Kultūros centro rekonstrukcijos darbai – pagaliau finišo tiesiojoje. Ar niekas nebepakiš kojos?

Parašė:  2020-07-24

Telšių kultūros centro renovacija skaičiuoja tryliktus metus. Per tris valdžios kadencijas jau turbūt visi spėjome pamesti skaičių, kiek kartų buvo žadama atverti šios įstaigos duris.
Vilties netekę ne tik kultūros centro darbuotojai, bet ir vietiniai gyventojai. Užaugo jaunoji karta, kuri apie tokį egzistuojantį kultūros centrą tikriausiai net nežino. Kol tęsiasi ginčai su rangovu dėl garso izoliacijos plokščių, visi jau priprato prie renginių teatro salėje, amfiteatre ir kitose miesto erdvėse. Meno kolektyvų nariai kantriai metai iš metų repetuoja koridoriuose, švietimo įstaigų salėse ir kitose vietose.
Kokia situacija šiandien, ar yra prošvaisčių, jog šiais metais Telšių kultūros centras pagaliau atvers duris, klausiame Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo Gintauto Lukausko.
Aurelija SERVIENĖ
– Ar yra vilties, jog šiais metais Telšių kultūros centro renovacija pasieks finišo tiesiąją?
– Ilgai trukę ginčai lyg ir baigti, aptarta darbų užbaigimo eiga su rangovu. Kol kas finišo tiesioji matyti, bet po tiek ginčų nedrąsu kalbėti apie pabaigą, kol jos dar nėra.
– Kokia situacija šiandien dėl kultūros centro renovacijos užbaigimo?
– Darbų defektai yra ištaisyti, laukiama 6–8 savaitės, kol į objektą bus pristatytos projekto reikalavimus atitinkančios sienų akustinės plokštės. Gavęs jas rangovas sumontuoja ir atlieka visus baigiamuosius darbus (išsiveža statybines atliekas, išvalo patalpas ir pan.). Vėliau – dokumentacijos ir objekto perėmimas bei teikimas Valstybinei teritorijų ir statybos inspekcijai dėl statybos užbaigimo procedūros organizavimo.
– Kuo baigėsi ginčas su rangovu dėl garso izoliacijos plokščių: ar paprastos gipskartonio plokštės salėje bus pakeistos pirminiame projekte numatyta medžiaga?
– Perforuotos gipso kartono plokštės salėje bus pakeistos į techniniame projekte numatytą medžiagą. Pareikalauta ištaisyti ir kitus nekokybiškai atliktus darbus.
– Ar galite įvardyti datą, kada pradės veikti Telšių kultūros centras?
– Kaip minėjau aukščiau, nedrąsu skelbti net preliminarią datą, nes jų anksčiau būta ne viena. Taip pat daug kas priklauso nuo Valstybinės teritorijų ir statybos inspekcijos vykdomos statybos užbaigimo procedūros, kurios metu komisijoje esantys nariai gali pareikšti pastabų, paprašyti pateikti papildomų dokumentų ir pan., kas gali daryti įtaką objekto pradėjimo eksploatuoti terminui.
– Kiek iš viso kainavo Telšių kultūros centro renovacija?
– Apytiksliai vertinant kartu su bibliotekos dalies darbais, baldais, įranga ir inžinerinėmis paslaugomis (projekto koregavimai, projekto vykdymo priežiūros paslaugos, ekspertizės ir pan.) rekonstrukcijos darbų vertė siekia apie 8,1 mln. Eur.
– Kada pirminiame projekte buvo planuota baigti kultūros centro renovaciją? Kiek užsitęsė darbai? Kas buvo pagrindiniai trukdžiai, neleidę baigti darbų laiku?
– 2007 m. liepos 30 d. su UAB „Dovirma“ buvo pasirašyta statybos darbų rangos sutartis, kuria rangovas įsipareigojo atlikti Telšių Žemaitės teatro, kultūros centro ir K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos pastato avarinės būklės likvidavimo ir rekonstrukcijos darbus, kurie turėjo būti baigti iki 2012 m. gruodžio 15 d. Tačiau bankrutavus rangovui vyko objekto perėmimo procedūros, atliktų ir neatliktų darbų kiekių skaičiavimai. Po to – pirkimo medžiagos rengimas ir derinimas su Viešųjų pirkimų tarnyba ir pačios pirkimo procedūros.
2015 m. rugpjūčio 31 d. buvo pasirašyta rangos darbų sutartis su dabartiniu rangovu, kuris atlieka objekto užbaigimo darbus. Darbai turėjo būti baigti iki 2018 m. rugsėjo 9 d. Dėl kilusių ginčų jie užsitęsė beveik dvejus metus.
Pagrindiniai trukdžiai: projektinės dokumentacijos klaidos – suprojektuotų sprendinių neatitiktis faktinei situacijai, kas sukelia konfliktines situacijas tarp visų statybos dalyvių ir atsiliepia tiek laiko, tiek finansine prasme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Linksmas žmogus parašė:

  Kas gali koją pakišti labiausiai, jei ne pati Savivaldybė. Rangovas seniai darbus būtų atlikęs jei ne biurokratiniai sprendimai. Koks skirtumas koks Rangovas statys kultūros centrą, ar ješibotą, ar dar kokį pastatą, visada bus kaltas tik Rangovas ir žinoma niekada nebus kaltas Užsakovas.Nebent teismo sprendimas pripažins kaltu.O savivaldybė tame patirties turi nemažai.Ačiū teismams. Kas protingi-supranta, kas kvaili, nėra jiems reikalo ir suprast.

 2. Hare parašė:

  Tik prie tokiu meru ir įmanomos nesąmones. Toliau jų vardais vadinkit mokyklas, gatves. Balsuokit už juos. Menų mokykla jie tikrai pastatys: per 30 metu

 3. Zinys parašė:

  Nepasisekė su rangovais. Gaila, kad mūsų krašte nėra normalių statybos kompanijų – nėra konkurencijos.

 4. Ainius parašė:

  Kalti savivaldybės valdininkai pasirinkdami netinkamus rangovus. Dauguma statybų ir rekonstrukcijų stringa. Tai matome ir Respublikos g.tvarkyme, visi vargsta važiuodami aplinkeliais, o darbai beveik nejuda.

 5. Imantas parašė:

  Ne statybininkai kalti, o tie, kurie juos samdo ir vykdo jų darbo kontrolę- t.y. savivaldybė…
  Bet, matyt, toks yra biznis…

 6. Kęstutis G. parašė:

  Už šio objekto renovacijos projektą buvo sumokėta 900000 litų žinomai firmai ir žinome kokio “ profesoriaus“ ta firma yra.

 7. Taip pat linksmas parašė:

  O profesorius ir toliau savivaldybės duris kojomis atsidarinėja, ir dar žentelį arčiau lovio stumia, kad sotūs abudu būtų

 8. Telsiai verslas parašė:

  bet ta renovacija dar ilgai eis kol viska sutvarkys

 9. Va taip parašė:

  prie ko čia kalti rangovai, iš viso jokia statybinė įmonė nebenori dirbti Telšiuose, nors ir turi savo ofisą Telšiuose.O įmonių yra daug.pasidomėkit. Bet geriau dirba kituose rajonuose, čia yra faktas. Greitai niekas čia nebedirbs, nebent toks rangovas kuris užsakovui mokės (…) ir labai daug.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt