Finance43 pataria kaip padidinti jūsų galimybes gauti vartojamąją paskolą

Parašė:  2019-10-07

Nėra jokios universalios formulės, kuri galėtų padėti kiekvienam vartotojui gauti jo norimo dydžio vartojamąją paskolą. Kiekvienas kreditorius kelia atitinkamus reikalavimus, kuriuos būtina atitikti. Be to, kiekvieno vartotojo asmeninė finansinė situacija yra labai skirtinga, o tai reiškia, kad kiekvieno žmogaus galimybės gauti paskolą taip pat labai skiriasi. Ir nors kiekvienas kreditorius privalo vadovautis mūsų šalyje galiojančiu vartotojų mokumo vertinimo įstatymu, jie taip pat gali ir vadovaujasi papildomomis vidinėmis taisyklėmis, kurios dar labiau sugriežtina vartotojų mokumo vertinimo procesą.

Kita vertus, kiekvieni kreditoriai turi šį tą bendro – jie visi visuomet nori savo paskolintus pinigus (su palūkanomis) atgauti laiku, o tai reiškia, kad jie patvirtina tik tas vartojamųjų paskolų paraiškas, kurios yra atitinkančios visus jų keliamus reikalavimus (trumpiau tariant – yra saugios arba pasižyminčios minimalia rizika).

Paskolų palyginimo svetainės www.finance43.com/lt specialistai parengė jums ne vieną naudingą patarimą, kuris turėtų palengvinti kreipimąsi į kreditorius ir padidinti jūsų galimybes gauti vartojamąją paskolą.

1. Pagerinkite savo asmeninį kredito reitingą

Asmeninis kredito reitingas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris nulemia, kaip bus įvertinta kreditoriams pateikta paskolos paraiška. Kuo yra aukštesnis asmeninis kredito reitingas, tuo yra didesnės galimybės gauti vartojamąją paskolą.

Tuo tarpu, jei jūs net nenutuokiate, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas, turbūt manote, kad apie jį gali žinoti tik kreditoriai? Jei taip, skubame jus nuraminti. Savo asmeninį kredito reitingą gali sužinoti kiekvienas vartotojas. Tai galima padaryti naudojantis internetu. Todėl savo asmeninį kredito reitingą būtina reguliariai sekti ir atsižvelgti į veiksnius, kurie jį sumažina. Žinoma, nėra jokios galimybės visuomet išsaugoti labai aukštą ir nekintantį kredito reitingą. Dėl įvairių priežasčių jis laikui bėgant gali kisti, todėl nereikėtų baimintis ir pulti į paniką, jei vienu ar kitu savo gyvenimo momentu jūs pastebite, kad jis yra šiek tiek žemesnis. Supraskite, kad kredito reitingą galite pagerinti ir pabloginti – tai nulemia jūsų priimami finansiniai sprendimai. Todėl nėra situacijos, kurios nebūtų galima išspręsti.

Be abejo, jei jūs nežinote, kaip galėtumėte pagerinti savo asmeninį kredito reitingą ar bent jau jį apsaugoti, siekiant, kad jis netaptų blogesnis nei yra dabar, neturėtumėte pamiršti kelių labai svarbių ir aktualių detalių. Pavyzdžiui, jei jūs turite tam tikrų finansinių įsipareigojimų (kredito kortelę, paskolą, lizingą ar kt.), privalote laiku padengti grąžinimo įmokas. Be to, visuomet galite kiekvieną mėnesį padengti ir didesnę pinigų sumą nei yra numatyta paskolos sutartyje. Tokiu būdu jūs ne tik savo turimus finansinius įsipareigojimus galėsite padengti greičiau, tačiau taip pat apsaugosite save nuo papildomų finansinių sunkumų ir prastesnio asmeninio kredito reitingo, jei susidurtumėte su situacijomis, kuomet negalėtumėte padengti tam tikros įmokos. Kuo greičiau padengsite savo finansinius įsipareigojimus, tuo labiau padidinsite savo kredito reitingą. Žmogus, kuris neturi jokių finansinių įsipareigojimų, bene visuomet turės daug aukštesnį kredito reitingą.

2. Pagalvokite apie savo gaunamas pajamas

Kuomet yra kreipiamasi į kreditorius, vartotojo, kuris prašo vartojamosios paskolos, visuomet yra prašoma pateikti informaciją apie gaunamas mėnesines (ir/arba metines pajamas). Jei jūs dirbate ne tik pagal darbo sutartį (šias pajamas kreditoriai matys informacinėje SODROS sistemoje), tačiau taip pat dirbate ir pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą, turėtumėte kreditoriams pateikti ir papildomą informaciją, kuri pagrįstų jūsų gaunamas pajamas ir jas padidintų.

Tai suteiktų jums didesnes galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo vertinant jūsų jiems pateiktą paskolos paraišką. Tuo tarpu, jei jūs dar nedirbate papildomo darbo, kuris galėtų prisidėti prie jūsų didesnių mėnesinių pajamų, visuomet galite apie tai pagalvoti. Kuo didesnės bus jūsų mėnesinės pajamos, tuo didesnės paskolos jūs galėsite tikėtis.

Be abejo, jei jums pasiseks ir jūsų pateikta paskolos paraiška bus patvirtinta, būtinai stenkitės daryti viską, kad paskolą grąžintumėte laiku – ir kuo greičiau, tuo geriau. Jei turite įvairių akcijų, vertybinių popierių ar esate investavę į kitas sritis, visuomet turėtumėte pagalvoti ir apie galimybę savo turimas akcijas bei kitą likvidų turtą parduoti, tokiu būdu greičiau padengiant savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Žinoma, prieš tai padarydami, jūs turėtumėte labai gerai įvertinti visus „už“ ir „prieš“, kartu apskaičiuojant, kokia galėtų būti investicinė grąža parduodant dabar ir kiek jūs „laimėtumėte“ priimdami tokį sprendimą.

Padidindami savo gaunamas pajamas ir sumažindami savo turimus finansinius įsipareigojimus jūs labai tiesiogiai padidinate savo galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Kita vertus, jei jūs baiminatės, kad jūsų turimas finansinis įsipareigojimas neigiamai paveiks kreditorių atsakymą, nepamirškite, kad finansinių įsipareigojimų šiandien turi daugybė žmonių. Turėti finansinių įsipareigojimų nėra blogas „reiškinys“. Svarbiausia, kad jie neviršytų nustatytos ribos ir būtų padengiami laiku, niekuomet nepažeidžiant su kreditoriai sudarytos paskolos sutarties.

3. Neprašykite pernelyg didelės vartojamosios paskolos

Niekuomet neturėtumėte kreipdamiesi į kreditorius prašyti didesnės vartojamosios paskolos nei jums iš tikrųjų reikia. Jūs turite kreiptis dėl būtent tokios vartojamosios paskolos, kuri jums galėtų padėti pasiekti konkretų jūsų iš anksto užsibrėžtą finansinį tikslą.

Be abejo, lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie nepakankamo dydžio vartojamąją paskolą. Tai reiškia, kad jūs turite iš anksto labai gerai pagalvoti apie tai, kokio dydžio paskolos jums iš tikrųjų reikėtų ir kokio dydžio paskola jums galėtų padėti pasiekti konkretų tikslą. Jei jūs kreipsitės dėl mažesnės paskolos ir ji jums nepagelbės pasiekiant norimą rezultatą, tuomet jums teks galvoti apie papildomus finansavimo būdus ar netgi apie antrąją paskolą. Tuo tarpu, jei imsite pernelyg didelę paskolą, jūs turėsite kiekvieną mėnesį kreditoriams padengti kur kas didesnes paskolos grąžinimo įmokas, o tai neabejotinai labai neigiamai paveiks jūsų asmeninę finansinę padėtį.

Kiekviena paskola turėtų būti imama apgalvotai ir tikslingai. Niekada negalima kreiptis į kreditorius dėl vartojamosios paskolos vien tam, kad ją galėtumėte gauti – neturint absoliučiai jokio supratimo apie tai, kaip jūs ją galėtumėte panaudoti ir kokį finansinį tikslą ji jums galėtų padėti pasiekti. Pavyzdžiui, jei jūs norite vartojamosios paskolos pagalba atlikti savo dabartinio būsto remontą, iš anksto pasistenkite sudaryti labai tikslią būsimų darbų ir konkrečių medžiagų sąmatą. Žinodami konkrečią pinigų sumą, kurios jums prireiks atliekant savo kapitalinį būsto remontą, galėsite kreiptis į kreditorius, prašydami atitinkamo dydžio vartojamosios paskolos. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie bet kurio kito tipo paskolas ar paskolas bet kuriam jūsų iš anksto numatytam finansiniam tikslui.

4. Pagalvokite apie laiduotoją

Kaip jau supratote, ne kiekvieno žmogaus asmeninė finansinė padėtis ir asmeninis kredito reitingas yra pakankamas, kad būtų galima gauti vienokio ar kitokio dydžio vartojamąją paskolą. Dėl šios priežasties visuomet yra naudinga pagalvoti apie laiduotoją – žmogų, kuris galėtų laiduoti imant vartojamąją paskolą. Jei toks žmogus turi labai aukštą asmeninį kredito reitingą, neturi jokių finansinių įsipareigojimų (arba turimi yra nedideli) bei gauna dideles mėnesines pajamas, jūsų galimybės gauti vartojamąją paskolą turėtų būti kur kas didesnės.

Kadangi laiduotojas tokiu būdu tampa atsakingas už paskolos grąžinimą, jei paskolą gavęs asmuo nebepajėgtų savo prisiimtų finansinių įsipareigojimų padengti laiku, labai svarbu laiduotoju pasirinkti būtent tą žmogų, kuris iš tikrųjų yra pasiruošęs prisiimti tokią riziką.

Puikiai suprantama, kad kiekvienas žmogus, kuris nori kreiptis į kreditorius prašydamas vartojamosios paskolos, tikisi paties geriausio ir yra tikras, kad pajėgs laiku padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tačiau būtina suprasti, kad nei vienas iš mūsų negalime numatyti, kas mūsų laukia rytoj. Mes galime netikėtai prarasti darbą, susidurti su labai rimta liga ar kitomis situacijomis, kurios būna visiškai neplanuotos ir labai neigiamai paveikiančios mūsų gyvenimą. Tokiais atvejais mūsų galimybės padengti prisiimtus finansinius įsipareigojimus gali tapti kur kas prastesnės. Todėl į visą tai būtina žvelgti realistiškai ir nepervertinti savo tikrųjų galimybių. Jei galvojate apie laiduotoją, visų pirma turėtumėte su juo labai atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėti, išsiaiškinant visas svarbiausias detales ir įsitikinant, kad laiduotojas visiškai supranta situaciją ir sutinka laiduoti.

5. Pasirinkite tinkamą kreditorių

Šiandien kiekvienas vartotojas, kuris nusprendžia kreiptis dėl vartojamosios paskolos, turi kur kas didesnes galimybes tai padaryti. Be to, kreiptis į šiuolaikinius kreditorius galima pasinaudojus internetu. Tai reiškia, kad nėra jokios būtinybės keliauti į fizinius kreditorių filialus.

Dėl vartojamosios paskolos galima kreiptis į:

  • Komercinius bankus;
  • Kredito unijas;
  • Kredito bendroves;
  • Tarpusavio skolinimo platformas;
  • Privačius skolintojus.

Žinoma, kaip jau buvo minėta, kiekvieni kreditoriai gali taikyti skirtingus reikalavimus (nors baziniai reikalavimai, atsižvelgiant į vartotojų mokumo vertinimo įstatymą kiekvieniems oficialiems kreditoriams išlieka tokie patys). Įprastai dalis keliamų reikalavimų būna nurodyti kreditorių internetiniuose tinklalapiuose, kuriuose taip pat vartotojams yra suteikiama galimybė užpildyti paskolos paraišką ir ją kreditoriams išsiųsti nuotoliniu būdu. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad kai kurie vidiniai reikalavimai ir vidinės taisyklės gali būti nenurodytos ir apie jas jūs sužinosite tik tuomet, kai bus pateiktas kreditorių atsakymas, įvertinus jūsų pateiktą paskolos paraišką internetu.

Be abejo, jei jūs atitinkate bazinius reikalavimus, jūsų galimybės gauti vartojamąją paskolą tampa kur kas didesnės. Tačiau vėlgi, visuomet labai didelis dėmesys privalo būti skiriamas ir paskolų sąlygoms. Kadangi kiekvieni kreditoriai taiko skirtingus paskolų pasiūlymus, negalima rinktis pirmo pasitaikiusio po ranka – priešingu atveju jūs galite prašauti pro šalį, pasirenkant pakankamai brangią paskolą. Žinoma, visas šis kreipimosi dėl vartojamosios paskolos procesas nėra labai malonus, todėl jūs galite norėti, kad jis kuo greičiau pasibaigtų, tačiau supraskite, kad vartojamąją paskolą kreditoriams grąžinsite per pakankamai ilgą laiką, todėl jei jūs pasirinksite neatsakingai ir skubotai, ilgą laiką gailėsitės dėl tokio neatsakingo finansinio sprendimo.

Be to, neturėtumėte susitelkti į kredito bendrovių taikomus paskolų pasiūlymus. Nepamirškite, kad greitieji kreditai įprastai pasižymi labai didelėmis palūkanomis, kurios reikšmingai padidina bendrą paskolos vertę. Jei norite gauti pigiausios vartojamosios paskolos pasiūlymą, turėtumėte orientuotis į komercinius bankus arba kreditus teikiančias unijas. Taip pat nereikia nuvertinti ir tarpusavio skolinimo platformų, kuriose paskolas suteikia privatūs fiziniai asmenys. Tokiose platformose šiandien taipogi neretai galima sulaukti palankių paskolų pasiūlymų, pasižyminčių žemomis palūkanomis ir optimaliu paskolos grąžinimo terminu (ką jau kalbėti apie tai, kad pastaruoju atveju vartojamoji paskola yra gaunama ne iš oficialių kreditorių).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt