Lėšų baseino remontui bus skiriama jau po Naujųjų metų

Parašė:  2019-10-22

Telšių mieste, „Ateities“ progimnazijos pastate, 1996 metais įrengtas baseinas, kuriame treniruojasi ir plaukti mokosi moksleiviai, negalavimų kamuojami suaugusieji, sportininkai bei visi pageidaujantieji. Nuo veiklos pradžios iki dabar – per dvidešimt trejus metus – baseinas ir jo erdvės buvo tvarkytos tik minimaliai, tad baseino, jo erdvių ir paties pastato būklė yra nepavydėtina. Pagaliau galime pasidžiaugti oficialiu patvirtinimu – reaguodama į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Imanto Motiejūno prašymą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šį mėnesį informavo, kad baseino kapitaliniam remontui bus skirta per pusantro milijono eurų.
Rugsėjo 5 dieną Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl galimybės kapitališkai sutvarkyti Lygumų gatvėje esantį baseiną.
Spalio mėnesį gautas atsakymas, kad jau 2020-aisiais bus skiriama pirmoji finansavimo dalis, o bendra ministerijos skiriama suma – 1 mln. 544 tūkst. eurų.
„Investuojame į viešųjų erdvių tvarkymą, administracinių pastatų remontą, remiame kultūrą, bendruomenes bei daugybę kitų sričių, bet vaikai, senjorai, sportininkai ir kiti, kurie naudojasi baseinu kaip sveikatos, sporto šakos, ugdymo, laisvalaikio šaltiniu, likę užmiršti – priversti lankyti dvidešimt trejus metus neremontuotą baseiną“, – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas.
Baseinas – mažųjų piliečių mokykla
Telšių sporto ir rekreacijos centrą šiuo metu lanko 381 moksleivis. Beveik ketvirtadalis, 22 procentai, privalo nuolat treniruotis baseine: 43 plaukimo kaip sporto šakos moksleiviai, 28 šiuolaikinės penkiakovės (trikovės) šakos ugdytiniai. Be to, lankyti baseiną privaloma ir 13 kitos sporto šakos – irklavimo – moksleivių.
Baseinas yra ir mūsų mažųjų piliečių – pradinukų gebėjimų lavinimo šaltinis. Telšių rajono savivaldybė su rėmėju įgyvendina socialinę akciją „Antrą klasę baigi – plaukti moki!“ Kasmet net apie 400 Telšių rajono antrokų „Ateities“ progimnazijos baseine išmoksta plaukti ar lavina savo įgūdžius (pvz.: 2016–2017 m. baseiną lankė 404, 2017–2018 m. – 414 antraklasių). Antrokams įteikiami Plaukimo programos mokymo diplomai. Pažymėtina ir tai, kad Telšių rajono savivaldybė, „Ateities“ progimnazija ir privati bendrovė yra idėjos autoriai – pirmieji Lietuvoje už savo lėšas pradėję mokyti vaikus plaukti.
Būsimi remonto darbai 
Kapitalinis remontas reikalingas ne tik baseinui ir jo patalpoms, bet ir erdvaus pastato išorei. Būtina pakeisti baseino langus ir duris, apšiltinti visą pastatą, sutvarkyti visą pastato vidų. Ypač daug problemų kelianti yra baseino inžinerinė sistema, todėl būtina kapitališkai remontuoti santechniką, šildymą, vėdinimą, elektrotechniką ir t. t.
„Siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, baseinas ir jo erdvės privalo atitikti aukščiausius saugumo ir kokybės rodiklius. Vandens kokybė, švara, tvarka yra užtikrinta, naudotis baseinu galima, tačiau dabartinę situaciją privalome keisti. Inžinerinių sistemų būklė yra kone tragiška, baseino pastatas, sujungtas su renovuotu mokyklos pastatu, taip pat prastos būklės. Visos erdvės – tiek dušai, tiek persirengimo kabinos ir t. t. – privalo būti kapitališkai pertvarkytos. Darbų apimtys – didžiulės, laukia sudėtingas ir atsakingas darbas, tačiau jų rezultatas džiugins ir teiks naudos visai rajono bendruomenei. Tikiu, kad po remonto mes išugdysime dar daugiau puikių sportininkų, nes vaikams ir jaunimui moderniame baseine ir jo erdvėse bus daug maloniau lankytis“, – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas.
Pirmasis būsimas pokytis – bus kapitališkai suremontuotas pats baseinas. Jo patalpose bus suformuotos vyrų ir moterų drabužinės su spintelėmis daiktams, vyrų ir moterų prausyklos, sanitariniai mazgai, kriauklės, plaukų džiovintuvai, bus iki 10 persirengimo kabinų, kurių dalis bus pritaikytos asmenims, turntiems negalią.
Be to, baseino patalpose planuojama įrengti ir pirtį ar net kelias skirtingas. Greta jų bus dušas ir poilsio zona. Buvusio garažo vietoje suplanuotas baseinas vaikams ir sūkurinė vonia.
Laukiančius pokyčius puikiai įsivaizduoja tie, kurie vyksta pailsėti į kitų rajonų pastatytus ar rekonstruotus modernius baseinus. Po kapitalinio remonto kitiems rajonams atitenkančios pajamos už baseino lankymą liks Telšiuose – prognozuojama, kad klientų skaičius „Ateities“ progimnazijos baseine ženkliai padidės.


Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Y3YP parašė:

    I kaip bus su antrokas kurie po naujų metų turi pradėti mokintis plaukti?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt