Kaunatavoje – paminklas signatarui Liudvikui Simučiui

Parašė:  2019-08-23

Rugpjūčio 15 dieną Kaunatavoje minint tradicinę Žolinių šventę iškilmingai atidengtas ir pašventintas paminklas signatarui Liudvikui Simučiui.
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras
L. Simutis gimė 1935 m. rugpjūčio 27 d. Kaunatavoje. 1955-aisiais buvo suimtas už dalyvavimą Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdyje (partizanas, karys savanoris) ir nuteistas sušaudyti. Nuosprendį pakeitus į 25 metų įkalinimo bausmę, į laisvę išėjo 1977 m. Iki 1990 metų dalyvavo pogrindinėje antisovietinėje veikloje. 1990–1992 m. buvo LR Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo deputatas.
L. Simutis buvo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Lietuvos Sąjūdžio tarybos, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio narys (karys savanoris).
Kaunataviškis apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi (1998 m.), Lietuvos nepriklausomybės medaliu (2000 m.), Kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu (2000 m.), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos žymeniu „Už Lietuvą“.
Atidengtas paminklas
Paminklo atidengimo iškilmėse kalbėjęs Kaunatavos bendruomenės pirmininkas Remigijus Gailis džiaugėsi, jog po ketverių metų pagaliau buvo ištesėtas bendruomenės pažadas įamžinti žymių kaunataviškių atminimą skulptūromis. „Bendruomenės namų kiemelyje jau stovi keletas tokių skulptūrų, o šiandien mes atidengiame skulptūrą mūsų kraštiečiui, kovotojui, politiniam kaliniui, signatarui L. Simučiui“, – kalbėjo R. Gailis.
Signataro bendražygis, kaunataviškis, kovotojas už laisvą Lietuvą Vincas Jasas gyrė begalinę L. Simučio drąsą ir jo nuveiktus darbus.
Padėkos žodį tarė L. Simučio žmona Irena Simutienė: „Man, paprastai merginai, likimas buvo dosnus ir leido šį žmogų pažinti iš labai arti, būti su juo kartu ir skaudžiomis, ir džiugiomis dienomis. Auginti su juo vaikus ir eiti koja kojon visus 36 metus, kol Dievas pasišaukė jį Amžinybėn. Dėkinga susiklosčiusioms gyvenimo aplinkybėms, kad galėjau būti šalia nepaprastai teisingo, sąžiningo, didelio savo dvasia žmogaus. Tegul niekada mes neužmirštame savo didelių žmonių.“
Simbolinę paminklo atidarymo juostelę perkirpo R. Gailis ir I. Simutienė, pašventino kunigas Donatas Litvinas.
Po ceremonijos šv. Mišias Kaunatavos bažnyčioje aukojo klebonas Darius Povilaitis. Šventinę nuotaiką ir muziką saksofonu dovanojo Martynas Miliauskas.
Žolinių šventė tęsėsi amatų kiemelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškis parašė:

    Nu py, detc naujiena, taible kiekvienam statykit po paminkla

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt