Jau netrukus paaiškės Metų renovacijos projektas

Parašė:  2019-04-12

Balandžio 8-ąją prasidėjo Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu įvairių sričių ekspertai ir visi Lietuvos gyventojai turės galimybę vertinti šalyje atnaujintus daugiabučius ir išrinkti verčiausią pergalės. Konkurso metu bus remiamasi daugybe kriterijų: sutaupomos energijos kiekis, indėlis į aplinkosaugą ir architektūriniai bei kiti sprendimai. Metų renovacijos projektus galės siūlyti visi gyventojai. Vienintelis kriterijus – renovacijos darbai buvo baigti 2017–2018 m.
Sieks parodyti įvairiapusius renovacijos privalumus
Metų renovacijos projekto rinkimai – Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) iniciatyva. Ji Lietuvoje koordinuoja Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Rinkimų metu paaiškės laimėtojai – atviro balsavimo metu bus išrinktas geriausiai gyventojų įvertintas projektas, o kompetentinga įvairių sričių ekspertų komisija taip pat išrinks nugalėtoją. BETA vadovo Valiaus Serbentos teigimu, tikimasi, kad šie rinkimai taps kasmetine tradicija, kuri paskatins ir daugiau gyventojų atnaujinti savo daugiabučius.
„Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje atnaujinta 2 200 daugiabučių. Renovacijos darbai visų pirma padėjo sumažinti sunaudojamos energijos kiekį ir sumažinti šildymo sąskaitas. Taip pat įgyvendinti projektai prisidėjo prie jaukesnės ir saugesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo. Šiais rinkimais siekiame parodyti šiuos ir kitus daugiabučių renovacijos privalumus ir taip paskatinti gyventojus dalyvauti daugiabučių atnaujinimo programoje. Tikimės, kad rinkimai taps kasmetine tradicija“, – teigia V. Serbenta.
Komisijoje – kompetentingi įvairių sričių ekspertai
Iš įvairių sričių specialistų sudaryta komisija vertins energetinį efektyvumą, architektūrinius sprendimus, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą, indėlį į aplinkosaugą, bendruomeniškumo kūrimą. V. Serbenta tikina, kad daugiabučių renovacija – kompleksinis procesas, apimantis daug aspektų, todėl jiems visiems įvertinti reikia įvairių sričių ekspertų.
„Komisiją sudarys VGTU docentas dr. Giedrius Šiupšinskas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius, Aplinkos ministerijos darbuotojai ir kiti ekspertai. Jie vertins platų kriterijų spektrą, nes renovacijos metu atliekami darbai nėra tik sienų apšiltinimas ar vamzdynų keitimas – tai ir architektūriniai sprendimai ar aplinkos tvarkymo darbai“, – pasakoja BETA vadovas.
Komisijoje dalyvaus ir užsienio ekspertas Knut Holler, vadovaujantis Vokietijoje įsikūrusiai organizacijai „Būsto iniciatyva Rytų Europai“ (IWO). Ši nevyriausybinė organizacija siekia skatinti daugiabučių namų atnaujinimo procesus Rytų Europoje, taip sprendžiant energetiškai neefektyvių daugiabučių namų problemą šiame regione.
Geriausius projektus siūlys ir gyventojai
Nuo konkurso pradžios, balandžio 8 d., kiekvieną darbo dieną Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) „Facebook“ paskyroje ir naujienų portaluose pristatomi pretendentai į nugalėtojo titulą, o gyventojai, norintys atiduoti balsą už jiems labiausiai patikusį projektą, ten galės tai padaryti.
BETA vadovas Valius Serbenta sako, kad konkurso metu nebus apsiribojama tik agentūros atrinktais projektais – tą kviečiami daryti visi gyventojai: „Šiandien gerųjų pavyzdžių pilna visoje Lietuvoje, o informacija apie juos sklinda iš lūpų į lūpas, todėl gyventojai geriau už visus žino apie sėkmingiausiai įgyvendintus projektus.“
Metų renovacijos projekto rinkimams siūlomus daugiabučius namus su trumpu paaiškinimu, kodėl jie nusipelnė būti įtraukti į geriausiųjų sąrašą, galima siųsti žinute BETA „Facebook“ puslapyje arba siūlyti užpildžius formą tinklalapyje betalt.lt. Rinkimų laimėtojai paaiškės balandžio pabaigoje. Suskaičiavus balsus, bus išrinkti nugalėtojai – geriausiai komisijos įvertintas bei daugiausiai gyventojų balsų surinkęs projektas.

Nuotrauka iš BETA archyvo

B-710

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt