Interneto vartotojai – bauda už pareigūnės įžeidimą

Parašė:  2020-02-11

Teismo sprendimu interneto vartotojai skirta bauda už įžeidžiančią nuomonę apie Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnės darbą.
Komentarus apie policijos pareigūnę moteris išsakė internetinėje erdvėje, socialinio tinklo grupėje „Pagalba vairuotojams Telšiuose“.
Monika GIRDVAINĖ
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėjas Tomas Pukšmys sausio 7-ąją viešame teismo posėdyje išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą.
Bylos duomenimis, administracinėn atsakomybėn traukiamai V. B. administracinio nusižengimo protokolas surašytas dėl to, kad 2019 m. gruodžio 8 d. 19 val. socialiniame tinkle „Facebook“, grupėje „Pagalba vairuotojams Telšiuose“, ji iš susikurtos paskyros „V. V.“ parašė viešus komentarus: „(necenzūrinis žodis) yra telsiu menta megina ikastis nepavyko“, „a mante (necenzūrinis žodis)“.
Teismo sprendimu pripažinta, kad tokiais veiksmais buvo pažeminta policijos pareigūnų garbė ir orumas ir padarytas administracinis nusižengimas, numatytas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje.
Priimtas nutarimas, kuriuo moteriai, socialiniame tinkle platinusiai žeminančius komentarus, skirta 115 eurų bauda.
Telšių aps. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė, paklausta, ar dažnai nustatoma tokių atvejų, kai asmenys interneto erdvėje įžeidinėja policijos pareigūnus, sakė: „Tai nėra dažni atvejai, tačiau pasitaiko. Dažniausiai tokie asmenys yra nustatomi ir traukiami administracinėn atsakomybėn.“
Specialistė pastebėjo, kad, keičiantis visuomenei, keičiasi ir bendravimo priemonės bei būdai. Socialinių tinklų vartotojai, dažnai pasislėpę už netikrų anketų, drąsiai komentuoja visuomenėje vykstančius įvykius bei socialiniuose tinkluose teisia ar įžeidinėja. Tai tampa saviraiškos forma.
„Policijos pareigūnai, dirbdami savo tiesioginį darbą ir atlikdami pareigą, sulaukia ne tik padėkų, bet pasitaiko ir nevengiančių pareigūnus įžeisti. Labai drąsūs socialinių tinklų lankytojai, dažnai prisidengiantys svetimais vardais ar slapyvardžiais.
Telšių aps. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų pareigūnai sėkmingai vykdo pareigūnų apsaugos nuo galimo neteisėto poveikio priemones, kuriomis siekiama išvengti galimų ketinimų paveikti sąžiningą ir objektyvų policininko pareigų vykdymą“, – teigė policijos atstovė.
Prieš rašant įžeidžiančius žodžius, komentarus ar skelbiant informaciją, kuri gali turėti įtakos kitiems, gyventojai raginami pagalvoti apie galimas pasekmes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bebras parašė:

    Sunku iš to, kas parašyta spręsti, ar tai buvo įžeidimas, ar tik nuomonės pareiškimas. Nors man yra puikiai žinoma, kad jei taip būtų parašyta apie bet kurį kitą pilietį, bet ne policininką, tai jokių baudų niekas neskirtų. Šiuo atveju turime dvigubus standartus, kai asmuo, apsivilkęs kokią nors uniformą, jau įgauna imunitetą nuo jo kritikos, o tai yra neteisinga. Kodėl yra kritikuojamas policijos darbas, vis puikiai žinote, nes šios institucijos darbuotojams labai trūksta bendravimo kultūros ir komunikavimo pagrindų, kai yra reikalaujama atlikti nepagrįstus, o kai kuriais atvejais ir neteisėtus veiksmus.

  2. Telšietis parašė:

    Sutinku su Bebro mintimis. Policijos darbą “įvertino“ šių dienų įvykiai nuskambėję spaudoje…

  3. aaa parašė:

    va ir zodzio laisve 🙂 galim reiksti zodi, vertinti darba kitu, tik ne pareigunu, nes nubaust gali 🙂

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Telšiuose užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Ar turite pakankamai žinių kaip to išvengti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt