Išvažiavo…

Parašė:  2020-02-21

Jau kelinti metai Degaičiuose minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną tapo tradicija organizuoti bėgimą už Žemaitiją. Šįkart bėgti besibūriuojančių degaitiškių ir renginio svečių žvilgsniai kliuvo už tuščios vietos Degaičių parko teritorijoje šalia seniūnijos pastato – dar prieš kurį laiką ten stovėjo Degaičių parko pasididžiavimas – Gineso rekordininkas sunkiausias pasaulio dviratis (1 416 kg). Nebėra ir šalia buvusios metalinės skrynios…
Aurelija SERVIENĖ
Išvyko su visu dviračiu
Degaitiškiai vis dar ištikti šoko, sako niekada nebūtų patikėję, kad taip nutiks. Vieni vis dar trūkčioja pečiais ir vengia ta tema kalbėti, kiti jau ima garsiau replikuoti, o dar kiti rėžia tiesiai šviesiai: išeidamas iš darbo Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas išvyko su visu dviračiu! Liko tik tuščia, specialiai dviračiui pastatyti šalia seniūnijos įrengta vieta… Miestelio gyventojai buvo patikėję, kad sunkiausias pasaulyje dviratis, su kuriuo A. Kontrimas pasiekė Gineso rekordą, yra jų visų, todėl, kas benutiktų, stovės Degaičių parke…
Dviratis – prie namų
Kaip yra iš tiesų? Spėlionėms išsklaidyti „Telšių ŽINIOS“ kalbina A. Kontrimą.
Tvirto būdo žemaitis neišsisukinėjo – pasakė, jog sunkiausias pasaulio dviratis yra ten, kur jam ir priklauso būti, pas jo savininką kieme, Kepyklos gatvėje, Telšiuose.
Esą netrukus – jau gegužės mėnesį – dviračiu galės pasidžiaugti ir visi norintieji, A. Kontrimo valdose bus įrengta speciali vieta Gineso rekordininkui pastatyti, šalia – specialus 10 metrų takelis norintiems juo pasivažinėti.
Dviratį žemaitis išsivežęs dėl to, kad niekas nepaisė jo prašymų kelyje Šiauliai–Palanga, sankryžoje link Degaičių, pastatyti informacinę rodyklę „Antano Kontrimo sunkiausias pasaulio dviratis“.
„Kadangi rekordas yra užregistruotas mano vardu, tai dviratis yra mano nuosavybė. Supraskite mane, aš trejus metus į Savivaldybės administraciją kreipiausi su prašymais, kad Šiaulių plente pastatytų informacinę rodyklę, kad ji žymėtų ne tik Degaičių dvaro parką, bet ir sunkiausią pasaulio dviratį. Pernai Tryškių gatvėje pastatė rodyklę į Degaičių dvaro parką, o dviračio nepaminėjo. O faktiškai dėl jo ten daugelis ir atvažiuoja. Ir man dabar išeiti ir palikti Gineso rekordininką nežinia kam… Juk nežinome ir kas ateis į seniūno vietą…“ – piktinosi A. Kontrimas.
Ar gali išsivežti sunkiausią pasaulio dviratį, A. Kontrimas sakė nesitaręs su bendruomene, esą ne ji dviratį darė: „Viską nupirkau, suvežiau, visos mano detalės buvo.“
Šalia dviračio nebeliko ir aukų skrynios. Jos esą A. Kontrimas nelietė – paliko parke. O sužinojęs, jog seniūnijos darbuotojai ją nuėmė, liko nustebęs, nes ten aukos buvo renkamos ne tik dviračiui, bet ir visai parko priežiūrai.
Bendruomenė sutrikusi
Degaičių bendruomenės pirmininkė Vita Kazlauskienė teigė, jog bendruomenė dėl šitokio A. Kontrimo poelgio esanti labai sutrikusi – to nesitikėjo.
V. Kazlauskienė įsitikinusi, jog taip savintis sunkiausio pasaulio dviračio nereikėtų: „Viską suprantu: idėja, iniciatyva A. Kontrimo, jo vardu įregistruotas rekordas, tačiau prie darbų tikrai prisidėjo ne vienas degaitiškis. Girnos dviračiui buvo paimtos nuo bažnyčios. Dokumentus Gineso rekordui ruošė, vertimus darbo metu darė seniūnijos darbuotoja.“
Bendruomenė svarsto susidėti pinigų ir atpirkti dviratį. Gineso rekordininkas degaitiškiams labai brangus ir reikalingas, Degaičių parko pasididžiavimas.
„Aš taip tikrai nebūčiau pasielgusi, kultūringi tie mūsų degaitiškiai – akių nedrasko, bet taip tikrai neturėtų būti“, – stebėjosi pirmininkė.
Šalia dviračio buvusią ir vieną likusią metalinę aukų skrynią nuėmė seniūnijos darbuotojai – esą nebėra tikslo ją ten laikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Žinantis parašė:

  Kontrimas sako kontrimas žino. Tačiau Degaičių seniūnijos darbuotojai šneka, kas dviratį statė, kas ir iš kur detales vežė, kieno medžiagas naudojo …. Ar čia nekvepia elementaria … vagyste. Taip įdėjos autorius žinomas, tačiau ar to Antanui neužtenka. Jei taip eisim, tai įdėjų Telšių ir daugiau būta. Tai imkim dalytis ir tampyti: kas žemaičių sieną, kas kokį paminklą. Baigiam kadenciją ir namo. Nesusireikšmink Antanai

 2. Buvęs parašė:

  Va ir pasirodė tikras žemaičio – klouno veidas…Per paskutinį dešimtmetį Telšių rajone buvo seniūnų didesnių Žemaitijos patriotų, kuriems nereikėjo „pakazūchų“, bet tokie pamiršti…

 3. Rima parašė:

  As esu sena Degaitiske, gimusi ir augusi,dabar gyvenanti Degaiciuose. Eidavau i mokykla kiekviena ryta pro tas girnas kur Antanas pasisavino.Didziule geda Tau barzdociau turetu but. Ideja tai gal ir tavo,bet dviratis is kokiu detaliu. Is tu girnu geriau butu ir gere pauksteliai vandeni kaip prisimenu einant i mokykla matydavau. Jus kazkas norejo padaryt garbes zmogumi,o jus atsisaket priimti toki apdovanojima. Zinokit is tikro nesi vertas. As pernai kalbejausi su tavim Antanai, tamsta sakei labai puikiai zinai ta parka ir ner ka man parodyt.As daug tau galiu parodyt,mes vaikai budami grebem lapus,sodinom medelius ir as dar prisimenu goju pro kuri eidavau i mokykla. Ir ne tavo deka Degaiciu parkas virto tuo kuo dabar yra. Tamsta tik grietinele pasiemei ir garbe,kurios taip troksti. dar reiktu prisiminti ir zmones,kurie cia gyvena. Jie cia svarbiausi ir ju bedos. Aciu kad isejai,gal kitam bus svarbiau zmogiskumas, ne tik Garbe….

 4. Karabasas parašė:

  Telšių rajono savivaldybės administracija turėtų kreiptis į policiją dėl visuomeninio turto vagystės.Tos girnos buvo ne šiaip akmuo, tai dar ir mūsų paveldas. Lauksime I. Motiejūno veiksmų…

 5. Telšiškis parašė:

  Tas vagis ontanis gernas nudžiovi, atidouk gernas barzdyla

 6. Ričardas parašė:

  Šauniai Antanas. Visiems parodė kaip reikia dirbti. O kas ateina pamiegoti-atsivežkit savo podiškas.

  1. Jonis parašė:

   O ką jau taip nuveikė?

 7. ASTA parašė:

  ANTANAS SUPER ŽMOGUS TEISINGAS IR PROTINGAS, BAIKIT RAŠYTI NESAMONEAS

 8. Dviratininkas parašė:

  Kai prasideda dalybos, baigiasi visi patriotiskumai. Sakysit barzda neapsimetelis? Gėdaaaaaaaaaa, tokiu patriotu pilnos pakampes

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt