Didėja mero ir vicemero atlyginimai

Parašė:  2020-02-04

Ketvirtadienį sušauktame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai sumažino kasmetinį Telšių rajono savivaldybės fondą, patvirtino didesnius atlyginimus Telšių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Gusarovui ir jo pavaduotojui Kaziui Lečkauskui.
Kilus diskusijoms, jog rajono vadovai daug uždirba, Tarybos narys Algirdas Bacevičius pasiūlė merui ir vicemerui dalį savo algos skirti vargšams.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino mero fondo sudarymo, dydžio nustatymo, naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos aprašo korekcijas.
Vadovaujantis LR vietos savivaldos įstatymu, atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms finansuoti skirto mero fondo dydis nustatomas nedidinant bendrų savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų ir priklauso nuo savivaldybės tarybos narių skaičiaus: savivaldybės taryba, kurioje yra 41 ir daugiau tarybos narių, gali skirti kas mėnesį iki trijų, savivaldybės taryba, kurioje yra 27–31 tarybos narys, – iki dviejų, kitos savivaldybės – iki vieno Lietuvos statistikos departamento paskutiniojo paskelbto Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio sumą. Kadangi Telšių rajono savivaldybės taryboje yra 25 nariai, reikėjo tikslinti Telšių rajono savivaldybės mero fondo sudarymo, dydžio nustatymo, naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos aprašą.
Todėl 2020 m. mero fondo dydis negalės būti didesnis negu 16 tūkst. Eur (2019 m. buvo 18 tūkst. Eur).
„Kai mero fondas bus tvirtinamas šių metų rajono biudžete, aš tikiu, kad Jums, mere, tiek pinigų (16 tūkst. Eur, – red.) neduosime, nes didžiąją dalį lėšų Jūs išleidote gėlėms, tortams ir kitiems dalykams, kuriais darote reklamą sau, o ne rajonui“, – posėdžio metu rėžė Tarybos narys A. Bacevičius.
„Ačiū, Algirdai. Jūsų simpatijos man jau seniai matosi“, – padėkojo rajono vadovas.
Netrukus posėdžio darbotvarkė pasiekė sprendimo projektą dėl Telšių rajono savivaldybės mero darbo užmokesčio nustatymo. Pasikeitus LR valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymui, kai savivaldybės teritorijoje gyvena nuo 15 tūkst. gyventojų iki 50 tūkst. gyventojų, mero pareiginės algos koeficientas yra 18,3 (3 220 Eur „ant popieriaus“). Mūsų rajono vadovo alga padidėjo 0,3 pareiginės algos koeficiento, t. y. apie 60 Eur.
Lygiai tiek pat – 0,3 pareiginės algos koeficientu – augo ir vicemero atlyginimas. Mero pavaduotojas „ant popieriaus“ šiemet gaus 2 693 Eur.
Nereikia pamiršti, jog prie minėtų vadovų algų prisideda priedai už ištarnautus Lietuvos valstybei metus.
„Didžiulis tamstos atlyginimas, mere, – komentavo sprendimą Telšių rajono savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius. – Tikriausiai pats suvokiate, kad už tiek, kiek gaunate algos, Jūs darbo nepadarote. Aš tik matau, kad važinėjatės po rajoną su gėlėmis, tortais, sveikinate senukus, ir viskas. Jokių iniciatyvų – tik gėlės, tortai, gėlės, tortai – daugiau iš Jūsų jokios naudos. Ar ne gėda?.. Ar daugiau nieko nesugebate? Būkite garbingas, perveskite bent dalį savo atlyginimo vargšams…“
Reaguodamas į Tarybos nario žodžius, K. Gusarovas atrėžė, kad jis nemoka gyventi taip, kaip gyvena A. Bacevičius – nemokėdamas mokesčių: „Gal galėtumėte pasidalyti savo patirtimi – per televiziją, laikraščius – kaip nemokant mokesčių galima išgyventi. Tos Jūsų simpatijos man toliau auga…“
Tačiau A. Bacevičius nerimo ir nusitaikė į vicemerą: „Pone vicemere, kaip galvojate, ar Jūs atidirbate gaunamą algą? Su gėlėmis senukus sveikinate. Anksčiau buvo 100-mečiai, paskui 90-mečiai, dabar 80-mečiai… Greitai 30-mečius pradėsite sveikinti. Abu su meru esate paprasčiausi sveikintojai… Pone Kazy, Jums iš viso siūlau atsistatydinti iš pareigų, arba perveskite dalį savo atlyginimo vargšams. Meras to daryti nenori, bet Jūs esate viskuo apsirūpinęs. Pabūkite labdaringas kada nors gyvenime.“
„Algirdai, kiek žinau, sakėte, jog Savivaldybėje yra tik vienas žmogus, kuriuo pasitikite, ir tą patį tris kartus apskundėte… Kaip suprantu, mes čia visi blogai dirbame, išskyrus Jus vieną…“ – replikavo K. Lečkauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. *|* parašė:

  Va kodėl mokyklas uždaro. Reikia pinigų mero algai padidinti.

 2. Julius parašė:

  Ne tik merui bet ir pensininkui K.Lečkauskui…

 3. Bebras parašė:

  Kad pridėjus algą, tiek ir sąžinės prisidėtų, tai tada būtų galima didinti atlyginimus

  1. Kaimiete parašė:

   Manau, kad sukainuos brangiau kol ta sąžinė atsiras…

 4. Barsas parašė:

  Telšių savivaldybės senjorai pomidorai gusaras ir Lenino anūkas pan ataman general tavričeskij lečkovskij nebegali išgyventi iš kelių tūkstančių eurų algos, tad vargšeliams reikia primesti po šimtuką, kad turėtų iš ko pragyventi. Man tiesiog gaila šitokių vadovų, kurie nebesiorientuoja kur besantys, ką beveikantys ir kaip gyvena jų rinkėjai.

 5. Karabasas parašė:

  Gėda K.Gusarovui ir K.Lečkauskui

 6. markizas parašė:

  karabasas sako tiesa, jeigu ka

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt