Kur ras vietą vertingi Respublikos gatvės grindinio akmenys?

Parašė:  2019-12-03

Telšių miesto Respublikos gatvės atkarpoje atliekamus rekonstrukcijos darbus telšiškiai akylai stebi! Dar neužgijus žaizdoms dėl nupjautų liepų, žiojasi kitos.
Jau kelinta diena minėtoje vietoje dirba sunkiasvorės mašinos. Jos ardydamos asfalto sluoksnį atvėrė seną akmeninį grindinį – pas mus vadinamą „brukiu“. Akmenys kabinami kartu su žvyru į priekabas ir išvežami. Žmonės susirūpino, kur turtingą Žemaitijos sostinės istoriją menantys akmenys bus panaudoti, ar juos kur nors dar bus galima išvysti, ar nenutiks taip, kad jie nuguls kieno nors privačiame kieme?
Aurelija SERVIENĖ
Atkasti akmenys turi savo kainą
Kur būtų galima tikslingai panaudoti gražiai atkastus grindinio akmenis, minčių turi Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius: „Vykdant tokius projektus reikėtų jau iš anksto numatyti porą vyrų iš seniūnijos, kurie žolės per žiemą nepjauna, kad atkastais akmenimis išgrįstų kokius gražius Telšių miesto kiemelius arba nedidelę gatvelę. Būtų gražu jais sutvarkyti Mažąją Kalno gatvelę, einančią pagal senąjį policijos pastatą,
arba gatvelę prie senosios žydų sinagogos, o gal prie ežero…“
Pašnekovas baiminasi, jog vertingu atkastu grindiniu taip niekas tinkamai ir nepasirūpins: „Atkasti akmenys turi savo kainą, juos reiktų vertinti ir saugoti. Ar jie papilti į krūvą atokiau nuo miesto centro bus saugūs, ar žmonės jų neištampys? Jei Telšiams nereikia, gal rajono seniūnijų vadovams pasiūlyti akmenų, negi jie nenorėtų pasitvarkyti kokios gatvelės?“
A. Dacius kviečia pasekti Akmenės miesto pavyzdžiu, kur yra keletas pagrindinių gatvelių, gražiai grįstų akmenimis.
Akmenys – miesto turtas
Respublikos gatvėje rekonstrukcijos darbus vykdo UAB „Techsis“. Jos vadovas Algirdas Birkantas patikino, kad nė viena pakrauta mašina, nė vienas akmuo tikrai nevažiuoja į šoną.
„Akmenys yra Telšių rajono savivaldybės, miesto turtas. Mums yra duotas nurodymas visus iškastus akmenis suvežti į aikštelę prie buvusių kareivinių. Labai mažą dalį akmenų mes pasiliksime ir panaudosime renovuojamame objekte. Tais akmenimis kai kur bus užpildyti tarpai tarp šaligatvio ir namo, tarp šaligatvio ir tvoros (taip yra padaryta Birutės gatvėje). Bet tokių vietų bus tikrai nedaug“, – pasakojo įmonės vadovas.
A. Birkantas informavo, kad „brukis“ nėra ištisai per visą Respublikos gatvę, nes kur buvo tiesiamos ar taisomos komunikacijos, tose vietose akmenų jau nebėra.
Projekte nebuvo numatyta grindinį atkurti.
Akmenų panaudojimo klausimo nesprendė
Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas informavo, jog Savivaldybėje kol kas akmenų panaudojimo klausimas nebuvo spręstas.
Vadovaujantis techniniu projektu, akmenys, kaip grįžtamoji medžiaga, pristatomi į Telšių rajono savivaldybės administracijos nurodytą vietą.
„Telšių ŽINIOS“ nuvyko į vietą – prie buvusių kareivinių, kur šiuo metu kartu su žvyru yra sandėliuojami atkasti akmenys. Teritorija aptverta metaline tvora. Pasiteiravus, kaip bus saugomas miesto turtas – akmenys, kol išsispręs jo panaudojimas, G. Lukauskas atsakė, esą žvyro nėra ko saugoti, o nuo žmogaus ir neapsaugosi.
Telšiškiai kviečiami teikti idėjas
Kadangi Telšių rajono savivaldybės administracija nesivadovauja principu „Kon darā, veiziek gāla“ – jau įgyvendinamas projektas tebėra lygtis su daug nežinomųjų, gal į talką galėtų ateiti Telšių rajono gyventojai?!
Mieli skaitytojai, padėkite rajono valdžiai apsispręsti, kur tikslingai būtų galima panaudoti Respublikos gatvėje atkastus akmenis. Jei kas turite idėjų, prašome rašyti el. paštu: tz@tzinios.lt arba skambinti telefonu į redakciją (8 444) 52280.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. bernardas parašė:

    kiek atsimenu visa Respublikos g. yra grysta akmenim -brukis, atsfaltas paslepe viską,vo kai rmontuoja -dyvijas kad brukį rado………

  2. PROFESORIUS parašė:

    Žemaitės gatvė irgi buvo grįsta brukiu, asfaltas buvo klojamas tiesiog ant viršaus

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt