. K. ir 1975 metais gimęs K. P. – teismo sprendimu pripažinti kaltais.
Bylos duomenimis, nusikaltimas Luokėje buvo įvykdytas 2018 m. naktį iš kovo 7 d. į kovo 8 d. Trys vyrai, tarp kurių buvo ir nukentėjusysis A. L., kaltinamojo K. P. namuose vartojo alkoholį. Alų ir degtinę vyrai gėrė keletą valandų, kol tarp jų kilo konfliktas. Įsiplieskusio ginčo auka tapo A. L. Vyras buvo mušamas rankomis, įvairiais kietais daiktais, spardomas. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, nukentėjusiajam buvo suduoti 68 smūgiai į įvairias kūno vietas, tarp jų ir į gyvybiškai itin svarbias. Po to kruvino susidorojimo auka buvo ištempta į lauką ir palikta šalikelėje toje pačioje gatvėje, kur gyvena K. P.
Kaltinamieji negalėjo prisiminti visų nusikaltimo aplinkybių, vyrai keitė parodymus. S. K. teisme savo kaltę pripažino tik iš dalies, jis neneigė, jog sudavė smūgius A. L. Kaltinamasis K. P. savo kaltę kategoriškai neigė.
„Bylą išnagrinėjusi teisėjų kolegija konstatavo, jog šis nusikaltimas įrodytas ne tik kaltinamųjų, liudytojų parodymais, bet ir kita byloje esančia medžiaga, įkalčiais. Konstatuota, jog po nužudymo kaltinamieji kryptingai naikino nusikaltimo pėdsakus, plovė kraują, degino skudurus“, – bylos duomenis komentavo Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas.
Teismo atstovas informavo, jog faktiniais bylos duomenimis nustatyta, kad kaltinamieji S. K. ir K. P. iki nusikalstamos veikos padarymo girtavo. Teismo posėdyje šie luokiškiai teigė, kad nusikalstamos veikos motyvų paaiškinti negali, pasak jų, būdami blaivūs smurto prieš A. L. nebūtų naudoję. Įvertinęs šį faktorių teismas konstatavo, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė būdami apsvaigę nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos įvykdyti nusikaltimą.
Už padarytą nusikalstamą veiką teismas S. K. ir K. P. pripažino kaltais ir kiekvienam jų skyrė po 13 metų laisvės atėmimo bausmes. Vienas iš nuteistųjų suimtas teismo posėdžių salėje.
Teismo sprendimu nuteistieji solidariai nužudytojo artimiesiems taip pat turės atlyginti 1 877 eurų turtinę ir 7 000 eurų neturtinę žalą bei 500 eurų proceso išlaidų.
Šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Abu vyrai anksčiau yra turėję reikalų su teisėsaugos institucijomis. Jie teisti už šias nusikaltimas veikas: vagystė, fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas.

 

Nuotrauka iš Šiaulių apygardos teismo archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt