Etikos sargų akiratyje – Tarybos narė L. Jurytė-Zakarauskienė

Parašė:  2019-04-09

Laimai Jurytei-Zakarauskienei laimėjus Savivaldybės skelbtą konkursą laisvoms VšĮ Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo pareigoms eiti, prieš atsisakant Tarybos narės mandato dar teks apsilankyti Telšių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijoje.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) mūsų vietiniams etikos sargams pavedė įvertinti Telšių rajono savivaldybės tarybos narės L. Jurytės-Zakarauskienės elgesio atitiktį LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.
Antanas NEKRAŠIUS
Praėjusių metų pabaigoje VTEK sulaukė skundo, kuriame nurodoma, kad L. Jurytė-Zakarauskienė yra Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės pavaduotoja, taip pat asociacijos „Mes – šeima“ steigėja ir pirmininkė, viena iš VšĮ „Soneima“ steigėjų, o jos vyras Artūras Zakarauskas – minėtos viešosios įstaigos direktorius.
VTEK adresuotame skunde teigiama, kad asociacija „Mes – šeima“ atstovauja tėvų globos netekusių vaikų globėjų ir įvaikintojų interesams, jos veiklai skiriamos Savivaldybės biudžeto lėšos. Atitinkamas paraiškas Savivaldybei teikia pati L. Jurytė-Zakarauskienė. Skundo autorius atkreipia dėmesį, kad būdama Savivaldybės tarybos nare bei Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkės pavaduotoja, L. Jurytė-Zakarauskienė aktyviai dalyvavo svarstymuose, susijusiuose su asociacijos „Mes – šeima“ veiklos bei jos (asociacijos) ginamų asmenų finansavimu: teikė siūlymus, kalbėjo posėdžiuose ir kt. Skundą parašiusio asmens nuomone, L. Jurytė-Zakarauskienė privalėjo nusišalinti nuo atitinkamų sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo procedūrų.
Tarybos narė neva nenusišalino ir nuo klausimų, susijusių su VšĮ „Soneima“, svarstymo. Nors yra viena iš šios įstaigos steigėjų, o jos vyras – direktorius, kuriam darbo užmokestis mokamas tik iš Savivaldybės biudžeto skiriamų asignavimų. Skunde nurodoma, kad VšĮ „Soneima“ yra neįgaliųjų socialinė įmonė, kuriai skiriamas finansavimas iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto. Nuo 2017 m. iki 2018 m. viešajai įstaigai iš Savivaldybės biudžeto buvo skirta per 300 tūkst. Eur, iš jų darbo užmokesčiui – per 200 tūkst. Eur.
Ištirti skunde nurodytas aplinkybes bei įvertinti, ar atitinkamais veiksmais L. Jurytė-Zakarauskienė nepažeidė LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų (įpareigojančių vengti interesų konflikto, elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o jam kilus – nusišalinti), VTEK pavedė Telšių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijai.
Savo ruožtu vietiniams etikos sargams L. Jurytė-Zakarauskienė pateikė raštišką paaiškinimą, kuriame kategoriškai nesutinka su skunde jai mestais kaltinimais. Esą jos, kaip Telšių rajono savivaldybės tarybos narės, interesai, susiję su asociacija „Mes – šeima“ ir VšĮ „Soneima“, buvo deklaruoti įstatymų nustatyta tvarka. Jokios tiesioginės ar netiesioginės materialinės ar kita forma išreikštos naudos nei ji, nei jos šeima nėra gavusi. Nuo visų sprendimų, susijusių su minėta asociacija ir viešąja įstaiga, ji nusišalindavusi ir Telšių rajono savivaldybės taryboje nebalsavo.
„Mano darbas socialinėje srityje yra nuoseklus, pradėtas 2007 m. (dirbant su neįgaliųjų veikla) ir nuo 2008 m. (dirbant su globėjų rengimu) iki pat šio momento. Šias funkcijas atlieku pagal savo įgytas kvalifikacijas ir gebėjimus. Todėl, manytina, kad mano veiksmai atitiko LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas ir savo veiksmais įstatymo nepažeidžiau. Pabrėžtina, kad mano, kaip Tarybos narės, darbas yra susitikti su rajono piliečiais, išklausyti jų lūkesčius ir atstovauti teisėtiems gyventojų interesams, kad bendruomenė galėtų progresuoti. Todėl aš privalau susitikinėti su žmonėmis ir rūpintis jų gerove tiek, kiek tai leidžia mano įgyta kvalifikacija ir kompetencija socialinėje srityje, ką ir atlieku jau daugelį metų“, – savo paaiškinime Etikos komisijai rašo L. Jurytė-Zakarauskienė.
Tačiau praėjusią savaitę L. Jurytės-Zakarauskienės elgesį turėję svarstyti Telšių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos nariai į posėdį nesusirinko. Klausimas bus svarstomas kitame Etikos komisijos posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Jurgis parašė:

    Kas išdrįso parašyti skundą?Dvylika metų Laimutė skaniai valgė, gėrė- ir še tau…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt