Ekstremalių situacijų komisija Telšių rajone griežtina prevencijos priemones

Parašė:  2020-03-16

Penktadienį Telšių rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Priimtos priemonės, kurių Savivaldybė turi imtis siekdama užkirsti kelią naujojo koronaviruso – COVID-19 – keliamai grėsmei. Dar vienas komisijos posėdis surengtas kovo 16 d., Vyriausybei paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose. Atšaukti visi kultūros renginiai, Regioninėje Telšių ligoninėje paskelbtas karantinas, Telšių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) pasirengęs nuotoliniu būdu pacientus konsultuoti visą parą, bus ribojamas viešojo transporto intensyvumas, uždarytas baseinas ir kt.
Antanas NEKRAŠIUS
Sustabdytas ugdymo procesas
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Gediminas Gudas posėdyje informavo, jog Savivaldybės administracija iš švietimo, mokslo ir sporto ministro gavo įsakymą, kuriuo nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose. Ugdymo procesas stabdomas vaikų pavasario atostogų sąskaita.
Mokyklos įpareigotos pasiruošti ugdymo proceso taikymui nuotoliniu būdu, jei dviejų savaičių karantino nepakaktų.
Ugdymo procesas stabdomas ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tėvai, neturintys kam pavesti mažamečių vaikų priežiūros, gali tartis su darbdaviu dėl darbo nuotoliniu būdu, lankstaus grafiko. Taip pat tėvai turi galimybę pasiimti nedarbingumo pažymėjimą, atostogas.
Telšių rajono savivaldybės administracija vaikų priežiūrą gali užtikrinti tik išimtiniais atvejais (pagrindinė išimtis – jei tėvai užsikrėtė koronavirusu). Vaikai būtų prižiūrimi saugioje ir jų poreikius atitinkančioje aplinkoje.
Sveikatos įstaigos
Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė pabrėžė, jog Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso protrūkį pandemija. Todėl pirmiausia gyventojai turi suvokti, jog nesant būtinam reikalui reikia vengti viešumos, kontaktų su kitais asmenimis. Saviizoliacija yra viena iš pagrindinių priemonių, padėsiančių išvengti koronaviruso plitimo.
Savo ruožtu, anot J. Seiliuvienės, Regioninėje Telšių ligoninėje yra sudaryta ekstremalios situacijos valdymo komisija. Šiandien ligoninėje įvestas karantinas. Pacientų lankymas draudžiamas.
Kadangi Regioninė Telšių ligoninė neturi infekcinių ligų skyriaus, rajono gyventojai esant įtarimams, jog užsikrėtė koronavirusu, bus vežami į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių. Atsitikus taip, kad minėtoje gydymo įstaigoje ligoniai nebetilps, jie bus vežami į kitas Klaipėdos regione esančias gydymo įstaigas. Yra ir trečias variantas: jeigu „užsikimštų“ ir Klaipėdos regiono ligoninės – susirgusius priimtų ir Regioninė Telšių ligoninė: yra trys izoliatoriai, būtų uždarytas ir skirtas vienas stacionaro skyrius.
J. Seiliuvienė kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės merą Kęstutį Gusarovą ir Savivaldybės administracijos direktorių Imantą Motiejūną su prašymu dėl papildomų lėšų gydymo priemonėms įsigyti. Esą šiandien dezinfekcinio skysčio ligoninė turi vos dviem savaitėms. Dar reikėtų įsigyti papildomai 90 litrų.
Telšių PSPC direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė Ekstremalių situacijų komisiją informavo, kad jos vadovaujamoje gydymo įstaigoje nuo pirmadienio stabdoma išankstinė pacientų registracija. Gyventojai bus konsultuojami nuotoliniu būdu visą parą.
Pajutę sveikatos sutrikimus pirmiausia gyventojai raginami skambinti savo šeimos gydytojui. Jis, įvertinęs simptomus, nukreips ten, kur reikia.
Patenkantys į rizikos grupę ir lėtinėmis ligomis sergantys pacientai savo šeimos gydytojų (paskambinę telefonu) gali prašyti, kad jie nuotoliniu būdu išrašytų receptą 3 mėnesių laikotarpiui.
Kitos taikomos priemonės
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė informavo, kad atšaukiami visi iki kovo 27 d. suplanuoti kultūros renginiai. Jokie masiniai renginiai Lietuvoje nevyks bent iki kovo 27 d. Ribojamas ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbas.
Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas ragino Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėją Lendrą Bukauskienę užtikrinti, kad socialiniai darbuotojai pasirūpintų vienišais rajone gyvenančiais asmenimis: jiems suteiktų visą reikiamą pagalbą ir informaciją dėl koronaviruso grėsmės.
Paslaugų nuo pirmadienio nebeteiks Telšių centras „Viltis“ ir Telšių „Ateities“ progimnazijos baseinas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, uždarosios akcinės bendrovės Telšių autobusų parko valdybos pirmininkas Almantas Lukavičius informavo, jog viešasis transportas yra nuolat dezinfekuojamas. Dėl viruso grėsmės nuspręsta mažinti viešojo transporto maršrutų intensyvumą.
Pirmadienio komisijos posėdis
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytas Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. Jo vadovu paskirtas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pagrindinė užduotis – užtikrinti Ekstremalių situacijų komisijos sprendimų vykdymą. Atsakingų asmenų kontaktai greitu laiku bus viešai paskelbti.
Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptartas klausimas dėl patalpų, kurios galėtų būti suteiktos gyventojų, galimai užsikrėtusių naujuoju koronavirusu, saviizoliacijai. Šiems tikslams Savivaldybė yra numačiusi skirti tris laisvus butus bei deramasi su viešbučiais. Taip pat savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio vadovui nurodyta išsiaiškinti, kiek dar laisvų butų, esant poreikiui, būtų galima skirti žmonių saviizoliacijai.
Tokios patalpos žmogui būtų skiriamos tik tokiu atveju, jeigu jis neturėtų kitų galimybių izoliuoti savęs nuo kitų asmenų.
Duris nuo gyventojų rakina Savivaldybės administracija ir jai pavaldžios įstaigos. Nurodyta visas paslaugas ir informaciją žmonėms teikti nuotoliniu būdu: telefonu, elektroniniu paštu ir pan. Atšaukti kovo mėnesį turėję vykti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir komitetų posėdžiai.
Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja Simona Simaitytė prašė visų rajono gydymo įstaigose dirbančių šeimos gydytojų neišjungti telefonų ir būti pasiekiamiems savo pacientų. Savaitgalį pasitaikė situacijų, kai negalėję susisiekti su šeimos gydytojais žmonės užgulė ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.
Taip pat ligoninėje sustabdytos visos planinės operacijos, nuo antradienio (kovo 17 d.) – konsultacinė veikla. Žmonės į stacionarą bus priimami tik tuo atveju, jeigu jiems reikalinga būtinoji medicinos pagalba.
Posėdyje dalyvavę privačių gydymo įstaigų atstovai informavo, jog pagrindinis darbas vykdomas nuotoliniu būdu. Į gydymo įstaigą atvykę pacientai, jei jiems nėra būtina medicinos pagalba, siunčiami namo. Bendravimas su šeimos gydytojais, receptų išrašymas vykdomas nuotoliniu būdu.


Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Imantas Motiejūnas:
„Koronaviruso grėsmės akivaizdoje kreipiuosi į visus Telšių rajono žmones: čia gyvenančius ar atvykusius, vaikus ir senjorus.
Šiuo metu kaip niekada reikalingas mūsų visų susitelkimas ir bendrystė siekiant apsaugoti save ir kitus nuo galimų pavojų. Saugūs esame tol, kol saugomės.
Prašau gyventojų nepanikuoti, jaustis saugiems, bet neprarasti budrumo. Laikykitės saugumo priemonių. Pakilus temperatūrai, atsiradus kosuliui ir pasunkėjus kvėpavimui, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.
Užtikrinu: rajone situacija yra valdoma – visos institucijos dirba koordinuotai, ėmėsi visų reikalingų priemonių, kad būtumėte apsaugoti, o esant reikalui, suteikta pagalba.“


Savivaldybei pavaldaus Telšių pirminės sveikatos priežiūros centro telefonai, kuriais galite skambinti visą parą: 8 611 22138, 8 682 54096, 8 698 33241, 8 685 17316.


Veikia koronaviruso karštoji linija – trumpasis numeris 1808. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.
Numeriu 1808 skambinti taip pat raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.
Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.


Koronaviruso simptomai panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Įtariama, kad infekcija yra pavojingesnė vyresnio amžiaus asmenims ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis.


Koronavirusai yra perduodami nuo žmogaus žmogui dažniausiai artimo sąlyčio su sergančiuoju koronavirusine infekcija metu. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar iškvėpdami. Tokiu atveju tarp žmonių būtinas gana artimas kontaktas (manoma, kad ne didesnis kaip 2 metrai). Užsikrėsti įmanoma ir liečiant įvairius aplinkos daiktus, kurie yra užteršti COVID-19. Sveikas asmuo, palietęs tokį paviršių, o vėliau nešvariomis rankomis pasitrynęs akis ar pasikrapštęs nosį, gali užsikrėsti.


Gyventojams rekomenduojama vengti atsiskaityti grynaisiais pinigais ir rinktis elektronines atsiskaitymo priemones. Jeigu vis dėlto atsiskaitoma banknotais ir monetomis, būtina kuo dažniau plauti rankas, neliesti veido neplautomis rankomis.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt