Janapolės mokykloje ir toliau veiks muziejus

Parašė:  2019-09-10

Uždarius Janapolės pagrindinę mokyklą, jos patalpose paliekamas mokyklos muziejus, kurį turtino ir puoselėjo mokymo įstaigos bendruomenė. Muziejaus fonduose sukaupti 264 eksponatai buvo surašyti, sutvarkyti ir perkelti į erdvesnes mokykloje esančias patalpas.
Buvusios mokyklos pastatas pereina Varnių seniūnijos žinion, o pats muziejus tampa miestelio bendruomenės nuosavybe. Jo išsaugojimu nuo šiol rūpinsis miestelio bendruomenės pirmininkė Dalia Martinkienė.
Aurelija SERVIENĖ
Muziejaus istorija
Muziejus įsteigtas 2002 m. mokyklos senajame pastate, matematikos klasėje. Jame tada buvo 101 eksponatas. 2011 m. perkeltas į mokyklos buvusias dirbtuves ir ten veikė iki 2018 m. Muziejuje buvo 224 eksponatai. Paskutiniais mokymo įstaigos gyvavimo metais muziejus buvo mokyklos patalpose buvusių dirbtuvių vietoje. O 2019 m. birželio mėnesį, uždarius mokyklą, perkeltas į antrą aukštą, į buvusį matematikos kabinetą. Tuomet dalį muziejaus eksponatų pasiėmė Žemaičių muziejus „Alka“, Žemaičių vyskupystės muziejus, dalį – eksponatus dovanoję žmonės.
Šių metų rugpjūčio 14 dienos surašymu muziejuje yra 264 eksponatai. Gausu senovinių rakandų, literatūros, baldų, darbui yra paruoštos audimo staklės, galima verpti, sukti siūlus. Taip pat susisteminta mokyklos, veikusios Janapolėje, istorija.
Muziejų turtino visa bendruomenė
Buvusi Janapolės mokyklos direktorė Janina Šileikienė tikina, kad ilgus metus muziejų turtino visa mokyklos ir miestelio bendruomenė. Jame vyko pamokos, renginiai. Jis buvo neatskiriama mokyklos dalis.
Muziejaus eksponatų išsaugojimu rūpinosi mokytoja Rūta Nevardauskienė. Ji įdėjo daug pastangų, kad surinktų kuo daugiau eksponatų. Daugiausiai senovinių daiktų mokytojos dėka iš jos senelio Kazimiero Janušo iš Milvydiškių kaimo ir mokytojos Laimos Tičkuvienės senelio Petro Jankausko iš Lapalių kaimo, Onos Servienės iš Roto Kalno kaimo.
Vėliau muziejui vadovavo Raimunda Šventožeckienė. Ji su savo krašto pažinimo būrelio vaikais surengė nemažai edukacinių programų, užrašė senų žmonių prisiminimų, pildė muziejaus fondus. Mokytoja Virginija Dirvonskienė mokė vaikus austi, verpti, sukti siūlus. Mokyklos direktorė J. Šileikienė ir pavaduotoja Laima Juškienė skatino mokytojus vesti pamokas ir renginius muziejuje.
J. Šileikienė viliasi, kad taip visų mylėtas muziejus nebus apleistas ir toliau bus turtinamas naujais eksponatais, vyks renginiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt