Įrengti stadiono apšvietimą norisi – gąsdina pinigų suma

Parašė:  2020-03-20

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė projekto „Telšių miesto centrinio stadiono futbolo aikštės apšvietimo įrengimas“ įgyvendinimui. Projekto vertė – bemaž 0,5 mln. Eur. Tačiau dalis Tarybos narių suabejojo, ar stadiono apšvietimui įrengti skiriama suma nėra per didelė. Prisiminę Saulėtekio gatvėje pastatytos autobusų stotelės istoriją politikai ironizavo, esą ar už tokius pinigus neišdygs stadione „auksiniai apšvietimo stulpai su saulės dydžio lempomis“?
Antanas NEKRAŠIUS
„Turime futbolo aikštę, bet neturime apšvietimo, – pristatydamas sprendimo projektą Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje kalbėjo Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis. – Ketinama teikti paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai pagal Sporto rėmimo fondo paskelbtą kvietimą. Bendra projekto vertė – 495 tūkst. Eur, iš jų Savivaldybės prisidėjimas – ne mažiau kaip 10 proc. nuo bendros projekto vertės.“
„Labai gerai, kad centriniame miesto stadione bus įrengtas apšvietimas. Bet ar jums neužkliuvo tie skaičiai (495 tūkst. Eur, – red.)? Vėl pateksime į televiziją, – svarstė Savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius. – Stadiono apšvietimo įrengimas kainuos tiek, kad galėtume pakeisti pusės Telšių miesto apšvietimą nauju! Už pusę milijono pastatys keturis stulpus? Nors minimalią sąmatėlę pateikite. Už ką balsuojame? Už apšvietimą? Kokį apšvietimą?“
R. Adomaitis ramino kolegą teigdamas, jog Savivaldybės prisidėjimas prie šio projekto – ne 0,5 mln. Eur, o tik 10 proc. nuo bendros projekto vertės, t. y. 45 tūkst. Eur.
„Šiandien mes kalbame apie galimą Savivaldybės prisidėjimą, nes tų lėšų – 450 tūkst. Eur – dar nėra. Jums (Tarybos nariams, – red.) pritarus mes tik teiksime projekto paraišką finansavimui gauti, – aiškino Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas. – Galbūt kažkas ir norėtų stadioną apšviesti žvakėmis, bet mes manome kitaip. Yra specialistai, yra skaičiai – yra paskaičiuota reali sąmata. Natūralu, kad po pirkimų kaina taptų mažesnė, ir, manau, mes prie jos dar grįšime.“
„Administracijos direktorius kalba apie kompetentingus specialistus, kurie sudarė stadiono apšvietimo sąmatą, – sureagavo Savivaldybės tarybos narys Martinas Leščiauskas. – Mes dėl to ir klausiame, nes nerimaujame, kad tai nebūtų tie patys specialistai, kurie pastatė „auksinę stotelę“ Telšiuose!“
Meras Kęstutis Gusarovas pabrėžė, jog Telšių miesto centriniame stadione bus įrengtas FIFA reikalavimus atitinkantis apšvietimas. O tai nėra pigu.
Savivaldybės tarybos narys Algirdas Žebrauskas merui antrino, jog miesto stadionas yra nepaprastai svarbus Žemaitijos sostinės objektas: „Jeigu jau kalbame apie Telšius kaip regiono centrą – stadiono projektas nuo pirmo sumanymo buvo numatytas kaip tarptautinius standartus atitinkantis stadionas, kuriame būtų galima organizuoti tarptautinius reikalavimus atitinkančias varžybas. Be apšvietimo to nebus galima įgyvendinti. Ir jeigu pasversime galimą Savivaldybės prisidėjimą – 45 tūkst. Eur – ir tai, kiek Telšiai gaus, pavyzdžiui, iš tarptautinių varžybų, kokie žmonių srautai bus generuojami – manau, kad daug svarstyti nereikia, o tik pritarti.“
Tačiau A. Bacevičius nerimo: „Tai kur ta sąmata? Jūs galvojate, kad Tarybos nariams nereikia susipažinti su ja? Teisingai kolega (M. Leščiauskas, – red.) pastebėjo: stotelė irgi mums buvo reikalinga, bet ne už tokius pinigus! Bent jau iš mandagumo pateikite sąmatą. Jei ten realūs skaičiai – be auksinių stulpų ir saulės dydžio lempomis, – mes pritarsime.“
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius A. Bacevičiui atšovė, esą tie Tarybos nariai, kurie norėjo susipažinti su sąmata, taip ir padarė. „Algirdas Bacevičius niekada nebuvo atėjęs ir neklausė apie šią sąmatą“, – teigė A. Lukavičius.
Į direktoriaus pavaduotojo žodžius replikavo meras K. Gusarovas, neva iš A. Bacevičiaus neatimsi noro per Tarybos posėdžius pasifilmuoti savo socialinei paskyrai.
Sprendimo projektą Tarybai pristatęs R. Adomaitis būgštaujančius kolegas ramino. Esą, kreipiantis į ministeriją dėl finansavimo, joje dirbantys specialistai detaliai išanalizuos lėšų poreikį tokiam projektui ir skirs pinigų tiek, kiek jų realiai reikia.
„Mes kalbame apie galimus finansavimus, – pridūrė Savivaldybės administracijos direktorius I. Motiejūnas. – Sąmatos yra kelios. Viena – paprastam apšvietimui įrengti, kita – naujoviškam LED apšvietimui įrengti. Kainos jų radikaliai skiriasi. Tie, kurie skirsto lėšas, ir nuspręs, kiek pinigų mums duoti.“
Balsų dauguma (susilaikė vienintelis A. Bacevičius) Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė projekto „Telšių miesto centrinio stadiono futbolo aikštės apšvietimo įrengimas“ įgyvendinimui.
495 tūkst. Eur FIFA standartus atitinkančiam stadiono apšvietimui įrengti yra daug ar mažai? Sunku pasakyti. Štai Kėdainių rajono savivaldybė 2014 m. vykdydama miesto stadiono rekonstrukciją apšvietimui išleido truputį daugiau nei 1 mln. Lt (apie 290 tūkst. Eur). Įvertinus šešerių metų bendrą kainų lygio kilimą, saulės dydžio lempos Telšių miesto stadione greičiausiai nešvies.
Kėdainių stadiono aikštės apšvietimas buvo įrengtas pagal FIFA reikalavimus IV klasės apšvietimo režimui. Tai 40 m aukščio keturi apšvietimo bokštai su traversomis, kur sumontuoti 192 prožektoriai (kiekvienoje atramoje sumontuota po 48 prožektorius) apšviečia futbolo aikštę ir lengvosios atletikos bėgimo takus. Šviesos srautų reguliavimas atliekamas pagal apšviestumo skaičiavimo koordinates, su lazeriniu optinio nutaikymo įrenginiu. Apšvietimo galingumą galima pasirinkti pagal poreikį: numatyti treniruočių, varžybų ir tarptautinių varžybų su filmavimu režimai.
Metalinės atramos sumontuotos ir išbandytos ant žemės. Prireikus pakeisti lempą ar atlikti kitus darbus galima užlipti iki prožektorių atramos viduje esančiais laiptais. Pasirūpinta, kad užlipimas būtų saugus, įrengtos poilsio aikštelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. parašė:

    Siūlau:Respiratoriai KN95 klasės (atitinka europietišką standartą FPP2), su vožtuvais. Gamintojas 3M.
    Kaina vieneto 20Eur.
    862631000

  2. A parašė:

    A musu stadijuons atitink kazkokius fifas reikalavimus?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt