Gyventojas pyksta: geležinkelis kėsinasi į jo valdas

Parašė:  2019-07-02

Džiuginėnų kaimo (Gadūnavo sen.) gyventojas Vytautas Akučka piktinasi, jog šalia jo žemės valdų vykę geležinkelio tvarkymo darbai esą pridarė jam didelių nuostolių. AB „Lietuvos geležinkeliai“ tvirtina, jog darbai vyksta nepažeidžiant trečiųjų šalių interesų.
Aurelija SERVIENĖ
Vienos bėdos
V. Akučka jau daug metų gyvena Džiuginėnuose ir aplink savo sodybą turi nemažai žemės. Dalis jos yra pagal geležinkelio bėgius. Prieš metus minėtoje vietoje kaip tik prasidėjo geležinkelio tvarkymo darbai, dėl kurių Vytautas neranda ramybės: „Nebėra tvarkos! Vienos bėdos su tuo geležinkeliu! Niekaip nesutariame! Savivaliauja mano valdose, tvoras užtvėrė, sumažino mano valdas keliais arais, iškirto šešias obelis, suvertė man didžiulius akmenis.“
Vyriškis sako, jog jau daug kartų bandė kalbėtis, laiškus rašyti, bet jo prašymai – nė motais.
Labiausiai V. Akučka pyksta dėl jo sklype atsiradusių akmenų – jis yra bejėgis savo jėgomis išridenti didžiulius į jo žemę suverstus akmenis. „Išgabenti jų savo jėgomis aš niekaip nesugebėsiu, buvo pažadėję atvažiuoti pažiūrėti, pagelbėti ir sutvarkyti. Taip ir tebelaukiu aš jų…“ – guodėsi Vytautas, bandydamas šmaikštauti, jog akmenų su karučiu nepaveš.
Bendrovė savo kaltės neįžvelgia
Akcinė bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su partneriais Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Telšių rajono savivaldybės administracija įgyvendina iš dalies Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Antrojo kelio statyba ruože Telšiai–Lieplaukė“.
Geležinkelių infrastruktūros direkcijos Projektų valdymo departamento direktorius Tomas Varneckas tikino, jog AB „Lietuvos geležinkeliai“, siekdama visapusiškai ir išsamiai įvertinti V. Akučkos pastabas, kreipėsi į rangovą ir projektuotoją su reikalavimu pateikti paaiškinimus. Juose teigiama, kad tvora buvo įrengiama vadovaujantis projektavimo užduotimi ir projektiniais sprendiniais. Tvoros įrengimo vieta numatyta nepažeidžiant trečiųjų šalių interesų. Apsaugine tvora aptvertas bendrovės patikėjimo teise valdomas žemės sklypas, ji įrengta bendrovės sklype ne arčiau kaip 2 m nuo sklypo ribos.
Projekto įgyvendinimo metu buvo iškirsti tik tie medžiai, kurių kirtimas buvo numatytas patvirtintame techniniame projekte. Rangovas informavo, kad vykdant projekto statybos rangos darbus buvo gautas savininko (red. – V. Akučkos) prašymas iškirsti jo sklype augančius vaismedžius, tačiau rangovas nesutiko to padaryti, todėl vėliau šiame sklype augantys vaismedžiai buvo iškirsti ne rangovo, o paties savininko ar kaimyno pastangomis, apie ką gali paliudyti statybos darbų vadovas, darbus vykdęs meistras ir nemažai darbuotojų.
Pasak Projektų valdymo departamento direktoriaus, sunku nustatyti, kuris būtent akmuo galėjo būti atitemptas iš projekto darbų vykdymo zonos ir paliktas. Rangovas informavo, kad išsiaiškins situaciją ir, jei akmuo sklype atsirado dėl rangovo veiklos, akmuo bus pašalintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt