Džiuginėnuose – kraičio skrynių paroda

Parašė:  2019-07-09

Birželio 30 dieną Džiuginėnų dvaro parkelis prisipildė senovinių kraičio skrynių.
Aurelija SERVIENĖ
Didžiausios kraičio skrynios konkursą surengė Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius. Jis ir tapo konkurso laimėtoju, parodai pristatęs ne tik daugiausia kraičio skrynių, bet ir didžiausią skrynią, kuri buvo pargabenta iš Šilalės rajono Mineikų dvaro.
Jei ne telšiškis, skrynios parodoje galėjo ir nebūti. Ji būtų virtusi malkų krūva, nes šeimininkas planavo ją sukūrenti.
Už šią didžiulę medinę skrynią kiauru dugnu A. Dacius paaukojo 100 Eur. „Prieš mane skrynią jau buvo nusižiūrėjęs kitas kolekcininkas. Jam labai rūpėjo rankenos, medinę dalį ketino išmesti. Džiugu, kad žinia apie parduodamą skrynią pasiekė mane. Išpjautume skrynios rankenas, ir istorija jau prapuolė!“ – neeiliniu pirkiniu džiaugėsi telšiškis, parodai pristatęs didžiausią kraičio skrynią.
Parodoje buvo eksponuojama per dešimtį įvairių skrynių. Vienos labai senos – menančios 1869-uosius, kitos „jaunesnės“ – 1884 m., parvežtos iš Šerkšnėnų dvaro, iš Ubiškės, vokiečių meistrų darytos su rakteliu ir kt.
Susirinkusiųjų dėmesį traukė telšiškio istoriko Vaclovo Vaičekausko konkursui atvežta senovinė skrynia, skaičiuojanti 120 metų. „Tai mano mamos kraičio skrynia, kuri jai atiteko nuo mano senelės sesers. Ji per Pirmąjį pasaulinį karą grįžo iš Amerikos. Skrynia daryta XIX a. pabaigoje arba XX a. pradžioje. Pagaminta Amerikoje, su inicialais – M. K., kas reiškia Marijona Krasauskienė“, – pasakojo skrynios šeimininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt