Gręžtiniai poliai – dar stabilesnių pamatų įrengimui

Parašė:  2019-09-06

Įrengiant pamatus įprastai tenka kaip reikiant paplušėti: niekam ne paslaptis, kad būtent pamatai yra viena svarbiausia kiekvieno statinio dalių, todėl jiems vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Kartais dėl nepalankių geologinių aplinkybių yra galimas tik labai ribotas pamatų pasirinkimas, tačiau tokiose situacijose gali pasiteisinti gręžtiniai poliai, kurie statybose yra taikomi jau ganėtinai seniai. Šiuolaikinės technologijos leidžia užtikrinti, kad pamatų įrengimas bus ganėtinai paprastas ir sklandus, todėl net ir tuomet, kai atrodo, kad darbų atlikimas yra neįmanomas, galima pasirinkti labiausiai tinkantį sprendimą.

CFA technologija įgyja vis didesnį populiarumą

Nors gręžtiniai poliai gali būti įrengiami taikant kelių tipų technologijas, tačiau tenka pastebėti, kad būtent CFA technika sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Taip nutinka dėl įvairių priežasčių, tačiau didelė tikimybė, kad tokį populiarumą lemia mažesnės medžiagų sąnaudos ir greitesnis darbų atlikimas. Palanku yra tai, kad taikant CFA technologiją armatūros ir betono sunaudojama maždaug 40 procentų mažiau, todėl tai lemia mažesnę darbų atlikimo kainą. Nors gali atrodyti, kad naujausių technologijų taikymas gali lemti kur kas didesnę darbų kainą, tačiau įprastai nutinka priešingai: darbai yra atliekami greičiau, todėl darbininkams sumokama mažesnė pinigų suma, o medžiagų tausojimas taip pat turi teigiamą įtaką kainai.

Dar paprastesnis darbų atlikimas

Palanku yra tai, kad gręžtiniai poliai gali būti pritaikomi net ir tais atvejais, kuomet gruntas nėra pakankamai stabilus, ir kada gruntiniai vandenys yra pernelyg aukštai. Tam tikro tipo pamatų įrengimas kartais gali būti pernelyg sudėtingas, o tam tikrose situacijose – paprasčiausiai neįmanomas. Tuo atveju, jei siekiama, kad darbų eiga būtų kiek įmanoma sklandesnė, tikrai verta pasvarstyti apie galimybę rinktis gręžtinius polius: situacijų, kada jie gali būti pritaikomi, yra tikrai nemažai, tad kiekvienu atveju pravartu pasikonsultuoti su specialistais.

Gręžtinių polių įrengimo eiga

Taikant gręžtinius polius įrengiami stabilūs ir ilgaamžiai pamatai. Pirmiausia į žemę įspraudžiami parinkto skersmens plieniniai vamzdžiai uždarais galais, tuomet į juos įstatomi iš armatūros pagaminti karkasai, kurie užpildomi betonu. Tuomet vamzdžiai ištraukiami, o betonas yra sutankinamas. Kadangi ši technika yra ganėtinai paprasta ir nereikalaujanti pernelyg didelių pastangų, vos per vieną dieną gali būti atliekamos pakankamai didelės darbų apimtys. Taigi, jei siekiate ne tik paties kokybiškiausio rezultato, bet taip pat tikitės, kad darbų eiga bus pakankamai sparti, gręžtiniai poliai tikrai gali būti viena palankiausių galimybių.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt