Gedrimai gražėja

Parašė:  2020-05-12

Gadūnavo seniūnijoje, Gedrimų kaime, sujudimas. Prie seniūnijos iniciatyvos – viešųjų erdvių gražinimo – aktyviai jungiasi gedrimiškiai. Jau sutvarkyti trys svarbūs objektai, kurie ne tik pagerins žmonių gyvenimą, bet ir pagražins gyvenvietę.
Aurelija SERVIENĖ
Pasak Gadūnavo seniūnijos seniūno Justo Dapkaus, nešalta žiema leido Gedrimų kaime anksčiau pradėti tvarkyti viešąsias erdves.
„Dar nedirbdamas seniūnu aš jau lankiausi ir domėjausi seniūnijos teritorija. Gedrimų kaimas pasirodė labiausiai apleistas, todėl jam labai norėjau skirti kuo didesnį dėmesį“, – tikino seniūnas.
Gedrimuose jau sutvarkyti trys objektai. Kaimelio centre, prie Brėvikių gatvės keturbučių, nusausinta pelkė. Išspręsta ir kita, net penkerius metus dviejų keturbučių gyventojus kankinusi problema, – dėl trijų metrų gylyje užlūžusio vamzdžio, nuolat patvindavo rūsiai.
Nuo pirmųjų darbo dienų seniūnui ypač rūpėjo Gedrimų kaimo prieigos – netvarkinga teritorija prie įvažiavimo į miestelį. Šioje vietoje seniau buvo kolūkio mechaninių dirbtuvių naftos bazės teritorija. Ji buvo smarkiai apleista, o vaizdas labai negražus. Tai, pasak seniūno, miesteliui grožio tikrai nepriduoda. Todėl jau žiemos metu prieigose buvo iškirsti mažaverčiai medžiai, išrinktos šakos – tada vaizdas tapo gražesnis.
Seniūnas atviravo, jog dėl lėšų stygiaus karantino metu darbai Gedrimuose truputėlį buvo sustoję, bet dabar aktyvių gedrimiškių dėka viskas pajudėjo.
Nors buvo planuota miestelio pradžioje esantį apleistą tvenkinį užversti žemėmis ir teritoriją užsėti veja, tačiau Gedrimų gyventojai kartu su seniūnaičiu Valdu Kačinskiu parodė gražią iniciatyvą ir nusprendė, kad reikia ši tvenkinį išvalyti.
J. Dapkus dėkingas geradariams, vietiniams gyventojams, kuriems rūpi kaimo ateitis. Gedrimiškis Egidijus Martinkus geranoriškai davė ekskavatorių, seniūnaitis Valdas Kačinskis – savo techniką žemei išvežti, ūkininkas-verslininkas Petras Šiaulys parūpino techniką ekskavatoriui atgabenti. Verslininkai Andrius Jonušas ir Remigijus Puplauskas paskolino siurblį vandeniui išpumpuoti.
Anot seniūno, gerų žmonių, kaip ir visoje Gadūnavo seniūnijoje, taip ir Gedrimuose yra labai daug. Negalima nepaminėti niekada neatsisakančio padėti Rimanto Norvilo, kuris su savo technika neatlygintinai, kada tik prireikia, išveža visus beverčius medžius ir atliekas. Visada gerą iniciatyvą rodo daugiabučių namų gyventojai Arūnas Beresnevičius ir Algirdas Fabijonavičius, kurie rūpinasi, kad apie jų gyvenamuosius namus būtų sutvarkytos viešosios erdvės. Nelieka nuošalyje ir prie visų akcijų prisideda Gedrimų kaimo bendruomenė, kuriai jau daug metų vadovauja Sandra Valančienė.
Seniūno teigimu, kaip ir kiekvienoje seniūnijoje, taip ir Gadūnavo dar yra neišspręstų bėdų. Gedrimuose ypač opi problema lieka geriamas vanduo. Gegužės 14 dieną šiuo klausimu Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus iniciatyva vyks susirinkimas, kuriame dalyvaus UAB Telšių vandenys generalinis direktorius, seniūnaitis, bendruomenės pirmininkė. Visi ieškos būdų, kaip išspręsti šią problemą.
„Aš net neabejoju, kad Gedrimuose, kaip ir visoje seniūnijoje gyvena dar daug gerų, kurių dabar nepaminėjau, žmonių, daug gero padariusių gimtajam kraštui“, – tikino J. Dapkus.
Seniūnas pažadėjo, nors šiuo metu didesnis dėmesys yra skiriamas Gedrimams, tačiau tikrai nebus pamirštos ir kitos gyvenvietės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt