Klaidinantis ženklinimas Pramonės ir Sedos gatvių sankryžoje

Parašė:  2019-11-05

„Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė gyventojų nusiskundimų dėl Telšių Sedos ir Pramonės gatvių sankryžoje, išsukant iš „Viados“ degalinės, esančio kelių ženklinimo. Telšiškių teigimu, baigiamos rekonstruoti Pramonės gatvės kelio ženklinimas nesutampa su ženklinimu Sedos g., vairuotojai klaidinami.
Kai straipsnis buvo paruoštas spaudai, vieną kelio ženklą Pramonės gatvės pradžioje pakeitė kitas, tačiau Sedos gatvės horizontalusis ženklinimas vis dar kelia neaiškumų.
Monika GIRDVAINĖ

Ženklinimas – klaidinantis
Į redakciją kreipęsi vairuotojai tvirtino, jog jiems nesuprantama, kokiais ženklais vadovautis ir kokių taisyklių laikytis važiuojant Sedos ir Pramonės gatvių sankryžoje. Mat Pramonės gatvės pradžioje, ties sankryža su Sedos g., stovi ženklas „Duoti kelią“, lyg ir leidžiantis sukant į minėtą gatvę važiuoti tiek į dešinę, tiek į kairę. Tačiau ženklinimas ant važiuojamosios dalies Sedos gatvėje tokiems veiksmams tarsi prieštarauja.
„Kertant ištisines linijas Sedos gatvėje ar važiuojant per nukreipimo saleles bet kokiu atveju pažeidžiamos taisyklės, tačiau ženklo, draudžiančio išsukti į tą gatvę, irgi nėra. Nebesuprantu, kuo vadovautis. Jei jau atnaujino gatves, tai galėtų suvienodinti ir kelių ženklinimą, kad jis būtų suprantamas visiems“, – kalbėjo telšiškis.
Kad minėtų gatvių ženklinimas klaidina vairuotojus, sutiko ir Pramonės gatvės rekonstrukcijos darbus atlikusios įmonės „Telšių keliai“ direktorius Valdas Knystautas.
Vadovas pasakojo, kad ruošiantis ženklinti Pramonės gatvę suinteresuotiems asmenims buvo siūlyta kartu perbraižyti ženklinimą ir Sedos gatvėje. Tačiau į šiuos siūlymus nebuvo reaguojama ir ženklinimas iki šiol nėra suvienodintas.
„Mes tas problemas pastebime kaip specialistai, kaip gyventojai ir kaip Telšių patriotai. Esu ne kartą sakęs, kad iš savo veiklos srities galime daug kur patarti. Teikėme siūlymus ir kaip galėtų būti perprojektuotas ženklinimas Sedos gatvėje, kad būtų galima sukti ir į kairę, ir į dešinę.
Metai praėjo, kai Sedos gatvė atnaujinta. Savivaldos atstovų vietoje grįžčiau prie tų klausimų“, – dėstė V. Knystautas.
Prašo ištaisyti trūkumus
Dėl vairuotojams kylančių neaiškumų redakcija kreipėsi į policijos pareigūnus.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Dokumentų valdymo poskyrio vedėja Edita Ubartienė informavo, kad komisariate taip pat yra gauta gyventojų nusiskundimų dėl kelių ženklinimo Telšių Sedos ir Pramonės gatvių sankryžoje.
Telšių policijos atstovė pripažino, kad gyventojų nepasitenkinimas dėl klaidinančio kelių ženklinimo – pagrįstas.
„Įvertinęs šio kelio techninių eismo reguliavimo priemonių atitikimą teisės aktų ir saugaus eismo reikalavimus ir nustatęs horizontaliojo kelio ženklinimo neatitikimus, Telšių AVPK Kelių policijos skyrius kreipėsi į kelių savininkus – Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos ir Telšių rajono savivaldybės administraciją – su prašymu ištaisyti esamus trūkumus ir atlikti tinkamą ir gyventojų neklaidinantį kelio horizontalųjį ir vertikalųjį ženklinimą“, – prieš keletą savaičių komentavo E. Ubartienė.
Paklausta, kaip konkrečiai reiktų elgtis, kokiomis taisyklėmis turėtų vadovautis vairuotojai važiuodami šioje kelių sankirtoje esant minėtam kelio ženklinimui, pašnekovė patarė tiesiog vadovautis Kelių eismo taisyklėmis.
Ženklas pakeistas, o ženklinimas tas pats
Praėjusią savaitę Sedos ir Pramonės gatvių ženklinimo neatitikimo klausimas svarstytas Telšių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje. Šios komisijos pirmininkas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius informavo, kad aiškinantis šią problemą nuspręsta pakeisti kelio ženklą Pramonės gatvės pradžioje. Anksčiau buvusį ženklą „Duoti kelią“ pakeitė nukreipiamasis kelio ženklas „Važiuoti į dešinę“.
„Ženklas Pramonės gatvėje yra pakeistas. Sedos gatvės kelias – nebe Savivaldybės nuosavybė, jis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Laukiame žinių iš direkcijos, ką ji siūlys daryti, o mes ne savo kelio perženklinti negalime“, – situaciją komentavo A. Lukavičius. Jis pridūrė, kad Eismo saugumo komisija direkcijai išsiuntė raštą, pristatydama padarytus darbus ir prašydama suvienodinti kelių ženklinimą minėtų gatvių sankryžoje.
„Komisijai priklausantis policijos atstovas paaiškino, kad jeigu kelio ženklinimas prieštarauja kelio ženklui, remdamiesi Kelių eismo taisyklėmis, vairuotojai turi vadovautis kelio ženklais. Jeigu vairuotojai žino Kelių eismo taisykles, tai jiems sunkumų kaip ir neturėtų kilti“, – kaip reiktų elgtis vairuotojams, važiuojantiems minėtoje sankryžoje, paaiškino Eismo saugumo komisijos pirmininkas.
Jis patikino, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimų sukant iš Pramonės gatvės į dešinę pusę nebus fiksuojama net ir kertant vadinamąsias saleles. O dėl draudimo sukti į kairę pusę direkcija sprendimą priėmė gerokai anksčiau ir, pašnekovo teigimu, vargu ar jį pakeis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Zemaitis parašė:

    Nepilstykit ponai „valdininkai“is tuscio I kiaura.Atsakykit Telsiu gyventojams uz keik jus nupirko kad galetu zymeti Sedos gave kaip nori.Turiu omeny pazymeti vietas automobiliams stoveti kur sukti kur nesukti butu galima.Juk jus esate protingi ir svarbiausia saziningi.

  2. Stasys parašė:

    Dėl ženklinimo, tai manau tik laiko klausimas. Bet, kad galima sukti tik į dešinę, tai tikra nesąmonė. Važiuoti prie šviesoforo apsisukti. Ten taigi irgi sudėtinga. Be to valdžia galėtų atsižvelgti į gamtos apsaugą. Be reikalo deginamas kuras. Žmonėms kainuoja ne tik kuras, bet ir laikas. Kas per valdžia, norėtų lygtai padaryti ir gerai, bet neįstengia. Tai čia ne valdžia.

  3. Inga parašė:

    Šita gatvė buvo rekonstruota, ir dėl žmonių pasipiktinimo, kad negalima sukti į kairę, ją rekonstravo antrą kartą. Resiume – vistiek negalima sukti į kairę. Telšių valdininkai ką jus darote?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt