Išsunktas pernykštis mero fondas

Parašė:  2020-07-07

Birželio pabaigoje Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino 2019 m. Telšių rajono savivaldybės mero fondo ataskaitą. Pernai mero fondui buvo skirta 18 tūkst. Eur. Nesutaupius nė euro, tiek ir buvo išleista.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės mero fondo paskirtį, dydį, naudojimo ir atsiskaitymo tvarką reglamentuoja Telšių rajono savivaldybės mero fondo sudarymo, dydžio nustatymo, naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos aprašas.
Savivaldybės mero fondo lėšos gali būti naudojamos užsienio valstybių delegacijų, svečių ir juos lydinčių asmenų priėmimo išlaidoms; užsienyje arba Savivaldybėje rengiamų oficialių priėmimų išlaidoms; atminimo dovanoms, suvenyrams, gėlėms, sveikinimo raštams, Savivaldybei ir valstybei nusipelniusių asmenų jubiliejų, švenčių, kitų apdovanojimų išlaidoms; išlaidoms, susijusioms su dalyvavimu labdaros, kultūros, sporto ir kituose visuomeniniuose renginiuose.
Pateiktoje Tarybai ataskaitoje matyti, kad iš viso 2019 m. mero fondui buvo skirta 18 000 Eur. Pernai fondą valdė du rajono vadovai – iki balandžio 18 d. kadenciją baigiantis Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, o po balandžio 18 d. naujai išrinktas Kęstutis Gusarovas.
Iki 2019 m. balandžio 18 d. buvo panaudota 7 801,50 Eur Savivaldybės mero fondo lėšų. Po balandžio 18 d. – 10 198,50 Eur.
Nuo 2019 m. balandžio 18 d. mero išlaidos, susijusios su dalyvavimu labdaros, kultūros, sporto ir kituose visuomeniniuose renginiuose, sudarė 4 055,23 Eur.
3 342,41 Eur skirta užsienyje arba Savivaldybėje rengiamų oficialių priėmimų išlaidoms padengti. Užsienio valstybių delegacijoms, svečiams ir juos lydintiems asmenims priimti panaudota 415,30 Eur.
Atminimo dovanoms, suvenyrams, gėlėms, sveikinimo raštams, Savivaldybei ir valstybei nusipelniusių asmenų jubiliejų, švenčių bei kitiems apdovanojimams išleista 2 385,56 Eur.
„Gal būtų galimybė susipažinti su išsamesne ataskaita? Kur konkrečiai buvo išleisti tie 10 000 Eur: kiek gėlių, tortų už juos buvo nupirkta ir pan.? – posėdžio metu išreiškė pageidavimą Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius. – Dabar pateikti penki skaičiai, ir kas konkrečiai buvo pirkta, ir kokiais kiekiais – neaišku.“
Išklausęs Tarybos nario pastebėjimus Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas ragino prisiminti, jog 2019-ieji buvo paskelbti Žemaitijos metais. Tad daug mero fondo lėšų panaudota reprezentacijai, Žemaitijos vėliavoms įsigyti ir pan. „Daug išlaidų pareikalavo naujagimių knygos, – teigė meras. – Džiaugiamės, kad rajone buvo per 300 gimdymų. Jaunas moteris kažkaip turime paskatinti. Tai meras ir skatina.“
Pažadėjęs asmeniškai A. Bacevičiui atsiųsti detalią mero fondo ataskaitą K. Gusarovas šmaikštavo: „Jau sakiau ankstesniuose posėdžiuose, kad mus su Algirdu riša jausmai. Tik nė vienas nenorime prisipažinti.“
Tačiau rajono vadovo jausmai, matyt, nėra tokie labai jau ir stiprūs: praėjus savaitei, anot A. Bacevičiaus, jis taip ir nesulaukė iš mero žadėtos detalios fondo ataskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Zita parašė:

    Visiems Telšiškiams būtų įdomu žinoti,visgi tie pinigai mūsų mokesčių mokėtojų.O ponai juk jie tarnauja mums,tai būkit malonūs ir atsiskaityti.Mes juk jums darbus davėm.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt