Dvaro gatvės gyventojai namuose iš čiaupo tekėjo ryškiai mėlynas vanduo

Parašė:  2019-06-18

Prieš keletą savaičių Telšiuose, Dvaro g., gyvenanti moteris, atsukusi vandens čiaupą, išvydo neregėtą vaizdą – ėmė tekėti dangaus mėlynumo vanduo. Kodėl taip įvyko, „Telšių vandenų“ atstovai paaiškinti negalėjo.
Monika GIRDVAINĖ
Vandens spalva nustebino
Telšiškė pasakojo, kad gegužės 24 d. namuose, Dvaro g., trumpam buvo dingęs vanduo. Atsiradęs iš čiaupo pradėjo tekėti neįprastos spalvos – ryškiai mėlynas.
„Mėlynas vanduo bėgo tik kelias minutes. Bet tokio mėlynumo kaip aušinimo skystis. Gerai, kad tai pamačiau, o jei žmogus nepastebėtų ir į virdulį prisileistų? Kažin ar toks vanduo nepavojingas“, – svarstė moteris.
Dėl vandens tiekimo trikdžių Dvaro g. gyventoja į vandens tiekėją kreipėsi kitą dieną. Vėl dingus vandeniui, moteris paskambino vandentiekio operatoriui, tikėdamasi gauti informacijos, kodėl antrą dieną iš eilės dingsta vanduo, apie tai neinformuojami gyventojai. Telšiškė sakė pranešusi ir apie mėlyną vandenį, tekėjusį iš čiaupo. Tačiau vandentiekio atstovų tai nesudomino, tad ir priežasčių, kodėl taip galėjo nutikti, tą dieną neieškota.
Gegužės 25 d., pašnekovės pasakojimu, atsiradęs vanduo iš čiaupo trumpai bėgo šiek tiek rudas. Mėlynas vanduo nebepasirodė.
Ar įvairių spalvų vanduo bėgo ir kitiems Dvaro g. gyventojams, moteris sakė nežinanti.
Priežasčių paaiškinti negalėjo
„Telšių vandenų“ tiekimo ir ūkio reikalų inžinierius Mindaugas Vaukas informavo, kad gegužės 24 d. vanduo Dvaro g. gyventojams trumpam nebuvo tiekiamas dėl vandentiekio tinklų avarijos. O kodėl viename name iš čiaupo ėmė bėgti mėlynas vanduo, inžinierius paaiškinti negalėjo.
„Sužinoti, kodėl Dvaro g. name vanduo nusidažė melsva spalva, negalime. Nėra jokios galimybės vienam namui, gatvei ar net gi kvartalui tiekti išskirtinės kokybės vandens. Vanduo iš „Telšių vandenų“ vandens rezervuarų išbėga visiems Telšiams vienodas.
Tad jeigu mėlynas vanduo bėgo vienam namui, tai turėjo bėgti ir visiems“, – komentavo M. Vaukas. Jis pridūrė, kad daugiau telšiškių pranešimų apie iš čiaupo bėgusį mėlyną vandenį neužfiksuota.
Kaltininkų nerasta
Moters namuose „Telšių vandenų“ atstovai apsilankė tik po to, kai apie įdomų reginį pasidomėjo „Telšių ŽINIOS“, praėjus beveik savaitei po įvykio. Teisintasi, kad apie iš čiaupo bėgusį mėlyną vandenį informuota per vėlai – kitą dieną, kai vandens kokybė jau buvo gera.
„Operatorius, įvertinęs situaciją, kad jeigu moters namuose bėga geros kokybės vanduo, nusprendė, kad kaip ir nėra būtinumo daryti laboratorinius tyrimus“, – sakė M. Vaukas.
Pranešta, kad tąkart vandentiekio operatorius vartotojai paaiškino, jog po tinklų avarijų, trasoje keičiantis slėgiui, pasitaiko, kad tiekiamas vanduo tampa šiek tiek prastesnės kokybės. Dėl tinkluose esančio geležies vanduo gali paruduoti, o dėl didesnio deguonies kiekio jis tampa baltesnis.
„Pas moterį nuvykę įmonės darbuotojai ir su ja pakalbėję išsiaiškino, kad melsvos spalvos vanduo jos namuose bėgo labai trumpą laiką. Tai ir patvirtina, kad vanduo negalėjo atbėgti iš vandentiekio“, – komentavo M. Vaukas.
Specialistas darė prielaidą, kad vanduo neįprasta spalva galėjo nusidažyti dėl gedimų gyventojos namo vidiniuose tinkluose, susijusių su šildymo sistema.
M. Vaukas samprotavo, kad užsukus vandenį visai Dvaro g., trasoje slėgis krito iki 0. Jo teigimu, jeigu namo arba kaimyninių namų šildymo sistemos vandens papildymas yra pajungtas iš centralizuoto miesto vandentiekio, šildymo sistemoje esantis slėgis tapo didesnis, ir jame esantis skystis galėjo grįžti į namo vandentiekio tinklą. Tačiau lyg pats paneigdamas prieš tai išsakytas mintis inžinierius dar pabrėžė: „Tokia įvykių eiga yra negalima, kadangi šildymo sistemoje privalo būti sumontuotas atbulinis vožtuvas bei uždarymo ventilis“.
Neįprastos spalvos vandenį bėgant iš čiaupo užfiksavusi telšiškė tik stebėjosi, kad jei vanduo mėlyna spalva būtų nusidažęs dėl jų pačių kaltės, gedimai turbūt nebūtų taip staiga dingę nieko nedarant arba jie kartotųsi dažniau. Mėlynas vanduo Dvaro g. gyventojos namuose bėgo tik vieną minėtą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. *|* parašė:

    Į vandenį pateko „Telšių vandenų“ direktoriaus bajoriško kraujo.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt