Degaičiuose vyko tradicinis „Bulbīnės vėrėma čempionats“

Parašė:  2019-08-30

Šeštadienį Degaičiuose nuo pat ryto šurmuliavo žmonės. Skirtingose erdvėse vyko trys svarbūs renginiai: atidengtos restauruotos Austelės ir Džiugo medžio skulptūros, vyko sunkiausio pasaulyje dviračio mynimo varžybos ir skaniausioji dalis – „Bulbīnės vėrėma čempionats“.
Atidengtos skulptūros
Visų pirma simboliškai atidengtos legendinio milžino Džiugo ir jo mylimosios Austelės atnaujintos medžio skulptūros.
Prieš 45 m. Džiugo legendą įprasmino ir skulptūras sukūrė tautodailininkas Vytautas Konstantinas Savickas. Skulptūros buvo pastatytos Džiugo piliakalnyje. Laikas ir gamta buvo negailestinga – apgadintos skulptūros buvo parvežtos į Telšių butų ūkį ir, greičiausiai, būtų virtusios dūmais, bet Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas, pamatęs ir įvertinęs žinomo tautodailininko kūrinius, sumanė juos prikelti antram gyvenimui. Šiemet jos Degaičių seniūnijos darbuotojų ir geradarių dėka buvo restauruotos ir nuo šiol puoš įėjimą į Degaičių valstybinį parką.
Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, jo patarėjas Česlovas Ubartas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius. Vyrai pasidžiaugė seniūno iniciatyva, palinkėjo naujų sumanymų ir atrišo simbolinę juostą.
Degaičių seniūnas A.Kontrimas už darbą ir pagalbą restauruojant skulptūras dėkojo G. Šimkui (UAB „Telšių gelžbetonis“), D. Norkui, A. Narmontui, R. Stankui, A. Abromavičiui, J. Spudžiui, A. Rimkui.
Šventės proga keturis jaunus šamukus į Degaičių parko tvenkinį augti paleido Antanas ir Urtė Vaitkevičiai.
Sunkiausio dviračio mynimo varžybos
Aikštėje prie seniūnijos, kur stovi sunkiausias pasaulyje dviratis, būriavosi technikos aistruoliai: kas pažiūrėti, o kas ir šį galingą įrenginį paminti. Surengtos sunkiausio pasaulyje dviračio 50 m mynimo varžybos. Iš pirmo žvilgsnio dažnam atrodė, kad tai – juokų darbas, bet pabandę suprato, kad reikia ne tik jėgos, bet ir sumanumo.
I vietą, išskirtinę taurę ir sulankstomą dviratį laimėjo A. Abromavičius iš Telšių. II vieta ir taurė atiteko eigirdiškiui V. Adomavičiui. III vietos taurė iškeliavo į Kauną su jos laimėtoju K. Baniu.
Bulbīnės vėrėma čempionats
Kol vieni vis dar džiaugėsi atnaujintomis skulptūromis, antri vaikštinėjo po vis gražėjantį parką (šiuo metu jame auga bendruomenės narių iniciatyva pasodintos 150 rūšių gėlės), treti šluostėsi prakaitą pamynę sunkiausią pasaulyje dviratį, kiti jau varvino seilę Degaičių vasaros estrados aikštėje – 4 komandos kaitė puodus ir ėmė virti „bulbīnė“. Iš keturių puodų sklido vis kitokie kvapai.
Komisija, sudaryta iš 5 asmenų, degustavo ir vertino „bulbīnes“. I vietą laimėjo jungtinė Šilutės-Klaipėdos-Degaičių komanda „Liuks šefs“, II vietą – „Senbuviai“ (Degaičiai), III vietą „Šermukšnē“ (Eigirdžiai), IV vietą – „Palergonijos“ (Degaičiai).
Šiemet „Bulbīnės“ vertinimo komisijos pirmininkas buvo restorano „Marceliukės klėtis“ direktorius Vytenis Urba iš Vilniaus. Svečiui buvo įdomu, ką galima vadinti „bulbīne“, o ką tik šiaip sriuba. Gyrė virėjus už suderintus skonius puode bei pakvietė juos į Vilniuje rugsėjo 14 d. vyksiančias „Žemaičių dienas“ virti ir pristatyti žemaitišką „bulbīnė“.
„Bulbīnės“ buvo tikrai gardžios: vienoje negailėta kruopų, kitoje – mėsos, trečia paskaninta burokėliais, ketvirta – kopūstais.
Virėjų komandoms atiteko vertingi prizai: mikrobangų krosnelė, kavos aparatas, laikraščio „Telšių ŽINIOS“ pusmečio prenumerata, dovanų čekis, šakočiai, atminimo taurės ir daržovių maišeliai. Prizus įsteigė: prekybos tinklas „MON“; S. Frajerio buitinės technikos, garso ir vaizdo aparatūros parduotuvė; laikraštis „Telšių ŽINIOS“; Degaičių bendruomenė ir seniūnija; ūkininkas A. V. Songaila.
Degaičių bendruomenė vykdo įvairius projektus, todėl jaunieji šventės dalyviai galėjo nemokamai pramogauti: šokinėjo ant batuto, išbandė sumo kostiumus, važinėjosi minamu kartingu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt