Jubiliejinė skulptoriaus J. Kalinausko paroda

Parašė:  2019-12-13

Gruodžio 5 dieną Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių galerijoje atidaryta jubiliejinė skulptoriaus Juozo Kalinausko ir jo dukros Linos Kalinauskaitės darbų paroda.
Aurelija SERVIENĖ
J. Kalinauskas – vienas žymiausių lietuvių skulptorių, medalininkų, žinomas ne vien Lietuvoje, bet ir Europoje. Jo didžiausias įkvėpimo šaltinis – moters formos – atsiskleidžia įvairiais pavidalais ir technikomis ant popieriaus, šilko. Tai nėra studijiniai piešiniai, o improvizuotos skulptūros, kupinos skulptoriaus emocijos. Švelnių formų poezija kviečia pasigėrėti moteriško monumentalumo didybe. Parodoje rodomi piešiniai nuo 1962 metų. Kita labiau žinoma skulptoriaus kūrybinė pusė – medalio menas. Jau daugelį dešimtmečių puoselėjama skulptūros sritis, kurios pagrindiniai herojai yra Lietuvos istorijos asmenybės ir didžiosios kovos. Parodos akcentas – dar tebekuriamas Oršos mūšis.
„Savo kūriniuose siekiu monumentalumo, formos sprendime – harmonijos, ritmo ir muzikalumo“, – sakė J. Kalinauskas.
Parodos ekspoziciją VDA Telšių galerijoje papildė skulptoriaus dukros L. Kalinauskaitės darbai. Jos kūryboje atsispindi tėvo meninis suvokimas ir idėjos, bet jau per kitokią, švelnesnę, tapybiškesnę, prizmę. Dailininkės polinkis į detalizavimą medalio meną perkelia į juvelyriką, tokiu būdu sujungiant dvi meno sritis. Portretai, istoriniai ir mitologiniai siužetai vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje pakvies žiūrovą iš arčiau patyrinėti ir atrasti – kaip pasaulis gali tilpti delne.
L. Kalinauskaitės dalyvavimas bendruose su tėvu projektuose suteikė darbams moteriškos dvasios: švelnumo, formos jautrumo, detalių elegancijos. Medaliai įgijo subtilios plastikos savybių. Šiuo metu dailininkė taip pat kuria skulptūros ir juvelyrikos srityse.
Paroda veiks iki 2020 metų sausio 11 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt