Derliaus šventė Žemaitijos sostinėje

Parašė:  2019-10-10

Spalio 5-ąją nuo pat ankstyvo ryto Telšiuose šurmuliavo didžioji rudens derliaus šventė „Turgus 2019“.
Renginys skirtas Žemaitijai ir jos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui, todėl visos šventinėje eisenoje nuo Nepriklausomybės aikštės iki Turgaus aikštės dalyvavusios įmonės, organizacijos, bendruomenės pasidabino ne tik jas reprezentuojančia atributika, bet ir gražiausiomis Žemaitijos spalvomis, vėliavomis. Iškilmingoje eisenoje žygiavo rajono vadovai, svečiai iš Lenkijos, Čekijos, Prancūzijos, Sakartvelo, rajono seniūnijų – Degaičių, Gadūnavo, Luokės, Ryškėnų, Telšių, Tryškių, Upynos, Varnių, Viešvėnų, Žarėnų – atstovai, lopšelių-darželių „Saulutė“ ir „Mastis“, AB „Žemaitijos pienas“, kredito unijos „Germanto lobis“ darbuotojai, LIONS klubo Telšių skyriaus vyrai ir moterys, Telšių dailės mokyklos, VšĮ „Soneima“, Telšių krizių centro, „Telšių ŽINIŲ“ laikraščio redakcijos, Telšių regioninio profesinio mokymo centro, Telšių visuomenės sveikatos biuro, LSDP Telšių skyriaus, Telšių „Džiugo“ gimnazijos atstovai.
Nuo ankstaus ryto Turgaus aikštėje prekiauti ruošėsi tautodailininkai, bitininkai, amatininkai, siūlantys savo rankų darbo gaminius, maistą, kitą mugės produkciją.
Visus, susirinkusius į puikią šventę, sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, miesto svečiai: iš Lenkijos – Mazovijos Minsko vicemeras Krzysztofas Michalikas, iš Prancūzijos – Sent Egrevo meras Daniel‘is Boisset‘as, iš Čekijos – Krnovo miesto tarybos narys Davidas Ratiborsky, Sakartvelo atstovai.
Derliaus šventės proga apdovanoti visų Telšių rajono seniūnijų vadovai. Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmas Nevardauskas padėkos už gyvūnų globą ženklą „Sekime šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ įteikė Telšių rajono Upynos seniūnijos Kaunatavos kaimo ūkininkui Remigijui Gailiui.
Šventėje labai sėkmingai veikė loterija be pralaimėjimų „Laimės viedralis“.
Vienų už kitas gardesnių vaišių siūlė palapinėse įsikūrusios rajono seniūnijų komandos.
Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius apdovanojo geriausius jaunuosius sportininkus.
Nuotaikingą muzikinę programą atliko kolektyvai iš Estijos, Kirovo miesto, Latvijos, Lazdijų ir Alytaus rajonų. Koncertavo visas būrys mūsų rajono kolektyvų.
Tradicinę derliaus šventę organizavo Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, o visą renginio eigą rikiavo kultūros centro režisierės Alina Gintalienė ir Agnė Jakavičiutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt