Luokės muzikos ir dailės mokykla paminėjo 30 metų sukaktį

Parašė:  2019-11-01

Spalio 26-ąją Telšių rajono Luokės muzikos ir dailės mokykla šventė 30 metų jubiliejų. Ugdymo įstaigoje šiuo metu mokosi 43 mokiniai, jai 25-erius metus vadovauja luokiškė Vilija Benešienė.
Šventinę dieną sulaukta daug svečių, buvusių ir esamų mokinių, mokytojų, vaikų tėvelių. Padėkos raštais pagerbti mokyklos darbuotojai.
Aurelija SERVIENĖ
Sugiedojus mokyklos himną „Saulelė švietė, paukšteliai čiulbėjo“, šventės dalyvius pasveikino renginio vedėja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė. Moteris prieš 25 metus baigė Luokės muzikos mokyklą, o šiuo metu dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje.
Tylos minute pagerbti anapilin išėjusieji buvę mokyklos mokytojai ir mokiniai. Uždegta atminimo žvakutė.
Apžvelgti visi trys Luokės muzikos ir dailės mokyklos dešimtmečiai: gražūs, turtingi renginių ir gabių mokinių. Po kiekvieno dešimtmečio pristatymo sveikinimo žodį ar muzikos kūrinį dovanojo buvę to laikotarpio mokiniai, o pastaruosius džiugino dabartiniai įstaigos ugdytiniai.
Pirmasis dešimtmetis
Mokyklos įsteigimo priešistorę priminė luokiškė, buvusi Luokės apylinkės pirmininkė, vėliau seniūnė Genovaitė Linkuvienė: „Luokiškiai Joana ir Jonas Misiūnai atvyko į tuometinę Luokės apylinkę ir papasakojo apie norą ir galimybę įsteigti Luokėje vaikų muzikos ir dailės mokyklą, ypač kad Vilniuje gyvenantis Ričardas Vaigauskas, Joanos brolis, pažadėjo padėti susitikti su respublikine valdžia dėl leidimo ir finansavimo. Iš tuometinio Luokės tarybinio ūkio vadovo Juozo Pudžiuvelio gavome sutikimą mokyklai skirti patalpas Luokės vaikų darželio antrame aukšte ir transportą nuvykti pokalbio į Vilnių. Taigi, R. Vaigausko padedami, po ilgų diskusijų iš respublikinės valdžios gavome leidimą įsteigti Luokėje vaikų muzikos ir dailės mokyklą.“
Iškilmingas mokyklos atidarymas įvyko 1989 m. rugsėjo 6 d.
Mokyklos įkūrėjas ir pirmasis direktorius – a. a. Jonas Misiūnas.
Nuo pat pirmųjų mokyklos gyvavimo dienų iki šiol dirba mokytojai Vilija Benešienė, Anisa Dauskurtienė, Diana Kairienė ir darbuotoja Dalia Klimienė. Po metų pedagogų gretas papildė Alma Ročienė. Dar vėliau – Tatjana Zaleckienė, Drąsutis Balčiūnas, Giedrė Žeimytė-Jurkuvienė. Šiandien jau nebedirba, bet ilgus metus puikiai mokykloje mokytojavo dailės dalyko mokytojas Juozapas Kaunas ir gitaros dalyko mokytojas Juventas Radzys.
1992 m. mokyklos mokslo metai prasidėjo naujose patalpose – įstaiga persikėlė į Luokės vidurinės mokyklos patalpas, kuriose yra iki šiol. O 1994 m. mokykloje įvyko kaita – mokyklos įkūrėjui išėjus į pensiją, direktore paskirta mokytoja Vilija Benešienė. Ir jau 25 metus šiai mokyklai vadovauja. Įstaigoje besimokančių mokinių geografija buvo plati – mokėsi vaikai ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš Kelmės rajono, Užvenčio.
Mokykla išgyveno ir neramių dienų: 1994 m. jos išlikimui iškilo reali grėsmė – norėta mokyklą uždaryti. Bet mokinių tėvų, tuometinės seniūnės G. Linkuvienės, mokytojų ir keleto supratingų valdininkų dėka ji liko gyvuoti iki šiol!
Per pirmąjį dešimtmetį mokykloje mokėsi beveik 200 mokinių, ją baigė 29 absolventai.
Antrasis dešimtmetis
Šiuo laikotarpiu mokykla gyveno aktyvų koncertinį gyvenimą – surengė 30 koncertų, vyko į koncertinius pasirodymus, dailės dalyko mokiniai dalyvavo piešinių konkursuose, kūrybinėse dailės stovyklose, vyko į tarptautinį festivalį.
Per antrąjį dešimtmetį ugdymo įstaigoje mokėsi daugiau kaip 150 mokinių, o ją baigė net 49 absolventai.
Trečiasis dešimtmetis
Mokykla pradėjo organizuoti naujus meninius projektus: „Vaikų Velykėlės“, „Meno šventė“, vėliau atviras menines pamokas Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos pradinių klasių mokiniams. Į tradicinius koncertus atlikėjais įtraukė mokinių tėvelius, daugiausia mamas.
Naujiena: šioje mokykloje įgyti dailės ir muzikos žinių gali ir suaugusieji. Dainuojantys ir muzikuojantys mokiniai ne vieną kartą dalyvavo jaunųjų žemaičių konkurse Luokėje, kur laimėdavo prizines vietas. Jau keleri metai iš eilės kaip popmuzikos choro dalyviai šv. Kūčių vakarą gieda giesmes Luokės bažnyčioje. Dailės dalyko mokiniai, paraginti buvusio mokytojo Juozapo Kauno, nemažai metų aktyviai dalyvavo Plungėje jaunųjų menininkų parodoje-konkurse, skirtame Stanislovo Riaubos premijai laimėti, ir parsivežė ne vieną apdovanojimą.
2014 m. dailininkai meniškai ištapė Luokės miestelio autobusų stotelės sienas. Mokykla įsijungė į Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos iniciatyvą Kovo 11-osios minėjimo renginyje apdovanoti tų mokslo metų patį geriausią mokinį ir taip penkerius metus iš eilės.
Kasmet į mokyklos paramos sąskaitą įplaukia mokyklos darbuotojų ir kitų gerų žmonių skiriama 2 procentų parama. O luokiškis Vytautas Barsteiga net 14 metų remia vieno mokinio mokymąsi šioje įstaigoje.
Šį dešimtmetį mokykloje mokėsi apie 140 mokinių ir baigė 51 absolventas.
Sveikinimai ir padėkos
Sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Eglė Barčauskienė.
Į mokyklą sugrįžusius buvusius ir esamus mokinius, draugus, tėvelius pasveikino direktorė V. Benešienė. Ji kartu su rajono meru padėkos raštais apdovanojo mokyklos darbuotojus.
Po visų svečių pasisakymų nuskambėjo mokinių ir mokytojų finalinė daina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt